Spoilery WandaVision.

Wanda Maximoff znana jest jako Szkarłatna Czarownica odkąd po raz pierwszy pojawił się w komiksach Marvela w latach 1960., ale nie słyszałeś, żeby żaden z jego kolegów Avengers używał tego pseudonimu na ekranie.

Kiedy Agatha Harkness nazwała Wandę Szkarłatną Czarownicą w „Previous On”, ósmym odcinku WandaVision, stała się pierwszą postacią, która wymieniła to imię w Marvel Cinematic Universe. Jednak sposób, w jaki to sformułował, sugerował, że był kimś więcej niż pseudonimem przeciętnego superbohatera.

Odcinek zawiera mocne wskazówki, które Moce Wandy przeciwko Thanosowi zostały stworzone przez tajemniczą istotę ukrytą w jednym z Kamieni Nieskończoności i że jest ona jedną z niewielu istot zdolnych do korzystania z mitycznego źródła energii znanego jako Magia Chaosu.

WandaVision

(Zdjęcie: Marvel Studios)

Cokolwiek to oznacza, ma to ogromne konsekwencje dla MCU. Zagłębiliśmy się więc w komiksy WandaVision i Marvel, aby wyjaśnić, co mogą oznaczać. Szkarłatna Wiedźma i Magia Chaosu w finale sezonu, samą Wandę i nadchodzący film Doctor Strange, którego akcja toczy się w World's Multiverse.

Agatha Harkness użyła fałszywego Pietro, „Fietro”, aby szpiegować Wandę, gdy próbowała odkryć jej moce Scarlet Witch.

Co wiemy o magii chaosu w Marvel Cinematic Universe?

Chociaż nie rozumiemy jeszcze zbyt wiele na temat jego mechaniki, teraz wiemy, że Magia Chaosu jest powodem, dla którego Wanda Maximoff była w stanie zmienić miasto Westview w New Jersey w żywy serial komediowy.

Po spędzeniu całego WandaVision próbując dowiedzieć się, w jaki sposób Wanda była w stanie skłonić całe miasto do interakcji w „złożonych scenariuszach” na ogromne odległości, wiedźma Agatha Harkness w końcu rozwiązała zagadkę w odcinku 8.

Trzymając za zakładników synów bliźniaków Wandy, Billy'ego i Tommy'ego, Agata powiedziała Wandzie: „Nie masz pojęcia, jak niebezpieczna jesteś. Podobno jesteś mitem, istotą zdolną do spontanicznej kreacji i tutaj używasz jej do przygotowania śniadania na obiad. Twoje dzieci i Wizja, całe to małe życie, które stworzyłaś… To magia chaosu, Wando. A to czyni cię Szkarłatną Czarownicą.

Dlaczego szkarłatna wiedźma jest ważna?

W komiksach Marvela Scarlet Witch jest pseudonimem superbohatera Wandy Maximoff.

Chociaż ostatecznie zostali Avengersami, Wanda i jej brat bliźniak Pietro po raz pierwszy pojawili się jako członkowie X-Men Brotherhood of Evil Mutants Magneto; później dowiedzieli się, że Magneto był ich ojcem. Ta wersja Wandy została nazwana Szkarłatną Czarownicą przez rozgniewanych mieszkańców miasta, które przypadkowo spaliła.

Nazwa ma inne znaczenie w Marvel Cinematic Universe.

Chociaż ekranowa inkarnacja Wandy była od dawna nieformalnie nazywana Scarlet Witch, nazwa ta nie była używana w żadnym z filmów ani programów telewizyjnych MCU, dopóki Agatha nie wysunęła jej na pierwszy plan. Jimmy Woo zapewnił reżysera SWORD Hayward w odcinku 5, że Wanda nie ma „zabawnego pseudonimu”.

Szkarłatna czarownica

(Zdjęcie: Marvel / Disney)

Sposób, w jaki Agatha mówi Wandzie, że jest Szkarłatną Wiedźmą, sugeruje, że jest to specyficzna i być może wyjątkowa istota o ogromnej mocy w MCU.

Wanda ma wizję Szkarłatnej Wiedźmy w Kamieniu Umysłu.

Jak Wanda zdobyła te moce Scarlet Witch?

Wiemy, że zdolności Wandy są połączeniem wrodzonych mocy, z którymi się urodziła, i jej ekspozycji na Kamień Ducha, Kamień Nieskończoności znajdujący się w berle Lokiego.

"Previous Us" potwierdziło, że 10-letnia Wanda użyła zaklęcia probabilistycznego, by uratować siebie i Pietra przed niewybuchem bomby w Sokovii. Wiele lat później, kiedy zgłosiła się na ochotnika do ściśle tajnych eksperymentów HYDRY mających na celu stworzenie zdominowanych ludzi, jej moce chroniły ją (prawie na stałe) przed Kamieniem Umysłu – jej energia zabijała wszystkich, którzy się do niej zbliżyli. Kamień Umysłu następnie wykładniczo zwiększył zdolności Wandy.

