WandaVision: Kim jest Monica Rambeau?

WandaVision: Kim jest Monica Rambeau? Dalej są spoilery WandaVision. Można śmiało powiedzieć, że pięć lat było dziwnych dla Moniki Rambeau z WandaVision.. Będąc jedną z wielu ofiar odkurzonych przez „Blip” Thanosa, zmaterializował się ponownie tylko po to, by dowiedzieć się, że jego matka, Maria, zmarła w międzyczasie. Następnie, po powrocie do czynnej służby jako agentka w SWORD, jej pierwszą pracą była sprawa zaginionych osób w New Jersey, która zmieniła ją w postać z sitcomu o imieniu Geraldine. Jest mało prawdopodobne, aby życie pełne śmiechu w puszkach było częścią twojej ścieżki kariery. Od pierwszego odcinka WandaVision jest najbardziej niekonwencjonalną historią w Kinowym Uniwersum Marvela. Jednakże, przybycie (i odejście) Moniki Rambeau na przedmieściach Westview w stylu retro sprawiło, że istnienie sitcomu Wanda and Vision stało się jeszcze dziwniejsze. Tutaj wyjaśniamy genezę komiksu Moniki Rambeaudlaczego to jest? tak ważna postać w WandaVision i jak pasuje do większego MCU. Monica Rambeau zostanie wciągnięta w zupełnie nowy świat w WandaVision. (Źródło zdjęcia: Marvel / Disney)

Gdzie widzieliśmy Monikę Rambeau przed WandaVision?

Monica Rambeau zadebiutowała w MCU w Captain Marvel w latach 1990. XX wieku., i jest córką kapitan Marii Rambeau (w tej roli Lashana Lynch, która w końcu pojawi się w filmie Bonda Nie ma czasu na śmierć). Maria była pilotem US Air Force (znak wywoławczy Photon) i Była najlepszą przyjaciółką Carol Danvers, zanim została kapitanem Marvelem. 11-letnia Monica odegrała kluczową rolę w przekonaniu matki, by dołączyła do Kapitana Marvela i Nicka Fury'ego, pomagając Skrullom w ich wojnie z Kree, a także pomogła Danversowi wybrać kolorystykę jego kostiumu Kapitana. Marvel. Podczas gdy Monica nazywa Danversa „ciocią Carol”, Danvers nazywa chłopca „problemem porucznika”. W filmie Monikę grały dwie siostry: Azari Akbar była wcieleniem pięciolatki, a jej starszy brat Akira Akbar grał ją w wieku 11 lat. WandaVision odcinek 3 Gra jest gotowa dla Geraldine „Stranger and Stranger” w WandaVision. (Źródło zdjęcia: Marvel/Disney) Najlepsze oferty i pakiety Disney+ dnia  

Co stało się z Monicą Rambeau między Captain Marvel i WandaVision?

Po złapaniu konfliktu Skrull/Kree podczas Captain Marvel, Maria Rambeau była świadoma istnienia kosmitów, a później założyła SWORD (Sentient Weapon Observation Response Division), agencję wywiadowczą z misją zarządzania pozaziemskimi działaniami. Była także ich reżyserką, odpowiedzią SWORD na Nicka Fury'ego na SHIELD. U Marii zdiagnozowano raka około 2018 roku, ale mimo remisji po operacji zmarła dwa lata później. Monica dorastała w pobliżu SWORD i jego siedziby, ostatecznie podążając za matką do rodzinnego biznesu. Podobnie jak jej matka, została kapitanem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, zanim została agentką SWORD. Siedząca przy szpitalnym łóżku swojej matki Monica (obecnie grana przez Teyonah Parris) była jedną z miliardów osób, które zniknęły po niesławnym pstryknięciu palcem przez Thanosa. Kiedy wrócił z „Blip” pięć lat później, dowiedział się, że Maria zmarła, a były kolega Tyler Hayward (który pojawia się w odcinku WandaVision „We Interrupt This Program”) jest teraz tymczasowym dyrektorem SWORD. Zaledwie trzy tygodnie po „Blipie” wrócił do czynnej służby, ale był rozczarowany, gdy dowiedział się, że jego obowiązki ograniczały się do operacji na Ziemi: Maria wprowadziła przepisy wymagające od każdego powrotu do SWORD po tym, jak został „oślepiony”. Monica niechętnie przyjęła zadanie w małym miasteczku Westview w New Jersey, gdzie FBI poprosiło o pomoc w bardzo dziwnej sprawie zaginionych osób. WandaVision odcinek 2 Monica/Geraldine zaprzyjaźnia się z Wandą w odcinku 2, ale dobre czasy nie przetrwają (Źródło zdjęcia: Marvel/Disney)

Dlaczego Monica Rambeau jest ważna dla WandaVision?

