WhatsApp jest dobrze znany z tempa aktualizacji (na przykład ostatnio użytkownicy otrzymali reakcje emoji) i wygląda na to, że nadchodzi kolejna duża zmiana.

Jak zauważyli dobrzy ludzie z WABetaInfo (otwiera się w nowej karcie), najnowsza wersja beta aplikacji WhatsApp na Androida zawiera kod, który sugeruje, że wkrótce będziesz mógł publikować wiadomości głosowe jako status, który Twoje kontakty mogą sprawdzić.

Ta funkcja nie została jeszcze udostępniona, nawet testerom wersji beta, ale zrzut ekranu udostępniony przez WABetaInfo pokazuje przycisk mikrofonu obok opcji tekstu, zdjęć i wideo, które obecnie istnieją do ustawiania statusu.

Aktualny status

W tej chwili możesz wysłać notatkę głosową lub plik audio w rozmowie na WhatsApp, ale nie możesz zbiorczo udostępniać jej szerzej swoim kontaktom. Zmieniłoby się to, gdy nowa funkcja zacznie być wdrażana.

Funkcja statusu WhatsApp ewoluowała teraz, aby upodobnić się do funkcji historii na Snapchacie i Instagramie: publikujesz wiersz tekstu, obraz lub krótki film i jest on widoczny dla osób, z którymi jesteś połączony przez 24 godziny. Jeśli lo deseas, solo puedes mostrar, estado ma określoną liczbę twoich kontaktów.

Te osie czasu i ustawienia prywatności prawdopodobnie będą miały zastosowanie również do aktualizacji statusu głosowego, chociaż dokładny sposób ich wyświetlania w aplikacji pozostaje widoczny. Obserwuj tę przestrzeń, aby zobaczyć oficjalną zapowiedź funkcji.

Analiza: wszystko, cały czas

Nawet dla zwykłego obserwatora WhatsApp jest bardziej zajęty niż większość aplikacji, jeśli chodzi o nakładanie na siebie nowych funkcji, niezależnie od tego, czy chodzi o bardziej wszechstronne sterowanie dla menedżerów czatu grupowego, czy też o zmodyfikowane ustawienia dla ostatnio widzianego statusu.

Wyrósł z podstawowej aplikacji do przesyłania wiadomości do pełnoprawnej platformy mediów społecznościowych, a możliwość ustawienia swojego statusu jest tego dużą częścią. To nie do końca kanał na Facebooku, ale jest blisko.

WhatsApp był w stanie wykorzystać zmianę udostępniania publicznego na prywatny: wielu z nas teraz chętniej udostępnia zdjęcia ograniczonej liczbie osób w grupie WhatsApp niż wkleja je do aplikacji takiej jak Instagram.

I oczywiście wszystko jest w porządku z Meta (dawniej Facebook): swędzenie, aby zdobyć jak najwięcej danych i czasu aplikacji, jak to możliwe, a stale rosnąca lista funkcji WhatsApp prawdopodobnie pójdzie na marne. użytkownicy

Udostępnij to