Czy wspominałem, jak bardzo kocham skróty?

Ok, może mam. (Może, uh, gdzieś w okolicy 7,942 razy, pomyśl o tym.) Ale och, to prawda. Jest coś niesamowicie satysfakcjonującego w świadomości, że zwiększasz swoją wydajność i skracasz czas o kilka sekund.

A na Androidzie, chłopcze, mamy niesamowite możliwości skracania kroków i osiągania poziomów obsesji na punkcie wydajności Mega-Nerd™.

Dzisiaj, jako twój przyjacielski sąsiad Mega-Nerd™, chcę ci przypomnieć o łatwej do przeoczenia opcji dodawania dodatkowych skrótów bezpośrednio do ekranu głównego. Te skróty są głęboko zakopane w niektórych aplikacjach Androida najbardziej zorientowanych na produktywność. I musiałbyś być, cóż, mającym obsesję na punkcie wydajności Mega-Nerdem™, żeby w ogóle zauważyć, że tam są.

Stary, przygotuj się na osiągnięcie statusu Mega-Nerd™.

[Psst: Kochasz skróty tak samo jak ja? Mój Superkurs skrótów na Androida nauczy Cię mnóstwa sztuczek oszczędzających czas. Zapisz się teraz za darmo!]

Skróć czary poza zasięgiem wzroku Androida

Oto, co jest szczególnie miłe w skrótach Androida, o których mówimy: są one prawie identyczne w formie ze standardowym systemem skrótów do aplikacji na Androida. ujawnić serię bezpośrednich linków do określonych funkcji w aplikacji; tylko z nimi naprawdę musisz się wysilić, aby je znaleźć.

Te standardowe skróty do aplikacji na Androida są niesamowite i równie łatwe do zapomnienia. (Mam tu wprowadzenie i kilka konkretnych sugestii, jeśli mógłbyś podsumować.) Ale te, o których dzisiaj mówimy, są jeszcze bardziej tajemnicze.

Widzisz, w przypadku określonych aplikacji na Androida możesz tworzyć własne niestandardowe skróty do poszczególnych elementów w aplikacji z poziomu samej aplikacji.

Zdaję sobie sprawę, że to może być najbardziej zagmatwane zdanie, jakie kiedykolwiek napisałem. Ale trudno jest przekazać tę koncepcję bez przejścia przez konkretny przykład, więc zróbmy to, dobrze?

Ta funkcja jest zwykle obecna w aplikacjach zwiększających produktywność, w których obsługujesz wiele dokumentów, plików lub innych pojedynczych elementów. W naszym pierwszym przykładzie zacznijmy od Dysku Google.

Otwórz aplikację Dysk na Androida i znajdź pliki, a nawet foldery, które często pobierasz z telefonu. Stuknij znajdującą się obok niego małą ikonę menu z trzema kropkami i zobacz, jak długa lista opcji pojawia się przed twoimi migającymi podglądaczami.

W środku tej listy, a być może będziesz musiał trochę przewinąć, aby ją zobaczyć, w zależności od rozmiaru urządzenia, powinieneś zobaczyć małą, nieszkodliwą opcję o nazwie „Dodaj do ekranu głównego”.

Accesos directos de Android: Google Drive JR

Dotknij tego syna gibona i co o tym myślisz? W rzeczywistości możesz dodać skrót jednym kliknięciem do tego konkretnego elementu bezpośrednio na ekranie głównym, aby uzyskać superszybki skrót. Oznacza to, że możesz łatwo uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie, bez konieczności otwierania głównej aplikacji Dysk lub kopania w jakikolwiek inny sposób.

Accesos directos de Android: pantalla de inicio de Google Drive JR

Co ciekawe, te same typy skrótów czasami pojawiają się po długim naciśnięciu powiązanej ikony aplikacji, ale przez większość czasu tak się nie dzieje. Ten obszar interfejsu Androida zwykle zawiera mieszankę funkcji w aplikacji z jednym lub dwoma ostatnio oglądanymi elementami. Ale kiedy szukasz określonego pliku lub folderu, musisz zagłębić się w rzeczywistą aplikację i znaleźć ją, a następnie znaleźć opcję dodania jej stamtąd do ekranu głównego.

Dysk nie jest jedynym miejscem, w którym istnieje taka myląca możliwość.

Skróty, skróty, wszędzie

Pamiętasz, jak powiedziałem, że ten system pojawia się głównie w aplikacjach zwiększających produktywność? Nie może Cię zatem dziwić, że kolejną aplikacją na Androida, która jest doskonałym miejscem do odkrywania, są Dokumenty Google.

