Firma Virgin Media O2 Business uruchomiła pierwszy w Wielkiej Brytanii szpital podłączony do sieci 5G, tworząc prywatną sieć, która będzie wykorzystywana do zasilania nowych cyfrowych badań zdrowotnych.

Piloci w Bethlem Royal Hospital, części South London and Maudsley NHS Foundation Trust, badają skuteczność, bezpieczeństwo i ochronę korzystania z technologii 5G w celu poprawy opieki, zwiększenia wydajności i zmniejszenia ilości odpadów.

Obszary zainteresowania obejmują Internet rzeczy (IoT), rozszerzoną rzeczywistość (AR) i sztuczną inteligencję (AI).

szpitale 5G

„Odkrywanie i wykorzystywanie najnowszych technologii wspiera nasz główny cel strategiczny, jakim jest zapewnienie wyjątkowej opieki w zakresie zdrowia psychicznego osobom korzystającym z naszych usług, ich opiekunom i rodzinom” — dodał Stuart MacLellan, tymczasowy dyrektor ds. informacji w South London and Maudsley Foundation Trust.

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Virgin Media O2 Business w celu stworzenia pierwszego w Wielkiej Brytanii szpitala połączonego z siecią 5G, co umożliwi nam wykorzystanie cyfrowych innowacji w celu poprawy wyników pacjentów. To bardzo ekscytujący rozwój. »

Połączone obserwacje 5G (eObs) umożliwiają klinicystom cyfrową aktualizację danych pacjentów i prowadzenie obserwacji na żywo przy użyciu prywatnej sieci komórkowej, która zapewnia większą niezawodność i bezpieczeństwo niż Wi-Fi. Oczekuje, że obchody pacjentów zajmą mniej czasu i zgromadzą dokładniejsze dane. .

Technologia IoT zostanie wykorzystana do zapewnienia optymalnych temperatur przechowywania leków, śledzenia jakości powietrza w pomieszczeniach oraz monitorowania zajętości biur i sal konferencyjnych. Tymczasem aplikacje AR pomogą ulepszyć wsparcie IT, a sztuczna inteligencja przeanalizuje nagrania z monitoringu, aby lepiej zrozumieć, jak planować przestrzenie publiczne i zarządzać czasem oczekiwania. Wszystkie dane są anonimizowane, więc prywatność pacjentów jest chroniona.

„NHS jest kamieniem węgielnym brytyjskiego społeczeństwa od prawie 75 lat, a dziś z dumą ogłaszamy pierwszy w Wielkiej Brytanii szpital połączony z siecią 5G, pokazując, w jaki sposób technologia nowej generacji może pomóc w stworzeniu inteligentniejszego i bardziej nowoczesnego szpitala. opieki zdrowotnej dla wszystkich” — powiedział Mike Smith, dyrektor ds. dużych przedsiębiorstw i sektora publicznego w Virgin Media O2 Business.

„Naszym celem jest zaplanowanie wdrożenia inteligentnej bezprzewodowej łączności szpitalnej w NHS w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Próby takie jak ta są ucieleśnieniem naszej misji modernizacji Wielkiej Brytanii i wyraźnym znakiem roli, jaką możemy odegrać w kształtowaniu NHS przyszłości.

Inni partnerzy programu to NHS Digital, Bruhati i Nokia.

Udostępnij to