Jeśli wolisz grać w niektóre gry w oknie zamiast na pełnym ekranie na komputerze, możesz sprawdzić najnowszą aktualizację niejawnych testerów systemu Windows 11.

Windows Insider Dev Update, kompilacja 22545 lub nowsza, która umożliwia zarejestrowanie się w celu korzystania z funkcji próbnych, które nie są gotowe do wydania ostatecznego, wprowadza funkcję o nazwie „Optymalizacja gier systemu Windows”. Włączenie go w Ustawieniach podobno poprawi opóźnienia i wprowadzi Auto HDR i Zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) dla gier, które obsługują obie funkcje.

W niektóre gry trzeba grać w trybie pełnoekranowym, zwłaszcza jeśli kupiłeś drogi monitor do wyświetlania God of War lub Sonic Adventure. Ale gry w oknach ułatwiają wielozadaniowość między pocztą e-mail, mediami społecznościowymi i oglądaniem wideo obok siebie.

Ulepszenia tego tylko dowodzą, że Microsoft przygląda się każdemu aspektowi systemu Windows 11 w nadchodzącej aktualizacji funkcji, aby ten system operacyjny był jak dotąd najlepszy. Widząc, że Microsoft skupia się na czymś takim jak gry w oknach, byłoby całkowicie niewyobrażalne w czasach Windows Vista.

Analiza: gry okienkowe dostają to, na co zasługują

Jeśli korzystasz z wersji 22545 lub nowszej, możesz przejść do Ustawienia> System> Wyświetlacz> Grafika> Domyślne ustawienia grafiki, aby włączyć tę funkcję.

Ale możesz również włączyć ją dla niektórych gier, przechodząc do Ustawienia> System> Wyświetlacz> Grafika i wybierając gry, dla których chcesz tę funkcję.

To kolejny mile widziany ruch ze strony Microsoftu, aby przyjrzeć się aspektom systemu operacyjnego, które zostały pominięte. Jest wielu użytkowników z jednym monitorem, na którym lubią łatwo przełączać się między grą a przeglądarką internetową lub mieć ich obok siebie.

Zwłaszcza w przypadku gier, które działają dobrze z klawiaturą, a nie kontrolerem, możesz łatwo przełączać okna, używając Alt + Tab, aby przechodzić między grą a tym, co masz otwarte.

Jednak wydaje się również, że kładzie podwaliny pod lepszą kompatybilność z grami, które można kupić w sklepie, takim jak Steam, Epic Games i własna aplikacja Xbox firmy Microsoft. Posiadanie lepszych sposobów grania w grę w trybie okienkowym jest tylko pozytywnym posunięciem ze strony firmy, a jeśli ten rodzaj ekranu wpadnie ci w oko, to każe nam się zastanawiać, o co chodzi. przyjść.

Za pośrednictwem najnowszego systemu Windows

Udostępnij to