Najnowsza wersja systemu Windows 11 ma otrzymać wskaźnik VPN w obszarze powiadomień, ułatwiając użytkownikom sprawdzanie ich statusu online lub łatwiejsze logowanie.

Według wielu raportów wyróżnionych przez Neowin(Otwiera się w nowej karcie), nadchodzące wersje systemu Windows 11 będą zawierały nową ikonę, ponieważ Microsoft odpowiada na rosnącą popularność usług VPN na całym świecie.

Fani Apple będą już zaznajomieni z tą funkcją, ze wskaźnikami VPN dostępnymi na pasku zadań macOS, a także ikoną paska stanu dla urządzeń z systemem iOS. W rzeczywistości nawet urządzenia z Androidem pokazały ikonę na swoich zasobnikach, pozostawiając komputery z systemem Windows nieco na uboczu, jeśli chodzi o korzystanie z VPN.

Ikona Windows 11 VPN

Istnieją jednak pewne zastrzeżenia, jak zauważył Neowin. Po pierwsze, ikona wydaje się działać tylko z połączeniem przewodowym, więc użytkownicy z połączeniem Wi-Fi nie będą mogli tak łatwo sprawdzić swojego połączenia.

Ponadto wydaje się, że system operacyjny nie rozpozna aplikacji VPN innych firm, przez co duża część użytkowników VPN nie będzie odpowiadać. Połączenie VPN będzie musiało zostać skonfigurowane w ustawieniach systemowych, aby działało zgodnie z opisem.

Oczywiście jest też fakt, że są to tylko plotki i spekulacje osób we wczesnym dostępie, które miały szczęście zbadać wersję 25247. Jest prawdopodobne, że Microsoft będzie nadal udoskonalać ikonę stanu VPN, aby obejmowała Wi-Fi. połączenia i ewentualnie aplikacje innych firm, być może przed pełnym wydaniem. To znaczy, jeśli wykona cięcie i nie zostanie opóźniony do następnej kompilacji.

Również w ramach najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego użytkownicy będą mogli szybko przełączać się między efektami mikrofonu i wideo z szybkich ustawień oraz wybierać spośród opcji oszczędzania energii w celu poprawy wydajności. Szczegóły tych aktualizacji można przeczytać na blogu Microsoft (otwiera się w nowej karcie).

Udostępnij to