Xbox One S został wydany trzy lata po oryginalnym Xbox One. W 2016 roku przykuła naszą uwagę jako lepsza, mniejsza i cichsza maszyna do gier, która pokazała możliwości konsoli obecnej generacji.

Ale pytanie brzmi: czy nadal można go polecić, mimo że Microsoft wypuścił od tego czasu mocniejszego Xbox One X? Ponieważ rodzina Xbox One została wycofana, a Xbox Series X / S jest teraz tutaj, stało się to trudnym pytaniem. W ciągu sześciu lat od premiery Xbox One S konsola pozostaje ulubieńcem tych, którzy chcą wysokiej jakości Xbox bez wyższej ceny.

Niestety zakup nowego Xbox One S w dzisiejszych czasach nie jest łatwym zadaniem. W rzeczywistości wszystkie oferty w Czarny piątek 2022 na konsolę będą prawdopodobnie dotyczyć odświeżonych modeli. W związku z tym zalecamy szukanie zniżek na Xbox Series S wśród ofert Xbox w Czarny piątek, jeśli chcesz konsolę o porównywalnej cenie, która jest zupełnie nowa i wydajniejsza do uruchomienia.

Dzięki Xbox One S znajdziesz najlepsze gry na Xbox One przeskalowane do Ultra HD (znanego również jako 4K) z HDR. Warto zauważyć, że nie jest to „natywne” 4K oferowane przez mocniejszą konsolę Xbox One X, ale filmy i programy telewizyjne nadal wykorzystują przestrzeń do ulepszeń, niezależnie od tego, czy grasz na Blu-Ultra HD ray, czy 4K. . Transmisja strumieniowa z Netflixa.

Od 2016 roku Microsoft jeszcze bardziej usprawnił konsolę, wypuszczając Xbox One S All-Digital Edition (obecnie wycofany). Jest to system bez zasobnika, w którym można grać tylko w gry pobrane ze sklepu Xbox Live. Dobrą wiadomością jest to, że jest nawet tańszy niż standardowy Xbox One S. Imponujące, biorąc pod uwagę cenę oryginalnej konsoli One S 1 TB, która wynosiła 349 EUR (299 GBP / 499 USD).

One S to wciąż fantastyczna i niedroga opcja. W rzeczywistości, dzięki systemowi Smart Delivery firmy Microsoft, może pozostać realną opcją przez dłuższy czas. Jeśli jednak szukasz potężniejszej, ale wciąż niedrogiej alternatywy i nie chcesz zostać wykluczony z następnej generacji, spójrz na w pełni cyfrową konsolę Xbox Series S. Na szczęście mamy przewodnik Xbox One S vs Xbox Series S, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Xbox OneS

Zdjęcie: LaComparacion (Zdjęcie: Future)

  • Microsoft Xbox One S (2 TB HDR) w Amazon za 449.97 € (otwiera się w nowej karcie)

Nasza oryginalna recenzja Xbox One S poniżej zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o ulepszonej konsoli Microsoftu, w tym jej wydajność, wygląd i możliwości.

Jeśli interesuje Cię konkurencja ze strony Xboksa, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak Xbox One S wypada w porównaniu z PS4 Slim, który pojawił się mniej więcej w tym samym czasie. Dla was, chłopaki i dziewczyny, przygotowaliśmy specjalny przewodnik, który powinien odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania: Xbox One vs PS4. Bardziej interesuje Cię, jak wypada na tle PS4 Pro? Obejrzyj ten film, aby się dowiedzieć!

Xbox One S — często zadawane pytania: Szybkie odpowiedzi na pytania

Czy Xbox One S obsługuje 4K?

Tak jak. Dla tych, którzy nie wiedzą, 4K to rozdzielczość twojego telewizora. Zawiera cztery razy więcej pikseli niż telewizor HD 1080p, co zapewnia ostrzejszy obraz i znacznie więcej szczegółów. Aby móc oglądać wideo 4K i technologię HDR, potrzebujesz telewizora 4K i konsoli Xbox One X lub Xbox One S.

Jeśli ustawisz rozdzielczość konsoli na 4K UHD, niektóre rzeczy na konsoli, takie jak strona główna i aplikacje, będą wyświetlane w rozdzielczości 4K. Ale gry są trochę inne. Gry na Xbox One S są uaktualniane do rozdzielczości 4K. Oznacza to, że chociaż obraz jest zwykle płynniejszy i bardziej szczegółowy niż natywne 720p lub 1080p, ulepszony 4K nie jest tak bogaty i szczegółowy jak natywny 4K.

Potrzebujesz telewizora 4K do konsoli Xbox One S?

Nie. Możesz używać dowolnego nowoczesnego telewizora z konsolą Xbox One S. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć działać, to kabel HDMI. Ale aby cieszyć się elementami 4K i ulepszeniami w grach 4K, potrzebujesz telewizora 4K.

Jaka jest różnica między Xbox One a Xbox One S?

Xbox One S jest cieńszy niż Xbox One i działa ciszej. Ale główna różnica polega na tym, że Xbox One S oferuje obsługę HDR i 4K Blu-ray. Chociaż potrzebujesz 4KTV, aby korzystać z tych funkcji.

Co lepsze Xbox One S czy PS4?

Krótka odpowiedź brzmi: to całkowicie zależy. Oba elementy sprzętu mają swoje mocne strony, a która konsola będzie dla Ciebie odpowiednia, będzie zależeć od tego, co spełni Twoje konkretne potrzeby. Gry na PS4 Pro wyglądają lepiej, ale Xbox One S jest lepiej wyposażonym odtwarzaczem multimedialnym. Przeczytaj nasze szczegółowe informacje jeden po drugim, aby dowiedzieć się więcej: Xbox One S vs PS4 Pro: co jest lepsze?

Czy Fortnite jest darmowe na Xbox One S?

Tak, Fortnite jest nie tylko darmowe, ale także jedną z niewielu gier, w które gracze programu Insider będą mogli grać za pomocą specjalnych urządzeń peryferyjnych Xbox One, w tym klawiatury i myszy.

Czym jest w pełni cyfrowy Xbox One S?

W pełni cyfrowa konsola Xbox One S to nowa konsola firmy Microsoft bez tacy na dyski. Gra w te same gry, co Xbox One, One S i One X, ale może grać tylko w gry pobrane za pośrednictwem Xbox Live Store. Chociaż ma te same specyfikacje, jest tańszy niż standardowy Xbox One S o około 50 USD.

Microsoft Xbox One S: Porównanie cen

Udostępnij to