Jednym z głównych wątków WandaVision są wysiłki SWORDa mające na celu zlokalizowanie i wydobycie Moniki z Westview. Podczas gdy zadaniem Moniki było zasadniczo towarzyszenie dronowi SWORD w badaniu miasta odciętego od reszty świata, dosłownie znalazła się w tej sprawie.. Kiedy dron zniknął, postanowił przyjrzeć się bliżej i zdał sobie sprawę, że miasto otacza tajemnicze pole energetyczne. Kiedy wyszła na pole, została wciągnięta do środka, zostawiając agenta FBI Jimmy'ego Woo, aby dodał Monikę do swojej rosnącej listy zaginionych osób. Z jakiegoś wciąż niewytłumaczalnego powodu Monica została Geraldine., postać z sitcomu vintage, ubrana w stroje z epoki. Jedynym dowodem na jej związek z SWORD był naszyjnik, który był częścią jej zespołu z lat 70. Ale po zaprzyjaźnieniu się z Wandą MaximoffPoczątkowo jako sojusznik walczący z apodyktyczną Dottie, Monica / Geraldine pomagała przy narodzinach bliźniaczych synów Wandy i Visiona, Billy'ego i Tommy'ego. Związek ten ukształtował się jednak kiedy Monica/Geraldine nieumyślnie wypaliła, że ​​wiedziała, że ​​Pietro, brat bliźniak Wandy, został zabity przez Ultrona (w bitwie pod Sokovią w Avengers: Age Ultron). Natychmiast zdając sobie sprawę, że Monica/Geraldine była „obcą osobą i teraz tu wchodzisz”, Wanda wygnała intruza ze swojej idyllicznej egzystencji w sitcomie. Kiedy Monica się obudziła, była poza polem energetycznym (chociaż nadal miała na sobie ubrania z lat 70.) i natychmiast powiedziała Woo i astrofizykowi Darcy'emu Lewisowi: „To Wanda! To wszystko Wando! - nawiązując do faktu, że Wanda zdaje się mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z Westview. Ale, Jak bardzo obecność Moniki wpłynęła na Westview? W odcinku 3, „Now in Color”, sąsiedzi Wandy i Visiona, Agnes i Herb, podejrzewali, że jest nowa w mieście, bez rodziny, męża i domu. Herb próbował też dodać, że „Przyszła tutaj, ponieważ wszyscy jesteśmy…”, ale nigdy nie udało mu się dokończyć zdania. Teraz, gdy wiemy, że ludzie z Westview to prawdziwi ludzie z przeróbką postaci z sitcomu, Czy krótka obecność Moniki w mieście może być dla nich katalizatorem do uświadomienia sobie jej dziwnego, zabytkowego więzienia telewizyjnego? I jako jedyna osoba na zewnątrz, która ma doświadczenie w życiu w świecie sitcomów, z pewnością odegra dużą rolę w ustaleniu, dlaczego Wanda pozornie przejęła miasto i jak SWORD i FBI mogą uratować ludzi. jego śmiechu. WandaVision odcinek 3 Monica wraca do realnego świata po zanurzeniu się w historii amerykańskiej komedii. (Źródło zdjęcia: Marvel / Disney)

Jak Monica Rambeau pojawia się w komiksach Marvela?

MCU ma długą historię zabawy z początkami postaci z komiksów, przenosząc je na duży ekran, a Rambeaus nie są wyjątkiem.. W rzeczywistości historia Moniki jest drastycznie inna, chociaż historia postaci w komiksach Marvela może stanowić wskazówkę, co ma nadejść. Maria, mieszkanka Nowego Orleanu, nie była pilotem w komiksach; zamiast tego była krawcową, która poznała ojca strażaka Moniki, Franka, kiedy oboje służyli w wojsku. W rzeczywistości prawdopodobnie jej największą rolą było bycie matką Moniki. Monica po raz pierwszy pojawiła się w 1982 roku w „Amazing Spider-Man Annual”. Była oficerem patrolu portu w Nowym Orleanie, który nabył kilka supermocy związanych ze zdolnością do przekształcania się w promienie rentgenowskie, ultrafiolet, podczerwień i inne długości fal widma elektromagnetycznego. Spośród swojej długiej listy mocy, potrafi odbijać światło, aby zmienić swój wygląd, skutecznie dając mu możliwość zmiany kształtu; może przechodzić przez materię stałą; stać się niewidzialnym; i oczywiście latać. Taki zestaw umiejętności prawdopodobnie nie pozostanie niezauważony, dlatego po tym, jak początkowo została nazwana Kapitanem Marvelem, została na pewien czas członkiem Avengers. W ciągu następnych kilku lat nadano mu różne imiona, w tym Pulsar, Spectrum i Photon, znak wywoławczy swojej matki w filmie Captain Marvel.

Co dalej z Monicą Rambeau w MCU?

Monica najwyraźniej będzie żyła, by walczyć kolejny dzień po WandaVision, jako Teyonah Parris ma powrócić w nadchodzącym (wciąż bez tytułu) Captain Marvel 2. Pytanie brzmi, czy pozostanie zwykłym człowiekiem, czy wybrała supermoce, aby stać się Pulsarem, Spectrum lub Photonem? Przepraszam Monica, Kapitan Marvel jest już zajęty. Nowe odcinki WandaVision są dostępne w każdy piątek w Disney Plus.