Skoro Xbox Series X jest już dostępny, czy warto kupić Xbox One X? Cóż, niezupełnie, ale to nie znaczy, że jest to zła konsola.

Microsoft wcześniej ogłosił, że Xbox One X nie jest już produkowany. Zamiast tego firma skoncentrowała swoje wysiłki produkcyjne na Xbox Series X, następcy nowej generacji, który ma zostać wprowadzony na rynek w listopadzie 2020 r. One X też nie widzieliśmy na półkach sklepowych od dłuższego czasu. Naprawdę nie ma powodu, aby kupować to teraz na Xbox Series S lub X, więc jeśli jesteś ciekawy, okno na zdobycie nowego zostało zamknięte.

Najlepszym sposobem na uzyskanie oferty Xbox One X w okresie Czarnego piątku 2022 jest zakup odnowionej lub używanej konsoli. Po wstrzymaniu produkcji konsoli nowej generacji nowe systemy Xbox One X raczej nie będą jednymi z najlepszych ofert Xbox w Czarny piątek w okolicach. 25 listopada.

To wciąż potężna konsola, która jest tego warta, ponieważ pozwala na Xbox One X grać w kompatybilne gry w natywnej rozdzielczości 4K, czasem w 60 klatkach na sekundę. Konsola jest zdolna do odtwarzania HDR, a także obsługuje strumieniowe przesyłanie wideo Dolby Vision. Dla fanów AV znajdziesz wbudowany odtwarzacz Blu-ray 4K i obsługę Dolby Atmos, bardziej wciągającego formatu dźwięku niż dźwięk przestrzenny 7.1.

A mimo to Xbox One X nie jest doskonały. Dysk twardy konsoli, zablokowany na 1 TB, zapełnia się szybciej teraz, gdy większość gier wymaga pakietów tekstur 4K. I chociaż Xbox Game Pass to zwycięska usługa, Xbox wciąż nie jest liderem, jeśli chodzi o ekskluzywne gry.

A co najlepsze / najgorsze, masz wiele takich samych funkcji jak Xbox One S, które znajdziesz po znacznie niższej cenie (choć znowu lepiej jest spojrzeć na nowsze maszyny, jeśli chcesz kupić) . próba czasu). Możesz sprawdzić nasze szczegółowe porównanie Xbox One X i Xbox One S, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Aby zobaczyć, co znajduje się w pudełku, obejrzyj poniższy film z rozpakowywania.

  • Psychonauts 2 Xbox (pobierz) w firmie Dell za 59.99 EUR (otwiera się w nowej karcie)

Spis treści

Xbox One X: wideo z rozpakowywania

Nadal chcesz kupić jedną ze starszych jednostek Xbox? Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać wyboru.

Xbox One X: projekt

Jeśli kiedykolwiek widziałeś Xbox One S, powinieneś być w stanie wyobrazić sobie Xbox One X; gdyby nie różnica w kolorze, obie konsole byłyby prawie identyczne. Jest to styl projektowania, który Microsoft pozostawił teraz dla bardziej zablokowanych modeli Xbox Series X i Series S.

Jeśli nigdy wcześniej nie widziałeś One S, Xbox One X to prostokątne pudełko wielkości dużego odtwarzacza Blu-ray pokryte matowym kosmicznym szarym kolorem. Jest to dalekie od masywnych stylów odtwarzaczy VHS oryginalnego Xbox One, a projekt staje się bardziej imponujący, gdy weźmie się pod uwagę to, co jest pod maską.

Godne uwagi różnice między najnowszą konsolą Microsoftu a jej najnowszą (jeśli w ogóle możesz je powiedzieć) to zmiana koloru z jasnego białego Xbox One S na gwiezdną szarość Xbox One X oraz przeniesienie tacy dysku. konsoli, aby dyskretnie usiąść niżej z przodu.

Jednak te zmiany są kosmetyczne i nie dodają ani nie usuwają żadnych funkcji z systemu… co nie jest złe, biorąc pod uwagę, jak dobrze wyposażony jest Xbox One S.

Revisión de Xbox One X

Niewielka zmiana w umiejscowieniu napędu to największa różnica konstrukcyjna między X i S.

