Wix wydał nowe narzędzie SEO (otwiera się w nowej karcie), które według niego pozwoli użytkownikom przeglądać i edytować metatagi dla każdej strony, a także ślimaki adresów URL, indeksowalność i otwarte tagi graficzne.

Dostępna już teraz aktualizacja daje firmom możliwość dostosowywania elementów związanych z SEO, takich jak tagi danych strukturalnych, z jednej strony ustawień – Wix Dashboard.

Wix twierdzi, że jego użytkownicy mogą korzystać z nowych ustawień SEO dla stron głównych witryn i stron produktów, i pracują nad udostępnieniem ich dla witryn blogowych (otwiera się w nowej karcie).

Aktualizacja SEO Wix

W ciągu ostatnich dwóch lat Wix był bardzo skoncentrowany na ulepszaniu swojej oferty SEO, która jest dołączona do popularnej usługi tworzenia stron internetowych (otwiera się w nowej karcie).

To nowe narzędzie jest dodatkiem do pakietu wydań Wix związanych z SEO, w tym narzędzia do inspekcji witryn (otwiera się w nowej karcie) i integracji Semrush (otwiera się w nowej karcie).

Próbując dać swoim użytkownikom narzędzie do konkurowania w wyszukiwarkach, Wix twierdzi, że skupił się na tym, aby to nowe narzędzie zawierało funkcje SEO edytora Wix dla jednej strony. Zapewni to użytkownikom pełny obraz wszystkich Twoich metatagów, dając im lepsze zrozumienie tego, co wymaga poprawy i dostosowania.

„Narzędzie konfiguracji SEO pomaga użytkownikom zastosować tę samą logikę SEO na wielu stronach jednocześnie” – powiedział Wix w pisemnym pliku PDF przesłanym e-mailem do TechRadar Pro.

„Zamiast zmieniać ustawienia dla pojedynczej strony, pozwala użytkownikom dostosować ustawienia, które mają zastosowanie do całej sekcji, folderu lub zbioru stron jednocześnie. W ten sposób użytkownicy mogą znacznie szybciej stworzyć systematyczną strategię SEO i optymalizować swoje strony na dużą skalę. Te podstawowe ustawienia obejmują domyślne metatagi dla każdego typu strony, podgląd społecznościowy i więcej informacji o danych strukturalnych Twoich stron.

TechRadar Pro skontaktował się z Wix, aby dowiedzieć się, jakie problemy z SEO mieli jego użytkownicy, które doprowadziły do ​​​​opracowania nowej aktualizacji, ale firma nie udzieliła jeszcze odpowiedzi.

Udostępnij to