Google One VPN to prosta sieć VPN, która jest dostarczana w pakiecie z usługą subskrypcji premium tego giganta technologicznego, Google One.

Kiedy mówimy „proste”, naprawdę to mamy na myśli. Nie ma prawie żadnych opcji, ustawień ani funkcji. Nie możesz nawet wybrać lokalizacji – naciśnij przycisk Aktywuj, a aplikacja automatycznie połączy się z serwerem w Twoim kraju, a następnie zacznie szyfrować ruch internetowy.

Aha, a mówiąc o aplikacjach, VPN działa tylko na Androidzie i iOS i nie możesz go ręcznie skonfigurować nigdzie indziej.

Jeśli masz nadzieję na odblokowanie amerykańskiego Netflixa, zabezpieczenie laptopów, skonfigurowanie VPN na routerze lub cokolwiek, co jest nieco zaawansowane, możemy absolutnie, zdecydowanie i bez wątpienia powiedzieć, że Google One VPN nie jest usługą dla ty ty. .

Ale jeśli szukasz lekkiej i łatwej w użyciu usługi zorientowanej na urządzenia mobilne, która chroni Twoje działania internetowe w publicznych sieciach Wi-Fi, może to być inna historia. W tej recenzji przyjrzymy się bliżej temu, co oferuje Google One VPN, a czego nie, i dowiemy się, czy może to być dla Ciebie odpowiednie.

Tunelización compartida de Google One VPN

Funkcja Bypass VPN pozwala wybrać aplikacje, które nie będą korzystać z tunelu VPN (Źródło zdjęcia: Google)

Co to jest Google OneVPN?

Chociaż Google One VPN jest bardziej podstawowy niż jakakolwiek z wielkich nazw VPN, to prawdziwa wirtualna sieć prywatna (VPN), która oferuje te same podstawowe korzyści w zakresie bezpieczeństwa.

Habilítelo y la aplicación kieruje todo el tráfico de su device a través de une túnel encriptado seguro. Szpiedzy nie mogą uzyskać dostępu do Twoich danych, nawet w mniej bezpiecznych publicznych hotspotach Wi-Fi, a po zastąpieniu Twojego prawdziwego adresu IP przez serwer Google One VPN firmom trudniej jest śledzić Cię online.

Dużym pominięciem jest to, że Google One VPN nie pozwala wybrać nowej wirtualnej lokalizacji (na przykład udając, że jesteś w USA, gdy faktycznie przebywasz w Australii). Nie może więc pomóc w uzyskaniu dostępu do programów Netflix na wyłączność w Stanach Zjednoczonych, na przykład, ani żadnych innych treści, które normalnie nie są dostępne w Twoim kraju.

Poza tym nie ma zbyt wielu funkcji, zwłaszcza w aplikacji Google One na iOS. Możesz się zalogować, wylogować lub zezwolić aplikacji na pokazywanie powiadomień o zmianie stanu, ale to wszystko. To prawda, funkcja powiadomień jest przydatna, ponieważ uruchamia alert, jeśli VPN przypadkowo przestanie działać, ale poza tym jest bardzo ograniczona.

Nieco bardziej interesująca jest aplikacja na Androida. Zawiera na przykład wyłącznik awaryjny, przydatne narzędzie, które blokuje Twój Internet w przypadku zerwania połączenia, chroniąc Twoją tożsamość i uniemożliwiając przesyłanie danych bez ochrony VPN.

Opcja obejścia działa jak prosty dzielony system tunelowania. Jeśli aplikacja nie działa, gdy usługa Google One VPN jest aktywna, możesz ustawić ją tak, aby korzystała ze zwykłego połączenia internetowego. Możesz go nigdy nie potrzebować, ale jest to przydatny dodatek i cieszymy się, że możemy go tutaj zobaczyć.

Funkcja odtwarzania Google One VPN

Przycisk Drzemka tymczasowo wyłącza VPN (Źródło zdjęcia: Google)

Gdy się zalogujesz, aplikacja na Androida daje Ci opcję „Drzemki na 5 minut”. Spowoduje to wstrzymanie ochrony VPN na pięć minut, a następnie automatyczne ponowne połączenie (możesz wielokrotnie naciskać przycisk „Dodaj 5 minut”, jeśli potrzebujesz więcej czasu). Jeśli nie potrzebujesz przez jakiś czas korzystać z VPN, możesz oczywiście się wylogować, ale możesz zapomnieć o ponownym zalogowaniu się później. Wartość Snooze polega na tym, że robi to za Ciebie.