Nie wiemy dokładnie, jak doszło do tego przeniesienia władzy, ale wydaje się prawdopodobne, że Szkarłatna Wiedźma była istotą żyjącą w Kamieniu Umysłu. Kiedy Wanda spojrzała na kamień, zobaczyła kobiecą postać z hełmem w kształcie korony, tradycyjnie noszonym przez Szkarłatną Wiedźmę w komiksach; był także częścią kostiumu Wandy na Halloween w szóstym odcinku WandaVision, „Zupełnie nowy Halloween Spooktacular! ».

Zakładamy, że Szkarłatna Czarownica uznała Wandę za idealne naczynie dla jej energii i ją opętała, dzieląc się przy tym swoją ogromną mocą. Wraz ze swoimi poprzednimi umiejętnościami, Wanda miała teraz silne zdolności telepatyczne i telekinetyczne, a także moc manipulowania materią, jak widzieliśmy w WandaVision. Prawdopodobnie dlatego Wanda jest jedną z niewielu istot w MCU wystarczająco silną, by zmierzyć się z Thanosem. (Podobnie jak Kapitan Marvel, który siedzi obok niego na szczycie Ligi Superbohaterów, jego umiejętności są wynikiem wystawienia na działanie Kamienia Nieskończoności.)

W rzeczywistości sposób, w jaki manifestuje się Scarlet Witch, przypomina sposób, w jaki Phoenix Force pojawia się dla X-Men Jean Grey. W komiksie Wanda i Jean są istotami z Nexusa i posiadają zdolność wpływania na prawdopodobieństwo. Wiedząc, że 10-letnia Wanda nieświadomie użyła zaklęcia prawdopodobieństwa i wskazówki z odcinka 7, że Wanda MCU ma również powiązania z Nexusem, sugeruje, że jej umiejętności uczyniły ją idealnym gospodarzem dla Szkarłatnej Wiedźmy. modyfikacja rzeczywistości. .

Pytanie brzmi: czy Wanda może kontrolować tę magię chaosu? Jean Gray zawsze miała problemy z Feniksem, a nawet czarownica tak silna jak Agatha Harkness wierzyła (a może nawet miała nadzieję), że Magia Chaosu była mitem. Tradycyjnie wielka władza wymaga wielkiej odpowiedzialności, ale czy Wanda sobie z tym poradzi?

Czym jest magia chaosu w Marvel Comics?

Już z WandaVision jasno wynika, że ​​odmiana MCU Magii Chaosu jest absurdalnie potężną formą magii, która daje swoim posiadaczom moc łączenia rzeczywistości według własnego uznania; nie zmienisz całego miasta w jedno. Sitcom z zaklęciem. urojenia.

W komiksach Chaos Magic sięga tysięcy lat wstecz. Chthon był jednym ze starszych bogów i demonem, który użył swoich magicznych zdolności chaosu do ujarzmienia Ziemi, gdzie był znany jako bóg chaosu. Został zestrzelony przez grupę czarodziejów, którym udało się uwięzić go w górze Wundagore we wschodnioeuropejskim kraju Transia.

Dziwny lekarz

(Zdjęcie: Marvel Studios)

Tysiące lat później narodziła się komiksowa wersja Wandy Maximoff i część energii chaosu Chthona została przekazana dziecku. To wzmocniło naturalne zdolności mutacji Wandy, podobnie jak Kamień Umysłu wzmocnił zdolności Wandy MCU. Oznacza to, że istnieje realna szansa, że ​​podmiot Scarlet Witch z MCU odegra w komiksie podobną rolę jak Chthon-

Jak rozegra się Magia Chaosu w kolejnym Doktorze Strange w Multiverse of Madness?

Co to oznacza dla Doctor Strange in the Multiverse of Madness?

W komiksach Agatha Harkness nauczyła Wandę jak najlepiej wykorzystać magię chaosu, której wcześniej używała instynktownie.. Nadal nie jesteśmy pewni, jakie motywy kieruje MCU Agatha, podczas gdy jej wysiłki zmierzające do ustalenia źródła mocy Wandy wydają się ponure, istnieje szansa, że ​​jej celem jest ochrona Ziemi przed niebezpieczną magiczną mocą, ale tak się dzieje. zmierz się z Wandą. jako student.

Niezależnie od tego, czy Agatha ma do odegrania jakąś rolę w MCU poza WandaVision, Najwyższy Czarodziej, znany również jako Doktor Strange, będzie miał obowiązek zainteresować się zdolnościami Wandy i upewnić się, że jej nie zagrażają.

W komiksach Strange początkowo był sceptycznie nastawiony do istnienia Magii Chaosu, ale teraz, gdy gigantyczne pole energii zmieniło mieszkańców miasta w postacie z sitcomu, wcielenie MCU będzie musiało to wziąć pod uwagę. Być może następny Doktor Strange w Multiverse of Madness (który bez wątpienia będzie obejmował Wandę, gdy pojawi się w 2022 roku) wprowadzi trening Najwyższego Czarownika do pani Maximoff, aby jak najlepiej wykorzystać jej umiejętności Scarlet Witch?

Nowe odcinki WandaVision są dostępne w każdy piątek w Disney Plus.

 

Udostępnij to