Jak to często bywa, Amazon Prime Day ogólnie był całkiem przyzwoity w przypadku ofert gier. Na PS5, Switchu i Xboksie widzieliśmy wręcz kradzieże w grach, od hitów AAA po niezależne klejnoty.

Wszystko jest w porządku na PS5 i Nintendo Switch, ale oferty na gry Xbox Series X | S naprawdę sprawia wrażenie trzymania pozorów. Czemu? Ponieważ Xbox Game Pass istnieje i nadal jest jedną z najlepszych ogólnych ofert we wszystkich grach.

Nie powinno to być teraz dla nikogo nowością, ale sprawia, że ​​oferty Prime Day na gry Xbox są dość przestarzałe. W końcu po co miałbym kupować Sea of ​​Thieves lub Forza Horizon 5 od Amazona, skoro mogę w nie grać niemal od razu, pobierając je z Game Pass? Wszystko w niskiej cenie miesięcznego abonamentu, nie mniej.

Tak, Xbox Game Pass nadal jest świetny

(Zdjęcie: Xbox)

Game Pass i subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate nadal oferują wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Usługa nadal oferuje regularny dostęp do niesamowitych gier, z których wiele pojawia się w Game Pass w pierwszym dniu premiery.

Należą do nich tytuły od Xbox Game Studios, które Microsoft zobowiązał się do uruchomienia Xbox Game Pass od pierwszego dnia. Nie masz ochoty płacić dużo pieniędzy za grę, której nie jesteś nawet pewien, że ci się spodoba? Game Pass eliminuje to ryzyko. Lubię to? Otrzymasz dostęp do nowego ulubionego bez płacenia ani grosza. A jeśli tak się nie stanie, możesz go po prostu odinstalować, tracąc jedynie niewielką ilość zainwestowanego czasu.

Chociaż istnieje kilka wyjątków od tych ofert Prime Day (Far Cry 6 na Xbox Series X spadł do niewiarygodnie niskiej ceny), zdecydowana większość rabatów Xbox wydawała się anemiczna. A jeśli masz Xbox Series S jako wybraną konsolę, są one całkowicie zbędne ze względu na format cyfrowy tej konsoli.

Xbox Game Pass to także jedna z tych usług subskrypcyjnych, których wartość rośnie z czasem. Zwłaszcza jeśli często go używasz. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​być może nigdy nie grałbym w Outer Wilds lub Night in the Woods, gdyby nie były one objęte Game Pass.

Teraz uważam obie za jedne z moich ulubionych gier wszechczasów. Game Pass to nie tylko wygodny sposób na granie w gry w niskich cenach. To świetna platforma do odkrywania.

Spartanie walczą w trybie wieloosobowym Halo Infinite

(Zdjęcie: Microsoft)

Nie umknęło mi jednak urok mediów fizycznych. Z jednej strony posiadanie tych gier na dysku jest zwykle preferowaną opcją. W końcu zawartość cyfrowa jest skończona, o ile istnieje zagrożenie wyłączenia usługi. Xbox Game Pass nie jest z tego zwolniony.

Można śmiało powiedzieć, że nadejdzie dzień, w którym zakończy się usługa Xbox Game Pass. Oczywiście nie na krótką metę. Ale pomijając emulację, nadejdzie czas, kiedy jedynym sposobem uzyskania dostępu do wielu z tych gier są dyski fizyczne.

W tym sensie możesz znaleźć wiele wartości, kupując gry takie jak Halo Infinite lub Gears 5 po niskiej cenie. Nie możemy również wykluczyć, że polityka Xbox w pierwszym dniu premiery Game Pass może ulec zmianie. Usługa subskrypcji może nawet stać się droższa, co może zniechęcić użytkowników.

Ale w obecnej sytuacji wiele z tych ofert na gry Xbox nadal wydaje się nieco nie na miejscu w Amazon Prime Day. Nie dlatego, że nie są warte posiadania, ale dlatego, że są teraz o wiele tańsze i natychmiast dostępne przez Xbox Game Pass.

Udostępnij to