Call of Duty: Vanguard jest bezpłatne przez ograniczony czas

Call of Duty: Vanguard jest bezpłatne przez ograniczony czas

Tryb wieloosobowy Call of Duty: Vanguard jest teraz bezpłatny przez ograniczony czas w ramach nowego wydarzenia promocyjnego.

Trwa tygodniowy okres bezpłatnego dostępu, który zapewnia dostęp do całej zawartości dla wielu graczy Call of Duty: Vanguard do 9:12 czasu PT / 5:24 ET / 2:XNUMX czasu BST XNUMX maja lub XNUMX:XNUMX czasu PT.

W przeciwieństwie do poprzednich okresów bezpłatnego dostępu, to wydarzenie obejmuje całą zawartość gry dla wielu graczy. Według wpisu na blogu Activision dostępne są wszystkie mapy i tryby gry, w tym niektóre klasyki serii, takie jak Dome, Castle, Radar i Shipment.

Daje także dostęp do zawartości trzeciego sezonu Call of Duty: Vanguard, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu. Podobnie jak nowy sezon Call of Duty: Warzone, czerpie on w dużej mierze z King Konga i Godzilli i zawiera nową mapę Mayhem, która pozwala walczyć na replice potwora z filmu z lat 50. XX wieku.

Żołnierz w Call of Duty Vanguard z pistoletem maszynowym

(Zdjęcie: Activision Blizzard)

Mnóstwo prezentów

Ostatni okres bezpłatnego dostępu do Call of Duty: Vanguard w kwietniu obejmował jedynie niewielką część darmowego trybu wieloosobowego gry. Fakt, że Activision otwiera teraz przez tydzień drzwi do całej zawartości gry dla wielu graczy, może oznaczać, że liczba ta się podwoi. bezpłatne imprezy promocyjne. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby w nadchodzących miesiącach pojawiło się jeszcze więcej wolnych tygodni i weekendów.

Activision prawdopodobnie postrzega je jako skuteczny sposób na odzyskanie fanów serii, którzy odeszli po premierze gry – 36,1% w porównaniu do Call of Duty: Black Ops Cold War, poprzedniej wersji serii, która pozostawia serię w niepewne położenie.

Od tego czasu Activision stwierdziło, że gra „nie spełniła oczekiwań” i za rozczarowujące wyniki sprzedaży zrzuciła winę na historię II wojny światowej.

„Osadzenie gry związane z II wojną światową nie spodobało się niektórym członkom naszej społeczności” – stwierdził wydawca w swoim najnowszym rocznym raporcie o zarobkach – „i nie wprowadziliśmy do rozgrywki premium tak wielu innowacji, jak byśmy sobie tego życzyli”.

Te słabe wyniki komercyjne podobno skłoniły Activision do wstrzymania rocznego cyklu wydawniczego serii w ramach przygotowań do pominięcia premiery w 2023 r. i przesunięcia kolejnej gry Treyarch z tej serii na rok 2024. To prawda, że ​​rok 2023 będzie pierwszym rokiem od dwóch dekad, w którym pojawi się nowe Call of Duty nie ukazał się.