Microsoft dodaje (*10*) nową funkcję do paska zadań Windows 11, ale prawdopodobnie nie jest to to, czego się spodziewałeś. Podczas gdy wielu z nas spodziewało się, że funkcja przeciągania i upuszczania oraz możliwość zmiany rozmiaru i przenoszenia zostaną dodane do dość podstawowego paska zadań systemu Windows 11, Microsoft zamierza dodać (*10*) pasek wyszukiwania podobny do systemu Windows 10 w systemie Windows 11.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z systemu Windows (otwiera się w (*10*) nowej karcie), pojawił się zrzut ekranu (*10*) z nowym polem wyszukiwania.

Znajduje się po lewej stronie paska zadań. Jest mniejszy niż pole wyszukiwania systemu Windows 10 i lepiej komponuje się z ogólnym wyglądem i działaniem systemu Windows 11, ale mamy nadzieję, że działa w ten sam sposób.

Zrzut ekranu przedstawiający nowe pole wyszukiwania systemu Windows 11

(Źródło zdjęcia: najnowszy system Windows)

Dlatego możesz go użyć do wyszukania (*10*) aplikacji lub dokumentu na komputerze, strony internetowej lub terminu w Internecie. Według najnowszego systemu Windows pasek wyszukiwania jest testowany wewnętrznie i obecnie nie ma wskazówek, kiedy możemy się go spodziewać w systemie Windows 11.

Analiza: kto naprawdę tego chce?

Fakt, że zamiast odpowiadać na skargi ludzi dotyczące ograniczonego paska zadań w systemie Windows 11, wydaje się, że Microsoft bawi się niechcianymi nowymi funkcjami, jest frustrujący z wielu powodów.

Na początek na pasku zadań systemu Windows 11 brakuje kilku funkcji występujących w poprzednich wersjach, takich jak możliwość przeciągania i upuszczania plików na (*10*) przypiętą aplikację w celu ich otwarcia. Nie możesz również zmienić rozmiaru paska zadań ani przesunąć go na bok ekranu. Są to funkcje, o które ludzie prosili od czasu wydania systemu Windows 11.

Jednak to, o co ludzie nie prosili, to pole wyszukiwania. Pole wyszukiwania systemu Windows 10 nie było zbyt popularne, a wiele osób odkryło, że często próbowało uzyskać wyniki online, podczas gdy jedyne, co próbowałeś zrobić, to wyszukać dokument zapisany na komputerze. .

Fakt, że pole wyszukiwania zachęca również do korzystania z wyszukiwarki Microsoft Bing, a także przeglądarki internetowej Edge, niezależnie od ustawień domyślnych, również nie podobało się ludziom.

Dodanie pola wyszukiwania do paska zadań systemu Windows 11 również wydaje się niepotrzebne, ponieważ istnieje już ikona wyszukiwania. Kliknięcie go otworzy wyszukiwanie systemu Windows 11 wraz z polem wyszukiwania. Możesz także wyszukiwać z menu Start systemu Windows 11.

Więc żaden inny sposób wyszukiwania z paska zadań nie jest naprawdę potrzebny. Istnieje również ryzyko zaśmiecenia paska zadań większą liczbą niechcianych ikon.

Dlaczego więc Microsoft miałby to dodać? Cóż, na początek pamiętaj, że jest to (*10*) wczesne testowanie i może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Jeśli tak się stanie, Microsoft może usunąć niektóre inne metody wyszukiwania z paska zadań, co zapobiegnie zaśmiecaniu paska zadań zbędnymi narzędziami wyszukiwania.

Niestety, uważam również, że jest to funkcja (*10*), która przyniesie korzyści Microsoftowi więcej niż użytkownikom Windows 11. Microsoft.

To nie pierwszy raz, kiedy firma Microsoft dodała (*10*) funkcję, która przynosi korzyści firmie Microsoft, a nie jej klientom, i nigdy nie działa dobrze.

Udostępnij to