Xbox Game Pass na telewizory Samsung: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Xbox Game Pass na telewizory Samsung: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

W zeszłym tygodniu Samsung ogłosił, że Samsung Gaming Hub doda aplikację Xbox 30 czerwca. Umożliwi to członkom Xbox Game Pass granie w gry Xbox w chmurze na nowych telewizorach firmy, z ponad 100 tytułami dostępnymi na platformie od samego początku. Nagle telewizory Samsunga wyglądają lepiej – i na pewno fajniej – niż kiedykolwiek.

Samsung Gaming Hub, ogłoszony po raz pierwszy w styczniu na targach CES, to funkcja, którą można znaleźć w większości telewizorów firmy 2022. Gaming Hub służy jako pojedynczy portal w interfejsie Smart TV opartym na Tizen, aby uzyskać dostęp zarówno do usług gier w chmurze, jak i podłączonych konsol do gier, a Samsung może pochwalić się również partnerami Nvidia GEForce Now, Google Stadia i Utomik.

Gracze i potencjalni nabywcy pakietów mogą zastanawiać się nad tajnikami korzystania z Xbox Game Pass na telewizorach Samsung, więc oto odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

2022 Samsung Smart TV z aplikacją Xbox

Samsung 2022 Smart TV z Gaming Hub i aplikacją Xbox (Źródło zdjęcia: Samsung)

1. Które telewizory Samsung są zgodne z Xbox Game Pass?

Z Xbox Game Pass można korzystać w nowych modelach 2022 wyposażonych w Samsung Game Hub. Lista obejmuje monitory komputerowe Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED (seria BU8000 i wyższe) oraz 2022 monitory komputerowe Smart Monitor. Telewizory Samsung sprzed 2022 roku nie oferują Game Huba, a firma nie ogłosiła żadnych planów aktualizacji ich za pomocą tej funkcji.

2. Ile gier Xbox Game Pass będzie dostępnych w aplikacji Samsung Gaming Hub Xbox?

Samsung powiedział, że podczas premiery można przesyłać strumieniowo „ponad 100” gier. Członkowie Xbox Game Pass Ultimate mają obecnie dostęp do ponad 350 tytułów, które można przesyłać strumieniowo na inne kompatybilne urządzenia, więc prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości do aplikacji Samsung Xbox zostaną dodane kolejne tytuły. W Fortnite można również grać bez subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

3. Ile kosztuje Xbox Game Pass Ultimate i z jakimi innymi urządzeniami mogę go używać?

Game Pass Ultimate kosztuje 15 € miesięcznie, a pierwsze 3 miesiące otrzymasz za 1 € po pierwszej rejestracji. Ta umowa daje nie-graczom mnóstwo czasu na przetestowanie jej na nowym telewizorze Samsung i sprawdzenie, czy jest to coś, z czego będą korzystać. Inne urządzenia zgodne z Game Pass Ultimate to konsole Xbox Series X|S i Xbox One, komputery PC z systemem Windows, telefony i tablety z systemem Android oraz urządzenia z systemem iOS.

(*5*)4. Jakich gamepadów mogę używać z aplikacją Xbox na telewizorach Samsung?

Samsung twierdzi, że jego centrum gier jest kompatybilne ze „wszystkimi najpopularniejszymi kontrolerami do gier”. Xbox udostępnia bardziej szczegółowe informacje w FAQ Game Pass Ultimate (otwiera się w nowej karcie), powołując się na obsługę szerokiej gamy kontrolerów Bluetooth, w tym oczywiście własnych bezprzewodowych kontrolerów Xbox, Xbox Adaptive, Elite Series 2 i DualSense. Wraz z kontrolerami do gier Bluetooth bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier Bluetooth jest również zgodny z Gaming Hub firmy Samsung.

5. Jakie funkcje telewizora Samsung przeznaczone do gier są dostępne, gdy aktywna jest aplikacja Xbox?

Według Samsunga użytkownicy mogą wprowadzać poprawki w szybkim panelu Samsung Gaming Hub podczas uzyskiwania dostępu do tytułów Game Pass Ultimate. Dostępne opcje obejmują zmianę proporcji obrazu z 16:9 na ultra szeroki 21:9 lub 32:9, przesuwanie ekranu w górę lub w dół za pomocą przycisków strzałek na pilocie oraz otwieranie menu ustawień trybu gry. pokazuje również stan opóźnienia wejścia, zmienną częstotliwość odświeżania i częstotliwość odświeżania w czasie rzeczywistym (zmienia się, gdy zmienna częstotliwość odświeżania jest aktywna). Wskazuje również stan wysokiego zakresu dynamiki, mimo że gry przesyłane strumieniowo przez aplikację Xbox mają rozdzielczość 1080p/standardowy format zakresu dynamiki.

Opinia: Streaming to przyszłość teleturniejów

Aplikacje do przesyłania strumieniowego filmów i telewizji są od wielu lat zintegrowane z interfejsem ekranowym telewizorów inteligentnych i chociaż zewnętrzne urządzenia do przesyłania strumieniowego od Apple, Roku i innych są nadal dostępne, wielu widzów przyzwyczaiło się do wygody przeglądania i przesyłania strumieniowego. z jednego ekranu za pomocą jednego pilota. Nie ma powodu, aby to doświadczenie nie obejmowało gier, co potwierdza pojawienie się Samsung Gaming Hub z aplikacją Xbox.

Podczas gdy poważni gracze będą nadal używać konfiguracji opartych na komputerach PC, aby zapewnić minimalne opóźnienia kontrolera i przyjemność korzystania z wielu wyświetlaczy, niskie opóźnienia zapewniane w grach na telewizorach z najwyższej półki, takich jak kompatybilne modele z linii Samsung 2022, będą wystarczające dla większości użytkowników. Gracze Kolejną korzyścią jest to, że dostęp do dużej biblioteki gier na konsolę Xbox za pośrednictwem aplikacji w aplikacji zamiast kupowania konsoli zachęci większą liczbę widzów do eksperymentowania z grą, aby sprawdzić, czy spodoba im się.

Czy ogłoszenie Samsung-Xbox zwiastuje koniec konsol i gier na dyskach? Z pewnością nie, tak jak w przypadku formatów Blu-ray i DVD, płyty będą sprzedawane przez wiele lat, z dedykowanym sprzętem do ich odtwarzania. Ale plan wyeliminowania zewnętrznych obudów domowego centrum oglądania został sfałszowany i jest tylko kwestią czasu, kiedy wszystkie formy rozrywki, w tym gry, zostaną w całości umieszczone w chmurze, aby zapewnić natychmiastowy i łatwy dostęp za pośrednictwem inteligentnych telewizorów. W tym tempie nie zdziwiłbym się, gdyby w najbliższej przyszłości zapowiedziano PlayStation Plus jako kolejny dodatek do Samsung Gaming Hub.