Brendan Blumer (Wikimedia)

Brendan Blumer, znany jako jeden z twórców blockchaina EOS i jeden z najbogatszych ludzi w przestrzeni kryptograficznej, kupił 9,3% udziałów w krypto banku Silvergate Capital, jak ujawniło nowe zgłoszenie SEC.

Duży udział przejęty przez Blumera oznacza, że ​​kryptowalutowy przedsiębiorca z Hongkongu jest obecnie największym udziałowcem Silvergate.

Zakup udziałów Blumera jest uzupełnieniem 7,5% udziałów przejętych przez Block.one, firmę programistyczną EOS, którą prowadzi Blumer.

Blumer i jego firma kontrolują obecnie prawie 17% Silvergate Capital.

„Wyjątkowa okazja inwestycyjna”

W komunikacie prasowym wysłanym przez Block.one, Silvergate zostało opisane jako firma z „potwierdzonymi osiągnięciami w utrzymywaniu konserwatywnego i płynnego bilansu portfela inwestycyjnego”.

Block.one dodał, że postrzega Silvergate jako obecnie niedocenianą okazję inwestycyjną.

„Uważamy, że obecne ceny akcji Silvergate nie odzwierciedlają dokładnie jej silnego bilansu, strategicznej pozycji ani trudnej dla rynku trajektorii wzrostu, a zatem oferują wyjątkową okazję inwestycyjną. Cieszymy się, że możemy być nowym pasywnym akcjonariuszem” – napisała firma kryptograficzna.

Ekspozycja na FTX nadal ciąży Silvergate

Akcje Silvergate ucierpiały od czasu upadku FTX, ponieważ rynek martwił się ekspozycją banku na zbankrutowaną giełdę kryptowalut. Od początku listopada cena akcji spadła o około 52%, mimo że wczoraj wzrosła o ponad 11% na wieść, że Blumer został największym akcjonariuszem.

Udostępnij to