Wspomniana taca dysku odtwarza nie tylko najlepsze gry na Xbox One, ale także Blu-ray 4K. Może to zabrzmieć trywialnie, jeśli nie jesteś w pełni zorientowany na to, czym są Blu-ray 4K, ale ponieważ konsole 4K firmy Microsoft były jedynymi na rynku z taką możliwością aż do premiery PS5 i Xbox Series X, warto karne wskazywanie.

Z tyłu kontynuowane są podobieństwa do One S. Od lewej do prawej ma gniazdo zasilania, wyjście HDMI, wejście HDMI, dwa porty USB, wyjście IR, optyczny port audio i port Ethernet. Nikogo nie dziwi, że konsola nie doczekała się powrotu oryginalnego portu Xbox One Kinect; Jeśli nie słyszałeś, Kinect (kamera Microsoftu wykrywająca ruch) oficjalnie od dawna nie żyje, a Microsoft nawet przestał sprzedawać adaptery, które pozwalały mu działać na nowoczesnych konsolach.

Po stronie kontrolera nowa maszyna zawiera ciemniejszy gamepad, który pod każdym względem jest dokładnie tą samą mechaniką, która jest obecnie dostarczana z Xbox One S. Najwyraźniej nie można naprawić tego, co nie jest zepsute.

Jeśli kontrolery są zbyt nieprecyzyjne, Xbox One X obsługuje sterowanie za pomocą klawiatury i myszy w niektórych grach (na przykład Gears 5, The Sims 4 i Metro Exodus). Nie jest to pierwsza konsola, która to robi (ta nagroda trafia do Dreamcasta, a nawet SNES miał własną mysz), ale gracze, którzy preferują ten bardziej precyzyjny i responsywny schemat sterowania, docenią tę funkcję.

Xbox One X: specyfikacje sprzętowe

Restablecimiento de fábrica de Xbox One X

Mechanicznie jest to ten sam stary ergonomiczny kontroler Xbox One: ale jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go. (Źródło zdjęcia: Microsoft)

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe różnice między Xbox One X a wszystkimi innymi konsolami przed nim, wystarczy otworzyć pokrywę. Jednak jest rzeczą oczywistą, że nie jest to już konsola, której szukasz, jeśli szukasz wysokiej klasy maszyny w 2020 roku.

Konsola jest wyposażona w ośmiordzeniowy procesor 2,3 GHz, a także 12 GB pamięci RAM GDDR5. Posiada GPU o taktowaniu 1172 MHz, co pozostawia konsoli 6 teraflopów mocy obliczeniowej grafiki. Specyfikacje Xbox One X są dość obszerne i pomogły zapoczątkować nową erę gier 4K HDR w salonie, którą będą kontynuować Series S i Series X.

W przeciwieństwie do dedykowanej pamięci VRAM karty graficznej, 12 GB pamięci RAM konsoli Xbox One X jest podzielone między system i kartę graficzną (co oznacza, że ​​nie można porównywać jabłek z jabłkami). Więc zdecydowanie możesz kupić lepszy komputer do gier niż ten, szczególnie w 2020 roku.

Po stronie procesora, Xbox One X ma niestandardowy układ z ośmioma rdzeniami Jaguara 2,3 GHz. To o 76% więcej niż w przypadku procesora w oryginalnych Xbox One i Xbox One S, ale to prawdopodobnie po prostu stawia go na boisku procesor Intel Core i3 obecnej generacji (pamiętaj jednak, że liczby te nie przekładają się zbyt dobrze na komputery PC).

Especificaciones de Xbox One X

Tylne porty na Xbox One X są identyczne jak na Xbox One S.

Największym porównaniem specyfikacji Xbox One X i tym, na którym Microsoft wolałby się skupić, jest PS4 Pro. Oba pojawiły się w połowie poprzedniej generacji i każdy jest ukierunkowany na gry 4K, więc są bezpośrednio porównywalne.

System Sony jest całkiem niezłym rywalem: jego GPU ma jednostki obliczeniowe 36 911 MHz współpracujące z procesorem 2,1 GHz i 8 GB pamięci GDDR5. Ta pamięć napotyka niewielkie wąskie gardło na poziomie bufora, który jest ograniczony do 218 GB/s, ale nadal zapewnia około 4 Tflops przepustowości. Wskazówka, Microsoft.

