W zeszłym tygodniu Samsung ogłosił, że Samsung Gaming Hub doda aplikację Xbox 30 czerwca. Umożliwi to członkom Xbox Game Pass granie w gry Xbox w chmurze na nowych telewizorach firmy, z ponad 100 tytułami dostępnymi na platformie od samego początku. Nagle telewizory Samsunga wyglądają lepiej – i na pewno fajniej – niż kiedykolwiek.

Samsung Gaming Hub, ogłoszony po raz pierwszy w styczniu na targach CES, to funkcja, którą można znaleźć w większości telewizorów firmy 2022. Gaming Hub służy jako pojedynczy portal w interfejsie Smart TV opartym na Tizen, aby uzyskać dostęp zarówno do usług gier w chmurze, jak i podłączonych konsol do gier, a Samsung może pochwalić się również partnerami Nvidia GEForce Now, Google Stadia i Utomik.

Gracze i potencjalni nabywcy pakietów mogą zastanawiać się nad tajnikami korzystania z Xbox Game Pass na telewizorach Samsung, więc oto odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

2022 Samsung Smart TV z aplikacją Xbox

Samsung 2022 Smart TV z Gaming Hub i aplikacją Xbox (Źródło zdjęcia: Samsung)

1. Które telewizory Samsung są zgodne z Xbox Game Pass?

Z Xbox Game Pass można korzystać w nowych modelach 2022 wyposażonych w Samsung Game Hub. Lista obejmuje monitory komputerowe Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED (seria BU8000 i wyższe) oraz 2022 monitory komputerowe Smart Monitor. Telewizory Samsung sprzed 2022 roku nie oferują Game Huba, a firma nie ogłosiła żadnych planów aktualizacji ich za pomocą tej funkcji.

2. Ile gier Xbox Game Pass będzie dostępnych w aplikacji Samsung Gaming Hub Xbox?

Samsung powiedział, że w dniu premiery można przesyłać strumieniowo „ponad 100” gier. Członkowie Xbox Game Pass Ultimate mają obecnie dostęp do ponad 350 tytułów do streamowania na innych kompatybilnych urządzeniach, więc w najbliższej przyszłości do aplikacji Samsung Xbox prawdopodobnie zostaną dodane kolejne tytuły. W Fortnite można też grać bez subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

3. Ile kosztuje Xbox Game Pass Ultimate i z jakimi innymi urządzeniami mogę go używać?

Game Pass Ultimate kosztuje 15 € miesięcznie, a pierwsze 3 miesiące otrzymasz za 1 € po pierwszej rejestracji. Ta umowa daje nie-graczom mnóstwo czasu na przetestowanie jej na nowym telewizorze Samsung i sprawdzenie, czy jest to coś, z czego będą korzystać. Inne urządzenia zgodne z Game Pass Ultimate to konsole Xbox Series X|S i Xbox One, komputery PC z systemem Windows, telefony i tablety z systemem Android oraz urządzenia z systemem iOS.

(*5*)4. Jakich gamepadów mogę używać z aplikacją Xbox na telewizorach Samsung?

Samsung twierdzi, że jego centrum gier jest kompatybilne ze „wszystkimi najpopularniejszymi kontrolerami gier”. Xbox udostępnia bardziej szczegółowe informacje w często zadawanych pytaniach dotyczących Game Pass Ultimate (otwiera się w nowej karcie), powołując się na obsługę szerokiej gamy kontrolerów Bluetooth, w tym oczywiście własnych kontrolerów bezprzewodowych Xbox, Xbox Adaptive, Elite Series 2 i Dual Sense. Wraz z kontrolerami do gier Bluetooth, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Bluetooth do gier jest również zgodny z centrum gier Samsung Gaming Hub.

5. Jakie funkcje telewizora Samsung przeznaczone do gier są dostępne, gdy aktywna jest aplikacja Xbox?

Według Samsunga użytkownicy mogą wprowadzać poprawki w szybkim panelu Samsung Gaming Hub podczas uzyskiwania dostępu do tytułów Game Pass Ultimate. Dostępne opcje obejmują zmianę proporcji obrazu z 16:9 na ultra szeroki 21:9 lub 32:9, przesuwanie ekranu w górę lub w dół za pomocą przycisków strzałek na pilocie oraz otwieranie menu ustawień trybu gry. pokazuje również stan opóźnienia wejścia, zmienną częstotliwość odświeżania i częstotliwość odświeżania w czasie rzeczywistym (zmienia się, gdy zmienna częstotliwość odświeżania jest aktywna). Wskazuje również stan wysokiego zakresu dynamiki, mimo że gry przesyłane strumieniowo przez aplikację Xbox mają rozdzielczość 1080p/standardowy format zakresu dynamiki.

Opinia: Streaming to przyszłość teleturniejów

Aplikacje do przesyłania strumieniowego filmów i telewizji są od wielu lat zintegrowane z interfejsem ekranowym telewizorów inteligentnych i chociaż zewnętrzne urządzenia do przesyłania strumieniowego od Apple, Roku i innych są nadal dostępne, wielu widzów przyzwyczaiło się do wygody przeglądania i przesyłania strumieniowego. z jednego ekranu za pomocą jednego pilota. Nie ma powodu, aby to doświadczenie nie obejmowało gier, co potwierdza pojawienie się Samsung Gaming Hub z aplikacją Xbox.

Podczas gdy poważni gracze będą nadal używać konfiguracji opartych na komputerach PC, aby zapewnić minimalne opóźnienia kontrolera i przyjemność korzystania z wielu wyświetlaczy, niskie opóźnienia zapewniane w grach na telewizorach z najwyższej półki, takich jak kompatybilne modele z linii Samsung 2022, będą wystarczające dla większości użytkowników. Gracze Kolejną korzyścią jest to, że dostęp do dużej biblioteki gier na konsolę Xbox za pośrednictwem aplikacji w aplikacji zamiast kupowania konsoli zachęci większą liczbę widzów do eksperymentowania z grą, aby sprawdzić, czy spodoba im się.

Czy ogłoszenie Samsung-Xbox zwiastuje koniec konsol i gier na dyskach? Z pewnością nie, tak jak w przypadku formatów Blu-ray i DVD, płyty będą sprzedawane przez wiele lat, z dedykowanym sprzętem do ich odtwarzania. Ale plan wyeliminowania zewnętrznych obudów domowego centrum oglądania został sfałszowany i jest tylko kwestią czasu, kiedy wszystkie formy rozrywki, w tym gry, zostaną w całości umieszczone w chmurze, aby zapewnić natychmiastowy i łatwy dostęp za pośrednictwem inteligentnych telewizorów. W tym tempie nie zdziwiłbym się, gdyby w najbliższej przyszłości zapowiedziano PlayStation Plus jako kolejny dodatek do Samsung Gaming Hub.

Udostępnij to