Otwórz Dokumenty, dotknij ikony menu z trzema kropkami obok posiadanych dokumentów i poszukaj opcji „Dodaj do ekranu głównego” w wyświetlonym panelu. (W szczególności tutaj prawdopodobnie będziesz musiał trochę przewinąć, aby go znaleźć. Mówiłem ci, że jest ukryty!)

Uderz w manekina i shazam — teraz masz skrót jednym kliknięciem, który przeniesie Cię bezpośrednio do tego konkretnego dokumentu, bezpośrednio z ekranu głównego.

Accesos directos de Android: pantalla de inicio de Google Docs JR

Nie ma nic łatwiejszego niż to. Nawiasem mówiąc, to samo jest możliwe w Microsoft Word na Androida, jeśli o to ci chodzi.

Ta koncepcja dotyczy również przedniej części arkusza kalkulacyjnego, na przykład w aplikacji Arkusze Google na Androida:

Accesos directos de Android: pantalla de inicio de Hojas de cálculo de Google JR

Jest również dostępny w aplikacji Kontakty Google na Androida. Po prostu otwórz tam dowolny kontakt, a następnie dotknij ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu, aby uzyskać szybki i łatwy link do centrum dla tego konkretnego gatunku Homo sapiens.

Najbardziej uderzającym przykładem, choć wciąż bardzo łatwym do zignorowania i/lub zapomnienia, jest Chrome. Tam możesz dotknąć ikony menu z trzema kropkami podczas przeglądania określonej witryny, aby dodać bezpośredni link do tej witryny na ekranie głównym.

Jest jeszcze jeden aspekt tego systemu, nad którym warto się zastanowić.

Chwila, widżety? !

Szczególnie mylące w tym ustawieniu jest to, że typy skrótów, o których mówimy, są technicznie uważane za widżety Androida, mimo że tak naprawdę nie są. To są skróty.

Oto skąd wiem: widżetów nie można układać w stosy. Spróbuj przeciągnąć jeden widżet na drugi, a nic się nie stanie (poza chwilowym poczuciem głupoty).

Z drugiej strony, dzięki tym skrótom dodanym do aplikacji możesz przeciągać i układać, jak chcesz. W rzeczywistości otwiera to kolejną interesującą możliwość: możesz tworzyć powiązane foldery skrótów, aby uzyskać spersonalizowane centrum dowodzenia wydajnością.

Accesos directos de Android: carpeta de la pantalla de inicio JR

Ważne jest jednak, aby zdawać sobie sprawę z tej błędnej kategoryzacji widżetów, ponieważ od czasu do czasu natkniesz się na taki skrót, do którego można uzyskać dostęp tylko za pośrednictwem menu Dodaj widżety w telefonie, a nie za pośrednictwem samej aplikacji. .

Tak jest na przykład w przypadku Gmaila. Dotknij i przytrzymaj dowolne miejsce na ekranie głównym i znajdź opcję dodawania widżetu, a następnie znajdź Gmaila na liście i znajdź element „Etykieta Gmaila”. Umożliwi to dodanie skrótu jednym kliknięciem do dowolnej etykiety skrzynki odbiorczej na ekranie głównym i podobnie jak inne utworzone przez nas skróty, ten skrót można łączyć z dowolnym innym skrótem w folderze, aby osiągnąć maksymalną organizację.

To samo dotyczy aplikacji Microsoft OneDrive na Androida, a także aplikacji Google Maps na Androida, która oferuje możliwość utworzenia łącza jednym kliknięciem, aby otworzyć wskazówki do określonego miejsca docelowego. Wystarczy zajrzeć do tego menu dodawania widżetów, aby je znaleźć.

Wykorzystaj przykłady, które właśnie omówiliśmy, jako punkt wyjścia, a następnie przejrzyj, aby zobaczyć, co jeszcze możesz znaleźć. Jedno jest pewne, masz niesamowite opcje zwiększające wydajność na wyciągnięcie ręki. A teraz, gdy ma w głowie wiedzę Mega-Nerd™, dokładnie wie, jak je odkryć i jak najlepiej wykorzystać ich potencjał.

Zdobądź jeszcze bardziej zaawansowaną wiedzę na temat skrótów dzięki mojemu całkowicie bezpłatnemu narzędziu Superkurs na temat skrótów na Androida. Nauczysz się wielu sztuczek, aby zaoszczędzić czas z telefonem!

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to