Jeden z najgorszych koncertów tego roku zaatakował krytyków

God's Favorite Idiot, nowa komedia Netflixa Melissy McCarthy i jej męża Bena Falcone'a, została skrytykowana przez krytyków.

Opowiedziana w ośmiu odcinkach komedia skupia się na Clarku Falcona, nieokreślonym pracowniku wsparcia technicznego, który po uderzeniu bardzo szczególnym uderzeniem pioruna w jakiś sposób staje się niczego niepodejrzewającym posłańcem Boga.

Nagle pobłogosławiony anielskim blaskiem, Clark otrzymuje od Wszechmogącego zadanie uratowania ludzkości przed apokalipsą. McCarthy gra jej współpracowniczkę i miłość, Amily, z Leslie Bibb i Kevinem Dunnem w rolach drugoplanowych. Falcone napisał wszystkie osiem odcinków, a komik Michael McDonald wyreżyserował serial.

Koncepcja programu, która jest dość zbliżona do przebojowej komedii Evan Wszechmogący, jest jedną z wielu rzeczy, którymi krytycy są podekscytowani serialem, który zadebiutował na Netflix w ubiegłą środę (15 czerwca). z których były miłe.

Program ma obecnie 22% oceny na Rotten Tomatoes, czyli o 3% mniej niż pojazd Netflix Mike'a Myersa The Pentaverate, kolejny program, który został mocno uderzony przez krytyków.

John Doyle z The Globe and Mail (otwiera się w nowej zakładce) nazwał program „jednym z najgorszych programów roku”, dodając, że są „...30-sekundowe reklamy w telewizji, które są bardziej odważne i bardziej wymyślne niż ten garnek „Bzdury skoncentrowane na Bogu”.

William Hughes z AV Club (otwiera się w nowej karcie) ubolewał nad „czasami nieskończoną chęcią ugrzęźnięcia w kalamburach życia biurowego”, podczas gdy Daniel D'Addario z Variety (otwiera się w nowej karcie) wprost przeciwstawił się McCarthy'emu, nazwanie serialu „… stratą cennego czasu w karierze utalentowanej artystki, której fani będą za nią podążać wszędzie i która nagradza ich tak niewielkimi możliwościami”.

Marya E. Gates of Reading List (otwiera się w nowej karcie) powiedziała, że ​​God's Favorite Idiot otrzymał zadanie „zbyt prostej i zbyt skomplikowanej narracji, z niedopracowanymi postaciami i wulgarnym projektem produkcyjnym”. Był milszy niż Anita Singh z The Daily Telegraph (otwiera się w nowej zakładce), która oskarżyła Falcone'a o to, że dał McCarthy'emu „… carte blanche, by jego schtick był głośny, niegrzeczny i ogólnie wstrętny, w błędnym przekonaniu, że wszystko, co mówi lub jest zabawne”.

Tylko Lucy Mangan z The Guardian (otwiera się w nowej karcie) miała coś dobrego do powiedzenia, ale nawet ona dodała w swojej trzygwiazdkowej recenzji, że God's Favorite Idiot „nie zdenerwuje jurorów nagród”.

Analiza: czy Netflix będzie obchodzić?

To zależy od tego, ile osób ogląda program. Biorąc pod uwagę, że obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu 10 najpopularniejszych programów Netflix, wydaje się, że wielu subskrybentów Netflix uwielbia ten program, nawet jeśli krytycy tego nie robią.

McCarthy i Falcone wyreżyserowali wcześniej Thunder Force dla Netflix i wielokrotnie pracowali razem nad filmami, w tym The Boss i Superintelligence, z których wszystkie odniosły sukces komercyjny.

Co ciekawe, Netflix pierwotnie zamówił 16 odcinków God's Favorite Idiot, aby później zmniejszyć tę kolejność do ośmiu, aby ocenić reakcje publiczności. Jeśli recenzje są dobre, to tylko osiem i osiem, ale Netflix nie robi programów do recenzji, gdyby tak było, nie robiłby kolejnej części zabójczego thrillera erotycznego 365 Days...

Udostępnij to