Niestety na tym kończy się lista funkcji aplikacji na Androida. Wciąż jest trochę krótki, ale obejmuje niektóre podstawy i może wystarczyć mniej wymagającym użytkownikom.

Czy Google One VPN przechowuje dzienniki?

Połącz się z większością sieci VPN, a Twoje połączenie i ruch użytkownika są przesyłane przez ten sam serwer. Ten pojedynczy komputer wie, kim jesteś i gdzie łączysz się online, umożliwiając złośliwej sieci VPN (lub każdemu, kto może włamać się na serwer) rejestrowanie Twoich działań i łączenie ich z Twoim kontem.

Usługa Google One VPN została zaprojektowana tak, aby łączyć się za pomocą jednego serwera, ale przeglądanie jest kierowane przez inny. W ten sposób pierwszy komputer wie, kim jesteś, ale nie wie, co robisz; druga wie, co robisz, ale nie wie, kim jesteś. Nawet Google nie widzi odwiedzanych witryn (co oznacza, że ​​nie może ich również rejestrować).

Usługa rejestruje bardzo ogólne dane dotyczące korzystania z VPN: na przykład liczbę połączeń nawiązanych w ciągu ostatnich 28 dni oraz liczbę aktywnych połączeń na Twoim koncie w tej chwili. Ale nie jest to niczym niezwykłym: większość sieci VPN monitoruje liczbę aktywnych połączeń w celu wymuszenia limitów „maksymalnych urządzeń” i nie ma tu nic, co mogłoby powiązać Cię z jakąkolwiek akcją online.

Kod źródłowy VPN Google One

Google pozwala każdemu sprawdzić kilka bibliotek referencyjnych dla swojej sieci VPN (źródło zdjęcia: Google)

Google nie ma najlepszej reputacji w zakresie ochrony prywatności użytkowników, ale na szczęście nie musisz ufać ich twierdzeniom dotyczącym VPN. Firma otworzyła kilka bibliotek referencyjnych dla swoich aplikacji, dzięki czemu każdy, kto ma doświadczenie techniczne, może zobaczyć, jak to działa, a w 2021 r. NCC Group przeprowadziła audyt VPN.

Wyniki (otwierane w nowej karcie) były ogólnie pozytywne, a grupa NCC stwierdziła, że ​​VPN działał zgodnie z obietnicą i wyjaśnił, w jaki sposób Google podjął kroki, aby zapobiec naruszeniu systemu (nieuczciwi pracownicy nie mogą po prostu samodzielnie zainstalować bramy z tyłu, na przykład).

Raport ostrzega, że ​​zabezpieczenia techniczne „nie wyeliminowały kategorycznie możliwości naruszenia przez Google jego roszczeń dotyczących prywatności”, ale każdy audyt dowolnej sieci VPN może wskazywać na coś podobnego: teraz wszystko wygląda dobrze, ale możliwe jest, że dostawca może oszukiwać. system później. .

Ogólnie rzecz biorąc, podczas gdy projekt systemu, kod open source i ścieżka audytu nigdy nie przekonają największych sceptyków Google, w rzeczywistości Google One VPN ma więcej wsparcia dla twierdzenia o braku logów niż większość konkurentów.

Samoloty VPN przez Google One

Google One Premium to znacznie więcej niż VPN (Źródło zdjęcia: Google)

Ile kosztuje Google One VPN?

Google One VPN (otwiera się w nowej karcie) jest dostępny w ramach abonamentu Google One Premium i nowszych dla użytkowników w tych krajach:

 • Austria
 • Australia
 • Belgia
 • Kanada
 • Dania
 • Finlandia
 • Francja
 • Niemcy
 • Islandia
 • Irlandia
 • Włochy
 • Japonia
 • Meksyk
 • Niderlandy
 • Norwegia
 • Korea Południowa
 • Hiszpania
 • Szwecja
 • szwajcarski
 • Tajwan
 • Zjednoczone Królestwo
 • Stany Zjednoczone

(Po zarejestrowaniu się możesz podróżować do innych krajów, a Google One VPN nadal powinien działać. Ale możesz nie być w stanie połączyć się z serwerem w tym kraju, co może powodować problemy. Jeśli korzystasz z Google One VPN na Węgrzech , na przykład i łączysz się z serwerem w Niemczech, strony internetowe mogą nie udostępniać Ci treści lokalnych, których oczekujesz).

