Firma VMware dodała obsługę Apple Silicon do najnowszej wersji swojej flagowej linii hiperwizorów dla komputerów stacjonarnych.

Najnowsza wersja oprogramowania pulpitu wirtualnego VMware Fusion 13 jest również kompatybilna z systemem Windows 11 na sprzęcie Apple i Intel.

Dla kontekstu, VMware Fusion pozwalało komputerom Mac z procesorami Intela na uruchamianie maszyn wirtualnych z systemami operacyjnymi gościa, takimi jak Linux lub Windows od czasu jego premiery w 2007 roku, ale po raz pierwszy maszyny korzystające z własnych procesorów Apple będą w stanie to zrobić. .

¿Jak to działa?

Aby spełnić wymagania systemowe Windows 11 przy jednoczesnym dostarczaniu maszyn wirtualnych o wysokiej wydajności, VMware powiedział, że „musi wprowadzać innowacje”.

Najwyraźniej obejmowało to wprowadzenie nowego modułu Virtual Trusted Platform (2.0) i nowej metody szyfrowania do obsługi tego modułu TPM.

Jeśli chodzi o grafikę, oprogramowanie VMware Fusion 13 obsługuje OpenGL 4.3 dla maszyn wirtualnych Windows i Linux działających na krzemie Apple.

Na krzemie Intela użytkownicy będą mogli używać grafiki DirectX 11 na swoich emulowanych maszynach.

Ponadto VMware twierdzi, że wprowadziło nowy typ „szybkiego” szyfrowania w Fusion 13.

W tej aktualizacji hasło szyfrowania będzie również przechowywane w pęku kluczy Maca, więc użytkownicy nie będą musieli go wprowadzać za każdym razem, gdy uruchamiają maszynę wirtualną.

VMware twierdzi, że maszyna wirtualna może również automatycznie generować hasło, a użytkownicy mogą określić własne.

Aktualizacja następuje po tym, jak Apple ogłosił plany powolnego przejścia w 2020 roku swoich komputerów Mac z procesorów Intel, których używa od ponad dekady, na własny układ Apple, oparty głównie na technologii z licencją brytyjskiej firmy. RAMIĘ.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co ma do zaoferowania najnowsza aktualizacja, możesz udać się tutaj. (otwiera się w nowej karcie)

Nadal możesz otrzymać licencję do użytku osobistego za darmo, a VMware Fusion 13 Pro jest dostępny za 139.30 € dla użytkowników biznesowych.

Udostępnij to