Linia Xiaomi 12S właśnie została zaprezentowana, ale kolejna pochodna serii Xiaomi 12, Xiaomi 12T, może być tuż za rogiem.

To dobra wiadomość dla fanów Xiaomi, ponieważ modele 12S są dostępne tylko w Chinach, podczas gdy Xiaomi 12T i jego rodzeństwo prawdopodobnie doczekają się szerszego wydania.

Poniżej podzieliliśmy wszystko, co do tej pory słyszeliśmy o tych telefonach, w tym kiedy mogą wylądować, ile mogą kosztować oraz jakie specyfikacje i funkcje mogą mieć. Zaktualizujemy ten artykuł za każdym razem, gdy pojawią się nowe informacje.

Następnie poniżej stworzyliśmy listę życzeń rzeczy, które chcemy zobaczyć od Xiaomi 12T, aby było to przyzwoite ulepszenie i warte zakupu.

Spis treści

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Kolejny telefon z wyższej półki od Xiaomi
  • Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie przed końcem 2022 r.
  • Ile to kosztuje? oczekuj średniej ceny

Xiaomi 12T: data premiery i cena

Nie jest jasne, kiedy Xiaomi 12T wyląduje, ale Xiaomi 11T został zaprezentowany we wrześniu 2021 i trafił do sprzedaży w październiku, więc podobna oś czasu 2022 dla Xiaomi 12T jest możliwa.

Istnieją również dowody na tego typu synchronizację, ponieważ telefon Xiaomi uważany za 12T został certyfikowany przez FCC (otwiera się w nowej karcie) (Federal Communications Commission) i zwykle następuje to kilka miesięcy po premierze.

Nie ma słowa o cenach, ale może to być zgodne z Xiaomi 11T, którego cena zaczynała się od 499 euro (około 595 USD / 875 USD). Prawdopodobnie pojawi się również Xiaomi 12T Pro, który może podążać za Xiaomi 11T Pro od około 599 EUR (około 830 GBP, 1130 XNUMX USD).

Xiaomi 12T Pro może być wyceniony podobnie do 11T Pro (Źródło zdjęcia: Future)

Nie spodziewaj się zobaczyć żadnego z tych telefonów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Xiaomi tak naprawdę nie ma tam obecności, ale prawdopodobna jest premiera w Wielkiej Brytanii, a australijska jest możliwa.

Xiaomi 12T: wiadomości i przecieki

O Xiaomi 12T nie słyszeliśmy jeszcze zbyt wiele, ale przeciek i dziennikarz @kacskrz (otwiera się w nowej zakładce) twierdzi, że telefon będzie miał chipset Dimensity 8100-Ultra, który jest chipsetem z wyższej półki, ale niezbyt wysokim. finał.

Xiaomi 12T (nazwa robocza) 8GB/128GB 8GB/256GB 12GB Wariant RAM również możliwy Android 12/MIUI 13NFCSnapdragon 8+ Gen 1120Hz AMOLED120W szybkie ładowanieOIS#Xiaomi #Xiaomi12TJune 27, 2022

Zobacz więcej

To powiedziawszy, około tydzień temu usłyszeliśmy od przeciekacza Mukul Sharma (otwiera się w nowej karcie), że Xiaomi 12T będzie miał chipset Snapdragon 8 Plus Gen 1.

Tak więc jedno z tych źródeł może się mylić lub model Snapdragon może być w rzeczywistości Xiaomi 12T Pro, ponieważ Snapdragon 8 Plus Gen 1 to high-endowy chipset.

Według Sharma ten telefon będzie miał również 8 GB pamięci RAM (choć twierdzą, że może być również wersja 12 GB), do wyboru 128 GB lub 256 GB pamięci, wyświetlacz AMOLED 120 Hz, ładowanie 120 W, aparat z optyczną stabilizacją obrazu. i Androida 12.

Xiaomi 12T: co chcemy zobaczyć

Nadal nie wiemy na pewno, co zaoferują Xiaomi 12T i Xiaomi 12T Pro, ale mamy nadzieję, że Xiaomi wprowadziło następujące zmiany.

1. Mniej ciepła

Ktoś gra na Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T Pro może się nagrzać podczas użytkowania (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

W naszej recenzji Xiaomi 11T Pro zauważyliśmy, że robi się dość gorąco podczas wykonywania wymagających zadań, a to nie tylko może sprawić, że będzie niewygodne w trzymaniu, ale może również spowodować ograniczenie wydajności telefonu, dopóki nie ostygnie.

Nie ma sensu mieć wysokiej klasy chipsetu, jeśli nie możesz go w pełni wykorzystać, więc miejmy nadzieję, że jest to coś, co Xiaomi naprawiło dla linii 12T.

Najprawdopodobniej tak jest, ponieważ Snapdragon 888 Xiaomi 11T Pro był znany z przegrzewania się, podczas gdy chipsety, które podobno pojawiły się tutaj, nie są tak znane.

2. Lepiej umiejscowiony czujnik odcisków palców

Linia Xiaomi 11T umieszcza czujnik linii papilarnych z boku telefonu, ale w naszej recenzji Xiaomi 11T Pro stwierdziliśmy, że może to być trudne dla użytkowników o mniejszych dłoniach, więc chcielibyśmy, aby został przeprojektowany dla Xiaomi 12T . .

Idealnie, chcielibyśmy, aby czujnik odcisków palców znajdował się pod ekranem, tak jak ma to miejsce w większości zaawansowanych telefonów zdalnych.

3. Płynniejsze oprogramowanie

Xiaomi 11T Pro przed książkami, otoczony plastikowymi drzewami

Oprogramowanie Xiaomi 11T Pro może trochę popracować (Źródło zdjęcia: Future)

MIUI Xiaomi, oprogramowanie dostarczane z Androidem, nigdy nie zostało stworzone dla najbardziej wyrafinowanych interfejsów, więc chociaż jesteśmy pewni, że MIUI nigdzie nie pójdzie, chcielibyśmy, aby zostało ulepszone dla Xiaomi 12T.

Myślimy o mniejszej liczbie preinstalowanych aplikacji, mniej inwazyjnych funkcjach bezpieczeństwa (takich jak sposób, w jaki Xiaomi 11T skanuje nowo zainstalowane aplikacje) i mniejszej liczbie błędów.

4. Ładowanie bezprzewodowe

Ani Xiaomi 11T, ani Xiaomi 11T Pro nie mają ładowania bezprzewodowego, co czyni go oczywistym dodatkiem do linii Xiaomi 12T, a przynajmniej modelu Pro.Ładowanie bezprzewodowe często może być wygodniejsze i lepsze niż ładowanie przewodowe. , fajnie jest mieć taką opcję.

5. Spraw, aby był mniej magnesem na odciski palców

Innym problemem, który opracowaliśmy z Xiaomi 11T Pro, jest to, że mamy tendencję do pięknego stroju firm cyfrowych, nasze cele nie są tak charakterystyczne dla gry Xiaomi 12T, jak zmienia się materiał lub używany kolor w plecy.

Jeśli Xiaomi 12T robi to wszystko, może być jednym z najlepszych telefonów od Xiaomi.

Udostępnij to