Google One Premium obejmuje VPN oraz wiele innych funkcji i usług. Oferuje 2 TB pamięci online; 10% zniżki na Google Store; oraz różne płatne funkcje rozmów wideo (rozmowy wideo na żywo w YouTube, redukcja szumów w Google Meet, nagrywanie wideo i grupowe rozmowy wideo do 24 godzin). Ponadto eksperci Google służą pomocą i udzielają natychmiastowych odpowiedzi na pytania dotyczące produktów, usług Google i nie tylko.

Plan Google One Premium (otwiera się w nowej karcie) kosztuje 9.99 USD miesięcznie, co jest tańsze niż wiele znanych marek (ExpressVPN, CyberGhost, Hotspot Shield i inne pobierają około 13 USD za swoje miesięczne plany).

Zarejestruj się w Google One Premium na rok, a zapłacisz 8.33 EUR miesięcznie, co jest znacznie droższe niż niektóre. Na przykład Private Internet Access kosztuje zaledwie 3.33 EUR miesięcznie w ramach planu rocznego, 2.03 EUR za trzy lata, za znacznie wydajniejszą usługę VPN.

Główny interfejs VPN Google One

Interfejs Google One VPN naprawdę nie może być bardziej podstawowy (Źródło zdjęcia: Google)

Jak łatwo jest korzystać z Google One VPN?

Aplikacja Google One nawet nie stara się dorównać stylem wizualnym zwykłych sieci VPN. To tak naprawdę tylko strona internetowa z różnymi sekcjami na temat VPN i innych funkcji Google One, po której poruszasz się w zależności od potrzeb.

Nadal nie jest to trudne w użyciu: wystarczy nacisnąć przycisk Włącz VPN, a następnie Włącz VPN, a połączenie zwykle trwa około sekundy. Standardowe aplikacje VPN zwykle wymagają jednego dotknięcia zamiast dwóch, ale to jedyna znacząca różnica.

Użytkownicy Androida mogą ułatwić sobie życie, dodając Google One VPN do menu Szybkich ustawień. Po tym nie musisz nawet uruchamiać aplikacji. Łączenie lub rozłączanie jest tak proste, jak kilkakrotne przesunięcie palcem w dół i naciśnięcie przycisku Google One VPN.

Menu Netflix pokazujące popularne programy

Google One VPN nie może być używany do odblokowania Netflix ani niczego innego ze względu na sposób, w jaki jest zaprojektowany (Źródło zdjęcia: Netflix)

Co odblokowuje Google One VPN?

Większość sieci VPN umożliwia łączenie się z serwerami w różnych krajach, być może pozwalając Ci wyglądać, jakbyś był na Manhattanie, podczas gdy faktycznie jesteś w Melbourne. Może to umożliwić dostęp do treści, które nie są normalnie dostępne w Twoim kraju.

Aplikacje Google One VPN automatycznie wybierają serwer, zwykle znajdujący się w Twoim kraju. Jeśli nie możesz zmienić regionów, nie będziesz w stanie niczego odblokować.

Jednym z problemów w szczególności witryn streamingowych jest to, że często szukają połączeń VPN i blokują dostęp, jeśli wykryją, że z nich korzystasz. Zastanawiamy się, czy korzystanie z Google One VPN może uniemożliwić komuś dostęp do głównych platform streamingowych?

Połączyliśmy się z One VPN, a następnie bez żadnych problemów oglądaliśmy Netflix, Amazon Prime Video, Disney Plus i BBC iPlayer. Wygląda na to, że stanowisko Google One VPN „nie odblokowujemy niczego” ma co najmniej jedną zaletę: jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz zablokowany podczas legalnego dostępu do witryn we własnym kraju.

Portret interfejsu Google One VPN

Google One VPN oferuje przyzwoitą prędkość i wydajność (źródło zdjęcia: Google)

Jak szybki jest Google One VPN?

Przetestowaliśmy wydajność Google One VPN, instalując aplikację na Samsung Galaxy Tab A7, a następnie łącząc się z usługą za pomocą routera Three UK 5G.

Po wyłączeniu VPN router Three 5G osiągnął średnią prędkość 250-260 Mb/s.

Włączenie Google One VPN zmniejszyło prędkości, ale tylko minimalnie, do 200-225 Mb/s.

Aby zorientować się, jak wypada w porównaniu z innymi VPN, zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy aplikacje ExpressVPN, Surfshark, IPVanish i Mullvad w…

Udostępnij to