Tam, gdzie specyfikacje Xbox One X słabną, jest dysk twardy, mały dysk o pojemności 1 TB, który jest standardem we wszystkich systemach. To również nie podlega negocjacjom, ponieważ Xbox One jest wycofywany i nie pojawił się żaden model 2 TB.

Nie byłoby to tak dużym problemem, gdybyśmy wiedzieli, że Microsoft nie jest w stanie zainstalować większych dysków twardych w swoich systemach, ale istnienie 2 TB Xbox One S pokazuje, że jest to rzeczywiście możliwe, a Microsoft celowo zdecydował się nie uwzględniać ich. a. tutaj.

Xbox One X: biblioteka gier i wydajność

mejores juegos cruzados: Master Chief con armadura mirando un pequeño holograma de Cortana

(Zdjęcie: Xbox Game Studios)

Oczywiście, jaki jest ostateczny cel całej tej dodatkowej mocy, jeśli nie lepsze wrażenia z gry? Na szczęście z radością informujemy, że Xbox One X działa dokładnie tak, jak w reklamie – gry wyglądają świetnie pod każdym względem. Niezależnie od tego, czy używasz telewizora 1080p z konsolą Xbox One X, czy grasz w rozdzielczości 4K HDR, gry wyglądają fantastycznie na najpotężniejszej konsoli ostatniej generacji.

Ale spójrzmy na każdy przypadek użycia indywidualnie.

Jeśli masz telewizor 1080p, Xbox One X zrobi coś, co nazywa się upsamplingiem, aby stworzyć lepiej wyglądające obrazy. Nadpróbkowanie to złożone pojęcie, ale podstawową ideą jest to, że gra renderuje się w 4K, myśląc, że jest podłączona do wyświetlacza 4K, co oznacza, że ​​obiekty są renderowane z czterokrotnie większą szczegółowością.

Nie wszystkie te dane można wyświetlić, ponieważ są one nadal wyświetlane na telewizorze 1080p z ustawioną liczbą pikseli na ekranie, ale wynikowy obraz jest bogatszy w szczegóły. W praktyce oznacza to, że obrazy będą nieco ostrzejsze. Na przykład drzewa, gałęzie i listowie nie będą wyglądać tak postrzępione, a podstawowa mgła na Xbox One może stać się bardziej realistyczna podczas korzystania z Xbox One X.

Gdy zobaczysz grę działającą w 1080p z upsamplingiem, oczywiste jest, że jest lepsza niż gra działająca w standardowym 1080p. Ale jeśli nie jesteś osobą, która poświęca minutę na wąchanie róż w grach, osobą, która potrafi docenić cienkie krawędzie krzaka lub bogatą, gęstą mgłę o poranku, to Xbox One X nie zrób to. . nie będziesz pod wrażeniem. To znaczy, chyba że dokonasz aktualizacji do telewizora 4K HDR.

Revisión de Xbox One X

Czy konsola Xbox One X pasuje do Twojego telewizora?

Na telewizorze 4K HDR Xbox One X uwalnia swoją pełną moc. Gry są renderowane w natywnej rozdzielczości 4K, oferując czterokrotnie więcej szczegółów niż normalne 1080p. Co więcej, niektóre gry oferują szerszą gamę opcji kolorów dzięki technologii o nazwie High Dynamic Range (HDR). Niebo jest bardziej niebieskie, trawa bardziej zielona, ​​a kolory płyną z każdej sceny. Wyniki mówią same za siebie.

Ale aktualizacje wizualne nie są jedynym rodzajem aktualizacji, które oferuje Xbox One X. Drugi to wydajność, czyli liczba klatek na sekundę, z jaką gra działa.

Oszczędzimy ci kolejnego długiego wyjaśnienia, ale zasadniczo, gdy sceny stają się naprawdę bogate w szczegóły i zagracone mnóstwem obiektów, konsola zostaje przytłoczona. Zamiast być w stanie wyprodukować, powiedzmy, 60 klatek na sekundę, spada do 55 lub nawet mniej. To był duży problem na oryginalnym Xbox One, ale Xbox One S wydawał się go eliminować na wszystkich oprócz większości…

Udostępnij to