1637698626 451 Microsoft sorprende a los desarrolladores con maquinas virtuales especiales de

Według nowych raportów, rychłe pojawienie się systemu zakładek w stylu przeglądarki dla Eksploratora plików systemu Windows 11 może również zapewnić dodatkową korzyść.

Kiedy Microsoft po raz pierwszy wprowadził nową funkcję, firma zauważyła korzyści z punktu widzenia produktywności, ale wydaje się, że zakładki Eksploratora plików zapewniają również pożądaną korzyść w zakresie wydajności.

Jak donosi serwis Windows Latest, użytkownicy z wcześniejszym dostępem do instalacji stwierdzają, że otwarcie nowej karty Eksploratora plików zużywa minimalną ilość dodatkowych zasobów pamięci (rzędu 1 MB). Tymczasem uruchomienie w nowym oknie Eksploratora plików wymaga około dziesięć razy więcej.

Na większości nowoczesnych komputerów, zwłaszcza na profesjonalnych stacjach roboczych, te oszczędności pamięci są minimalne. Ale znowu liczy się każdy bit, a korzyści w zakresie wydajności będą się skalować wraz z ilością zarządzania plikami przez użytkownika.

Karty Eksploratora plików systemu Windows 11

Nowy wygląd Eksploratora plików został po raz pierwszy ogłoszony w kwietniu podczas wydarzenia, które koncentrowało się na innowacjach pracy hybrydowej dla systemu Windows 11. W ramach nowego systemu, zamiast otwierania dodatkowej instancji z Eksploratora plików, Aby wyszukać nową lokalizację pliku , użytkownicy mogą po prostu otworzyć nową kartę, która jest dobrze umieszczona w tym samym oknie.

Cel jest prosty: zmniejszyć bałagan na pulpicie i ułatwić pracę z wieloma lokalizacjami plików jednocześnie, zmniejszając liczbę otwartych jednocześnie okien.

Ogłoszenie zostało dobrze przyjęte przez fanów Windowsa, którzy prosili o tę funkcję od lat. mniej więcej od czasu jego wprowadzenia w systemie macOS w 2013 r. Do tej pory użytkownicy musieli polegać na rozwiązaniach innych firm, aby korzystać z funkcji systemu Windows 11, ale już nie.

Wdrażanie systemu nowych kart rozpoczęło się na początku tego miesiąca wraz z pojawieniem się systemu Windows 25136 Preview 11, dostępnego dla członków programu wczesnego dostępu. Nie jest jeszcze jasne, kiedy nowa wersja Eksploratora plików zostanie w pełni udostępniona publicznie, ale użytkownicy mogą przynajmniej pocieszyć się faktem, że testy już się rozpoczęły na dobre.

W międzyczasie użytkownicy z przyjemnością dowiedzą się, że nowy system może również zaoferować wzrost wydajności, który skaluje się wraz z liczbą kart Eksploratora plików, które ktoś tradycyjnie miał otwarte jednocześnie.

I to nie jedyny sposób, w jaki Microsoft chce zoptymalizować wykorzystanie pamięci RAM w systemie Windows 11. Firma ogłosiła niedawno, że jej nowa funkcja Sleep Tabs dla przeglądarki Microsoft Edge pozwoliła użytkownikom zaoszczędzić 273 PB pamięci RAM w ciągu ostatniego miesiąca mniej (około 39,1 MB). na zakładkę).

Razem te dwa nowe (*11*) mogą zapewnić użytkownikom oszczędność pamięci RAM, zapewniając doskonałą wydajność pracy wielozadaniowej i dłuższą żywotność baterii. Co nie lubić?

Przez Windows Najnowsze (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to