Solowy gracz Elden Ring jest przykładem doskonałej inwazji, a do cholery, jeśli nie jest bohaterem, którego potrzebujemy w grach Soulslike.

Elden Ring, podobnie jak inne gry z serii Soulsbourne, jest w najlepszym razie wyzwaniem. Rzucaj inwazje, w których gracze mogą zakraść się do twojej gry i zabić cię, gdy jesteś rozproszony w walce z wrogami AI, a Elden Ring może przejść od zastraszania do szybkiego „nie!” całkiem szybko. Tak więc widok tego Redditora litującego się nad nowicjuszami w grze rozgrzał sercówki mojego siwowłosego starego serca.

u/VeraKorradin (otwiera się w nowej karcie) podzielił się swoim zdrowym podejściem do inwazji Elden Ring na subreddicie gry. Zabijanie prawdziwych nowych ludzi, którzy mogą zrujnować twoje pierwsze doświadczenie z Elden Ring… Nie! Jako najeźdźcy możemy być idiotami, to nasza praca, ale nigdy nie odrzucaj ludzi”.

Kontynuują swoje cenne PSA filmem pokazującym, jak wydarzenia rozwijały się dla nich podczas inwazji w takich właśnie okolicznościach.

invading_to_kill_high_level_summons_yes_invading z r/Eldenring

rób rzeczy dobrze

Film z rozgrywki pokazuje, jak pokonują przywołanie, w którym to momencie atakuje go, odwraca ogon i ucieka. Ale życzliwy Redditor (po wielu gestach) przekonuje ich do powrotu i oferuje im runę bohatera. Nakładka tekstowa mówi:

„Większość inwazji wymaga przywołania na wysokim poziomie, a walka z nimi jest zabawną częścią. Ale po pokonaniu przywołań wysokiego poziomu i zobaczeniu biegnącego gospodarza, nie chcę, aby nowi gracze mieli najpierw problemy. [Elden Ring] na żywo.

„Najeźdźcy mogą być idiotami. Ale nie chcemy zabierać nikogo z [Elden Ring]”.

A potem VeraKorradin pojawia się w chmurze pixie kurzu i iskier. Metafory. Ale to właśnie zasługuje na to, by towarzyszyć jej wydaniu.

W żadnym wypadku nie jestem hardkorowym graczem Souls; Gry to ciężka praca i doskonale wiem, że nie dam rady. Ale cholera, czy to wciąż nudne, kiedy próbujesz tylko przetrwać i pojawia się jakiś mały palant z czymś do udowodnienia?

Oczywiście, to wszystko jest częścią gry, ale jak wskazuje VeraKorradin w filmie, nie musisz psuć komuś dobrej zabawy. I nie są jedynymi, którzy (nie) toczą dobrą walkę. Niektórzy komentatorzy robią również pauzę nowym graczom.

„Jako najeźdźcy musimy podjąć decyzję” – mówi u/Snoo61755 (otwiera się w nowej karcie). „To tylko część gry, ale czasami można stwierdzić, czy ktoś się szczególnie spóźni, czy też nie jest kompatybilny. Nie chcę najazdów pełnych „kodów honorowych” czy czegokolwiek, ale miło jest rozpoznać, kiedy ktoś ma trudności”.

Un jugador de Elden Ring luchando contra un jefe.

(Zdjęcie: Bandai Namco)

Absolutnie nienawidziłem inwazji w Dark Souls 3. „Witaj, witaj, witaj. Najwyraźniej jestem przytłoczony i po prostu próbuję się zabawić przez jedną noc. Wygląda na to, że twoja postać odniosła zwycięstwo na każdym konwencie cosplayowym; mój wygląda tak, jakby wpadł na stos brudnego prania i został odpięty za pomocą tego, na czym był przyklejony. Wyraźnie nie jestem na nic z tego.

Pod nieobecność bohaterów takich jak ci na Reddicie, zwróciłem się do mojej tajnej broni: czasu. Czas wyjąć białą gałązkę i idealnie wtopić się w otoczenie. Nadszedł czas, aby zobaczyć siebie biegnącego bez celu, dopóki żelazna determinacja nie osłabnie. Dopóki nie nadejdzie czas, abyś odszedł z pustymi rękami i znalazł kogoś innego do terroryzowania dla poczucia ważności.

Jeśli jesteś na tyle małostkowy, by zdecydować się wybić gówniarza z tak niskiego, zakurzonego nieumarłego jak ja, mogę poświęcić czas na odwzajemnienie.

Nie wiem, gdzie byli wtedy wszyscy rozsądni gracze, ale cieszę się, że są w pełni sił na Elden Ring. Chociaż siedzę na tym.

Udostępnij to