Przywracanie starych zdjęć rodzinnych może być niezłą stratą czasu, ale właśnie pojawiło się nowe, niesamowite narzędzie Photoshop, które przyspiesza zadanie dla tych, którzy wolą to zrobić jednym kliknięciem.

Nowy filtr Neural Photo Restore programu Photoshop skutecznie automatyzuje wiele narzędzi programu, takich jak wypełnianie z uwzględnieniem zawartości, aby pomóc Ci przywrócić stare zdjęcia w kilka sekund.

„Filtry neuronowe” to wspólna nazwa narzędzi do edycji wykorzystujących sztuczną inteligencję firmy Adobe, które obejmują również efekty, takie jak Rozmycie głębi (w celu stworzenia sztucznie płytkich efektów głębi ostrości) i Koloryzacja, która koloruje czarno-białe obrazy.

Ale nowe narzędzie do przywracania zdjęć wydaje się szczególnie przydatne, jeśli niedawno zeskanowano kilka zdjęć portretowych z psimi uszami. Jak widać na poniższym demie, może wykrywać i naprawiać rysy, jednocześnie pracując magicznie na kontraście obrazu, szumie i kolorze.

Wszystkie te rzeczy są już możliwe w Photoshopie, ale przełomem jest zdolność programu do wykrywania problemów na zdjęciu i automatycznego ich korygowania. Otwiera to możliwość przywracania zdjęć osobom niezaznajomionym z często tajemniczymi menu programu Photoshop.

Ponieważ większość filtrów neuronowych programu Photoshop działa lokalnie na komputerze, będziesz potrzebować stosunkowo nowej maszyny, aby korzystać z funkcji przywracania zdjęć i innych sztuczek. Adobe twierdzi, że potrzebujesz komputera Mac z systemem macOS 10.15 Catalina (lub nowszym) lub komputera z systemem Windows 10 (lub nowszym).

Firma Adobe nie powiedziała dokładnie, kiedy filtr przywracania zdjęć będzie dostępny do pobrania, ale prosimy o wycenę i zaktualizujemy tę historię, gdy skontaktujemy się z Tobą. Gdy dostępne są aktualizacje programu Photoshop, program zwykle wyświetla monit o zaktualizowanie filtrów, więc wypatruj wkrótce.

Recenzja: Photoshop Robot szybko się uczy

Filtry neuronowe Photoshopa pojawiły się dopiero w 2020 r., ale te narzędzia oparte na sztucznej inteligencji już znacznie wzrosły pod względem liczby i wszechstronności. Jednak nowe narzędzie do przywracania zdjęć może być jednym z najbardziej przydatnych do tej pory.

To nie pierwszy program, który wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na digitalizację starych migawek. Aplikacja PhotoScan firmy Google umożliwia użytkownikom smartfonów z systemem Android i iOS importowanie odbitek do biblioteki cyfrowej i stosowanie automatycznych poprawek, takich jak usuwanie odblasków. Istnieją również inne usługi oparte na chmurze, takie jak VanceAI.

Ale siła marki Photoshop i jej wszechobecność oznaczają, że jej narzędzie do przywracania zdjęć ma duże szanse na szersze zastosowanie, zwłaszcza wśród początkujących, którzy nie są zaznajomieni ze wszystkimi jej narzędziami i szukają rozwiązania jednym kliknięciem. Jedyną wadą jest to, że do korzystania z tej funkcji potrzebna jest pełna wersja programu Photoshop.

Jeśli nie chcesz, aby program był zbyt ciężki dla twojego zdjęcia, dostępne są suwaki i pola wyboru (do takich rzeczy, jak „poprawa twarzy” i „redukcja zadrapań”, dzięki czemu można dostosować wygląd).

To dobra wiadomość, ponieważ chociaż dema Photoshopa „Photo Restoration” są imponujące, niektórzy mogą uznać, że efekt końcowy jest zbyt ryzykowny i wymyślny. Nie ma jednak wątpliwości, że z czasem funkcjonalność ulegnie poprawie, a to dopiero początek nowego „robota” Photoshopa dla tych, którzy nie potrafią odróżnić swoich krzywych od swoich obiektów inteligentnych.

Udostępnij to