Un nuevo estudio revela los mejores podcasts sobre el sueño para conciliar el sueño más rápido

Un nuevo estudio revela los mejores podcasts sobre el sueño para conciliar el sueño más rápido

Podczas gdy niektórzy ludzie nie mają problemu z zasypianiem w cichym, ciemnym pokoju, reszta z nas potrzebuje niewielkiej pomocy. Popularne są tutaj podcasty dotyczące snu, a nowe badanie przeprowadzone przez sprzedawcę Sleepseeker ujawniło najlepsze podcasty, które pomogą Ci łatwiej zasnąć.

Badanie (otwiera się w nowej karcie) wykorzystało różne wskaźniki do stworzenia 35 najlepszych podcastów dotyczących snu, w tym ocenę i wynik podcastu. Podcast Sleep With Me zajął pierwsze miejsce z wynikiem 8,77, a tuż za nim uplasował się podcast dotyczący snu Nothing Much Happens z wynikiem 8,35. Pierwszą trójkę zamyka podcast Get Sleepy z wynikiem 8,23.

W badaniu przyjrzano się również, które podcasty dotyczące snu miały najwięcej subskrybentów. Sleep With Me zajął pierwsze miejsce z ponad 200 000 subskrybentów Castbox, następnie Tracks to Relax z ponad 50 000 subskrybentów i Deep Energy Podcast z ponad 33 000.

Oto 10 najlepszych podcastów na lepszy sen, według badania:

 • śpij ze mną
 • niewiele się dzieje
 • czuć się śpiącym
 • Senny
 • odraczać
 • zatoczka marzeń
 • głęboka energia
 • sposoby na relaks
 • śpiąca biblioteka
 • opowieści o głębokim śnie
 • Podcast Sleep With Me ma ponad 4,4 miliona słuchaczy.

  Obraz pokazuje, że trzy najlepsze podcasty dotyczące snu ujawnione w nowym badaniu to Sleep With Me, Nothing Much Happens i Get Sleepy.

  (Źródło zdjęcia: Poszukiwacz snów)

  Jako jeden z najpopularniejszych podcastów o śnie na świecie, nie jest niespodzianką, że Sleep With Me zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Zaskakująca jest przepaść w oglądalności i subskrybentach pomiędzy Sleep With Me i jego konkurentami.

  Czym więc jest i dlaczego jest tak popularna? Uruchomiony w 2013 roku i prowadzony przez Drew Ackermana program Sleep With Me jest inspirowany nocną komedią radiową, która według Ackermana była jedyną rzeczą, która pomogła mu zasnąć z powodu bezsenności.

  Zasadniczo jest to podcast narracyjny z historiami inspirowanymi dzieciństwem Ackermana i nie tylko. Ton głosu Ackermana i powolne tempo są relaksujące, a to, co mówi, nie pobudzi twojego mózgu, dając ci większą szansę na wyciszenie i zaśnięcie. Ludzie, którzy słuchają podcastu, przysięgają, że pomaga im to szybciej zasnąć.

  Możesz słuchać Sleep With Me za darmo w Spotify lub w Apple Podcasts (otwiera się w nowej karcie), Google Podcasts, Listen with RadioPublic i Android.

  Czym są podcasty dotyczące snu i czy działają?

  Podcasty dotyczące snu pomagają poczuć się spokojniej w łóżku, co może być trudne, jeśli przeszkadzają Ci bezsenność, nocne lęki lub bolesny sen. Dobry podcast na temat snu pozwoli Ci zapomnieć o zasypianiu, więc nie ma presji. Możesz także uzyskać dostęp do niektórych podcastów za pośrednictwem monitora snu, w zależności od kompatybilności.

  Zdjęcia przedstawiają parę śpiącą razem w łóżku, spoczywającą na białych poduszkach.

  (Źródło zdjęcia: Getty)

  Występują w szerokiej gamie, ale najpopularniejsze podcasty dotyczące snu mają narratorów z cichymi głosami, które (mówiąc grzecznie) nucą w tle, gdy usiądziesz i zrelaksujesz się.

  Jeśli chcesz więcej bajek na dobranoc, muzyki do medytacji i dźwięków do spania, polecamy jedną z najlepszych aplikacji do spania. Calm to jedna z naszych ulubionych aplikacji i jak wyjaśniliśmy w naszej recenzji Calm, jest wypełniona medytacjami podczas snu, aby złagodzić niepokój przed snem.

  Inne sposoby na lepszy sen

  Twoja sypialnia ma wpływ na twój związek ze snem. Jeśli boisz się wejść z powodu wcześniejszych problemów ze snem, stworzysz negatywne skojarzenie między swoją sypialnią a brakiem snu. Dobry terapeuta snu może pomóc rozwikłać wiele psychologii wokół tego, ale do tego czasu upewnij się, że twoja sypialnia jest tak chłodna i wolna od stresu, jak to tylko możliwe.

  Obejmuje to wybór najlepszego materaca dla Twojego typu ciała i pozycji, w której czujesz się komfortowo podczas spania, ponieważ jest to pozycja, w której pozostaniesz najdłużej. Nie masz budżetu na nowe łóżko, ale twoje nie jest wygodne? Zamiast tego wypróbuj dobrą nakładkę na materac, ponieważ są one tylko ułamkiem ceny.

  Weź również pod uwagę cyrkulację powietrza, ponieważ im chłodniejsze powietrze w sypialni, tym lepszy sen. Jeśli uważasz, że biały szum jest relaksujący, rozważ zainwestowanie w wentylator, aby ułatwić krążenie. Możesz także zostawić otwarte okno, w zależności od hałasu i ciepła z zewnątrz.

  Posprzątaj bałagan, przyciemnij światła do poziomu, który najbardziej Ci odpowiada i weź najlepszą poduszkę z czystą poszewką na poduszkę (świeże prześcieradła pomogą Ci lepiej spać). Następnie idź do łóżka, uruchom podcast na temat snu i ciesz się tą chwilą dla siebie.

  Los mejores precios de hoy en productos populares para dormir