Microsoft ogłosił dzisiaj, że ostateczna wersja systemu Windows 11 22H2 została udostępniona w jego kanale Insider, co oznacza, że ​​kompilacja do wysyłki lub wydania do produkcji (RTM) będzie ogólnie dostępna jeszcze w tym roku.

W międzyczasie działy IT przedsiębiorstwa mogą szybko przetestować ostateczną kompilację, kompilację 22621, z witryny pobierania Windows Insider Preview i rozpocząć jej weryfikację w systemach z odpowiednią konfiguracją sprzętową.

Urządzenia detaliczne zarejestrowane w programie Windows Insider dla firm w kanale wersji zapoznawczej będą automatycznie oferowane jako opcjonalne uaktualnienie do systemu Windows 11 22H2. Urządzenia z systemem Windows Insider, które nie są przeznaczone do sprzedaży detalicznej, mogą ręcznie sprawdzić kompilację 22621 za pomocą opcji Ustawienia > Windows Update.

Gdy subskrybent kanału Insider Channel zaktualizuje komputer, aby zbudować 22H2, będzie on nadal automatycznie otrzymywać nowe aktualizacje serwisowe za pośrednictwem usługi Windows Update (typowy proces comiesięcznych aktualizacji). Firma Microsoft udostępnia instrukcje dotyczące dołączania do niejawnego programu testów systemu Windows i dołączania komputera do kanału Release Preview.

Oprócz komercyjnej dostępności przedpremierowej, firma Microsoft oferuje również bezpłatne wsparcie dla organizacji komercyjnych korzystających z tej wersji, co oznacza, że ​​działy IT mogą testować wersję i preferowane metody wdrażania, jednocześnie otrzymując pomoc techniczną przed ogólną dostępnością. Microsoft nie powiedział, kiedy pojawi się kolejna wersja systemu Windows 11, chociaż główne aktualizacje są tradycyjnie wprowadzane w październiku lub listopadzie.

Według ostatnich danych dostawcy oprogramowania do monitorowania komputerów, firmy AdDuplex i innych, w ostatnich miesiącach wskaźniki przyjęcia systemu Windows 11 spadły do ​​minimum.

Wydany w październiku 2021 r. system Windows 11 osiągnął 19,7% „ogólnego użycia” w kwietniu, co stanowi wzrost o ponad 10% od początku grudnia 2021 r. Według najnowszych danych AdDuplex 0,6% więcej użytkowników korzysta z Windows build 11 Insider.

Odsetek wykorzystania systemu Windows 11 wzrósł w kwietniu o mniej niż 0,4%. Według AdDuplex, to oprócz wzrostu poniżej 0,2% w marcu.

Podczas gdy Windows 11 nie rozwija się, Windows 10 21H2 dodał kolejne 6,5%.

Microsoft naciskał, aby użytkownicy uaktualnili system do Windows 11, ale zdecydowana większość zdecydowała się pozostać przy poprzedniej edycji, która będzie nadal obsługiwana do 2025 roku.

Spośród 80% użytkowników korzystających z systemu Windows 10, największa liczba użytkowników korzysta z dwóch najnowszych aktualizacji, Windows 10 N21U (21H2), wydanych w listopadzie 2021 (28,5%) i Windows 10 M21U (21H1), wydanych w marcu 2021. 26,5 , (XNUMX%).

Pozostałe 25% znajduje się w pięciu poprzednich iteracjach systemu Windows 10.

„W większości klienci biznesowi tak naprawdę nie zagłębiają się w nowy system operacyjny i nie spodziewamy się dużej adopcji do 2023 r.” – powiedział Steve Kleynhans, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner w poprzednim wywiadzie dla „Computer World”. ”. »

„Dla większości konsumentów, którzy w ten czy inny sposób nie są entuzjastami komputerów, nie jest to tak naprawdę priorytetem i nie będą aktywnie szukać aktualizacji” – powiedział. „Dopóki Microsoft nie zacznie wymuszać aktualizacji, a przynajmniej bardziej agresywnie wprowadzać ją do użytkowników na kwalifikujących się komputerach, sytuacja może się nieco zatrzymać. Podejrzewam, że w nadchodzących miesiącach Microsoft zacznie bardziej agresywnie sprzedawać aktualizację i naprawdę zacznie działać jesienią”.

Ze swojej strony Microsoft powiedział, że widzi duży popyt na Windows 11, a ludzie zaakceptowali ofertę uaktualnienia systemu operacyjnego dwukrotnie szybciej niż w przypadku Windows 10, jak wynika ze styczniowego wpisu na blogu autorstwa Panos Panay, Microsoft Menedżer Produktu dla Windows. i Urządzenia.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to