Jeśli masz okropny zwyczaj gubienia kontrolerów VR na dnie kanapy, nowy spin-off Stellaris jest dla Ciebie.

Międzygalaktyczna przygoda Roguelite Ghost Signal: A Game od Stellaris ma wyglądać jak najlepsze gry VR dzięki zastosowaniu technologii Hand Tracking 2.0 od pierwszego dnia, zapewniając prawdziwie innowacyjne wrażenia bez użycia rąk.

Ta funkcja „pozwoli ci grać intuicyjnie bez używania kontrolerów” — mówi główny projektant Fast Travel Games, Christopher Smith, w zwiastunie (Otwiera się w nowej karcie). Oznacza to, że nie musimy się martwić o zabezpieczenie tych bransoletek podczas eksploracji ogromu kosmosu.

W Ghost Signal jesteś kapitanem pojedynczego statku, zamiast rządzić całym imperium kosmicznym, jak w wielkiej grze strategicznej Paradox Interactive, Stellaris. Pilotując Aurorę, będziesz podróżować w otchłań kosmosu, śledząc widmowy sygnał, walcząc z kosmicznymi piratami i potworami.

Hand Tracking 2.0 umożliwia interakcję i obsługę gry przy użyciu bardziej złożonych ruchów dłoni. będziemy mogli badać kosmos prostym ruchem nadgarstka i uzyskiwać dostęp do menu gry gołymi rękami. Chociaż dla wielu może to brzmieć ekscytująco, mój mózg ADHD nie spodziewa się gry, która mogłaby potraktować mój niepokój jako wskazówkę do zaatakowania jednego z tych „stworzeń wielkości planet”.

(*2*)Ręczne sterowanie Majorem Tomem

Zgodnie z komunikatem prasowym (otwiera się w nowej karcie), Hand Tracking 2.0 pozwoli nam „uzyskiwać dostęp do menu jednym ruchem przełącznika, łatwo poruszać się po galaktyce, przeciągając spację”. [ty] i strategicznie wyceluj w obiekt, aby wejść w interakcję.

Z pewnością jest to odejście od konwencjonalnych gamepadów lub konfiguracji klawiatury i myszy, zwłaszcza jeśli chodzi o typowo szaloną naturę roguelita. Ale jeśli jesteś bardziej niepewny niż podekscytowany kosmiczną strzelanką, która daje dużo mocy w twoich potencjalnie trzęsących się rękach, nie musisz się zbytnio martwić.

Ci, którzy już posiadają Meta Quest 2, mogli już grać w gry z Hand Tracking 2.0, a funkcja zadebiutuje na goglach w kwietniu 2022 r. Jeśli jeszcze nie zaktualizowałeś gogli VR do najnowszej wersji, Hand Tracking 2.0 The Oculus Quest pojawi się na początku 2023 roku.

Z komunikatu prasowego wiemy, że chociaż Hand Tracking 2.0 jest w pełni kompatybilny z Ghost Signal, nie ma wzmianki, że jest to jedyna opcja. To może być dobra wiadomość dla tych, którzy są dość przywiązani do naszych kontrolerów; Wielkie dzięki.

Choć brzmi to fajnie i futurystycznie, możliwość dosłownie czołgania się w kosmosie, zawiłe gesty obsługiwane przez Ghost Signal wydają się niesamowicie podobne do mojego codziennego zgiełku. Przerzucanie rękami, aby przełączać się między menu, będzie koszmarem, jeśli tak jak ja, ciągle odbijasz ręce na kolanach i nie każ mi zaczynać od całej sprawy „celowania w strzał”. Moje ręce nie są stabilne, odkąd odkryłem kofeinę.

Udostępnij to