Vodafone twierdzi, że samozasilające się maszty telefoniczne pomogą osiągnąć zero netto w Wielkiej Brytanii do 2027 r. oraz zmniejszą koszty i złożoność wdrażania infrastruktury mobilnej w bardziej odległych częściach Wielkiej Brytanii.
Pobór mocy to jeden z najważniejszych wydatków operatorów telefonii komórkowej, a także jedna z głównych przyczyn emisji. Tymczasem dostępność światłowodowej sieci dosyłowej i podłączenia do sieci elektrycznej to dwa z największych wyzwań związanych z budową wież wysokiego napięcia na obszarach wiejskich.
Vodafone wierzy, że nowy projekt masztu, nad którym pracuje z Crossflow Energy przez ostatnie dwa lata, pomaga sprostać obu wyzwaniom.
Maszty zasilane Vodafone
Projekt łączy technologię wiatrową Crossflow z najnowszymi innowacjami w zakresie baterii i energii słonecznej, aby stworzyć niezawodne źródło zasilania, które eliminuje potrzebę podłączenia do sieci elektrycznej i rezerwowego generatora diesla.
Wykorzystanie energii odnawialnej zmniejsza wpływ terenu na środowisko, a cicha i przyjazna dla ptaków turbina zapewnia, że maszt jest odpowiedni nawet na obszarach o wyjątkowym naturalnym pięknie. Wszystkie te cechy pomogą rządowi osiągnąć cele związane z zasięgiem sieci bezprzewodowej.
„To fantastyczna okazja, aby pokazać, jak nasza samozasilająca się wieża Eco-Tower rozwiązuje problem wykorzystania „lekkich wiatrów”, aby zapewnić nie tylko znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla, ale także znaczące korzyści komercyjne” – powiedział Martin Barnes, dyrektor generalny Crossflow Energy. . „W przypadku Vodafone pomoże to przyspieszyć rozwój łączności na obszarach wiejskich, zmienić wzorce zużycia energii oraz osiągnąć znaczne oszczędności ekonomiczne i emisyjne.
„Nasza technologia turbin ma równie szerokie zastosowanie w wielu innych branżach, ale fakt, że tak prestiżowy gracz jak Vodafone wdraża naszą Eco-Tower, jest dla nas i naszej technologii ogromnym wsparciem. "
(Zdjęcie: Vodafone)Sieć Vodafone w Wielkiej Brytanii jest już w 100% zasilana energią odnawialną, a jej zużycie zostało zminimalizowane dzięki wydajniejszemu sprzętowi sieciowemu i technologii analitycznej, a także demontażowi mniej wydajnej 3G i podstawowej infrastruktury radiowej.
Planuje osiągnąć zero netto do 2030 r., a w całym łańcuchu dostaw do 2040 r. Inne inicjatywy środowiskowe obejmują wykorzystanie bardziej energooszczędnych jednostek radiowych 5G, a także wykorzystanie technologii dronów do tworzenia cyfrowych bliźniaków, które eliminują potrzebę wizyt na miejscu . przez inżynierów. Oczekuje również, że technologia OpenRAN jeszcze bardziej zmniejszy zużycie energii.
Test nowego projektu masztu zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku przed dalszym wdrożeniem w Wielkiej Brytanii.
„Jesteśmy zaangażowani w poprawę łączności na obszarach wiejskich, ale to wiąże się z bardzo poważnymi wyzwaniami. Podłączenie masztów do sieci energetycznej może być główną przeszkodą w osiągnięciu tego celu, więc uczynienie tych witryn samowystarczalnymi jest ogromnym krokiem naprzód dla nas i dla branży mobilnej ”- powiedziała Andrea Dona, dyrektor ds. Sieci w Vodafone.
„Nasze podejście do zarządzania naszą siecią w najbardziej odpowiedzialny sposób jest bardzo proste: w centrum każdej decyzji stawiamy zrównoważony rozwój. Nie ma szybkiego rozwiązania pozwalającego zmniejszyć zużycie energii, ale każdy z tych kroków naprzód przybliża nas do celu zerowego netto dla działalności spółki w Wielkiej Brytanii do 2027 r.”.
Jeśli szukasz nowej umowy, nasze najlepsze oferty na telefony komórkowe Vodafone są dobrym punktem wyjścia.