Activision potwierdziło, że Warzone, spinoff Call of Duty Battle Royale, nie zostanie wyciągnięty po premierze jego sequela, ponieważ dwie strzelanki dla wielu graczy będą istnieć obok siebie.

Warzone 2 jest zapowiadane jako samodzielna wersja, a nie kontynuacja lub zamiennik obecnej darmowej strzelanki Activision. Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu (otwiera się w nowej zakładce), będzie zawierał zupełnie nowy system postępów, który nie zachowa ani nie zmieni żadnej zawartości z oryginalnego Warzone.

„Dzisiejszy Warzone będzie kontynuowany jako oddzielne doświadczenie, które będzie obejmować ciągły postęp gracza i ekwipunku w ramach tego doświadczenia Warzone” – powiedział Activision. „Nie możemy się doczekać udostępnienia więcej szczegółów”.

Obecni gracze Warzone nadal będą mogli grać w tę grę tak, jak jest i nie będą zmuszeni wskoczyć do sequela. Jednak żadna zawartość zdobyta przez graczy nie zostanie przeniesiona do Warzone 2, co da ci nowy początek w następnym battle royale.

W tym samym poście na blogu Activision powiedział, że reset postępu jest konieczny, aby zapewnić „szczytowe wrażenia”. Reklamował także Warzone 2 jako „rozszerzenie uniwersum Modern Warfare 2”, które przyniesie „nowe technologie, nowe funkcje i nową rozgrywkę, która działa płynnie”.

W ostatnim zwiastunie powiedział, że możemy spodziewać się więcej o nowym trybie piaskownicy Warzone 2 i „całkowicie nowej przestrzeni gry” bliżej premiery.

(* 2 *)

(Zdjęcie: Activision)

decyzje, które dzielą

Takie podejście do Warzone będzie powodem do świętowania dla niektórych graczy i rozczarowania dla innych. Obecni gracze będą rozczarowani, że ich postępy były niczym, gdy uruchomiono Warzone 2, i zirytowani, że ich zawartość została odblokowana, a statystyki nie zostały zachowane.

Jednak czas i pieniądze, które poświęciłeś na grę, nie zostaną całkowicie zmarnowane. Ponieważ Activision nadal utrzymuje przy życiu Battle Royale, oddani gracze, którzy nie są gotowi, aby przejść dalej, mogą nadal walczyć w Caldera.

Wydaje się, że to dobry środek. Firma Activision znalazła sposób na ponowne uruchomienie Warzone od zera, jednocześnie zaspokajając potrzeby graczy, którzy nie chcą zaczynać od nowa. Prawdopodobnie masz nadzieję, że to dwutorowe podejście da fanom coś nowego i złagodzi obawy graczy wagi ciężkiej Warzone, którzy nie chcą zmiany scenerii.

Jest to radykalnie inne podejście niż Activision Blizzard w Overwatch 2. Wszystkie aktualizacje PvP dokonane w tym sequelu zostaną zaimplementowane w Overwatch 1, a tylko zawartość fabularna PvE zostanie zamknięta za ścianami Overwatch. móc wskoczyć do Overwatch 2 bez poświęcania postępów z pierwszej gry. Czas pokaże, który system wydawniczy okaże się najpopularniejszy.

Udostępnij to