Deweloper Naughty Dog powiedział, że może powrócić do serii Uncharted i nie wykluczył możliwości stworzenia Uncharted 5.

Przed premierą kolekcji Uncharted: Dziedzictwo złodziei GameMe rozmawiało z Shaunem Escaygiem, dyrektorem kreatywnym Uncharted: The Lost Legacy i Cinematic Animator w Uncharted 4: Kres złodzieja, na temat nadchodzącego tytułu.

Zapytany o przyszłość serii, Margenau powiedział, że możliwość stworzenia przez Naughty Dog kolejnej gry Uncharted wciąż jest w powietrzu. „Myślę, że możemy z całą pewnością powiedzieć, że nigdy nie możemy powiedzieć nigdy” – powiedział Escayg.

„Uncharted to franczyza, którą kochamy, którą uwielbia studio. Kocham to i Kurt to uwielbia. To świat, który chcemy widzieć więcej. Więc zdecydowanie mogę to powiedzieć”. Ostatnią główną grą z serii było Uncharted 4: Kres Złodzieja w 2016 roku, a rok później samodzielny dodatek Lost Legacy.

Wraz z kolekcją Dziedzictwo Złodziei, która wprowadza Uncharted 4 i Zaginione Dziedzictwo na PS5 i PC, kolejną częścią serii jest film Uncharted, w którym występują Tom Holland i Mark Wahlberg.

Recenzja: Uncharted bez Nathana Drake'a(*5*)

Nathan Drake, protagonista de Uncharted, sentado en una motocicleta con su hermano

(Źródło zdjęcia: Naughty Dog/Sony)

Kuszące byłoby pomyśleć, że Naughty Dog opuścił Uncharted. Ponad cztery lata po premierze ostatniej części serii, z ogromnym sukcesem The Last of Us wciąż dzwoniącym w uszach chętnych fanów, eskapady Nathana Drake'a na poszukiwanie śmieci mogą być już przeszłością. W końcu twórca serii Amy Hennig opuściła Naughty Dog w 2014 roku, a Sony nie drażniło się z żadnymi przyszłymi iteracjami serii.

Podczas gdy komentarze Escayga dla GameMe nie sugerują niczego konkretnego, jasno pokazują, że Naughty Dog pozostaje otwarty na tworzenie przyszłych tytułów Uncharted. Z fabułą głównego bohatera Nathana Drake'a schludnie zamkniętą w Uncharted 4, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby przyszłe gry skupiały się na jednej lub kilku postaciach drugoplanowych, takich jak Zaginione Dziedzictwo.

Jest wiele opcji. Wraz z Chloe Frazer z Lost Legacy i Nadine Ross, partner biznesowy Drake'a, Sully i jego brat Sam, zajmują odpowiednie pozycje, nawet dołączają pod koniec czwartej gry.

Nie spodziewajcie się jednak nowej gry Uncharted w najbliższym czasie. Ponieważ film ma wkrótce trafić na duży ekran, wydawca Sony może być przygotowany na to, aby obszerny materiał franczyzy wykonał większość lukratywnej pracy, podczas gdy Naughty Dog zajmuje się innymi kreatywnymi projektami gier wideo na małym ekranie i prawdopodobnie zaczyna nad nimi pracować. Ostatni z nas 3.

Dzisiejsze najlepsze oferty Uncharted 4

Uncharted 5 sigue sobre la mesa dice Naughty Dog

Udostępnij to