Jeśli Ubisoft ma coś do powiedzenia w tej sprawie, cyberprzestępcy będą zmuszeni do ponownego rozważenia swojego zachowania i nauczenia się dobrych manier.

Tuż za kampanią Zero Harm In Comms, w której Ubisoft i Riot zbierają dane, aby pomóc utrzymać porządek w dyskusjach po zakończeniu gry, Ubisoft ogłosił specjalny kurs przeciwdziałania nękaniu.

Program Fair Play został „zaprojektowany z myślą o graczach wszystkich gatunków, od gier FPS dla wielu graczy po gry RPG dla jednego gracza” — mówi Brittany Spurlin, autorka Ubisoftu, w ogłoszeniu (otwiera się w nowej karcie).

„Gracze mogą rozumieć oszukiwanie jako destrukcyjne zachowanie” — dodaje dyrektor ds. bezpieczeństwa graczy Jeremy Marchadier. „Ale obraźliwe mówienie na czacie, nękanie innych graczy, a nawet nie podążanie za liderem zespołu podczas rywalizacji to również szkodliwe zachowania”. Kurs ma na celu poprowadzenie Cię przez wszelkiego rodzaju toksyczne i destrukcyjne zachowania.

Pomagając graczom dostrzec ich własne potencjalnie toksyczne nawyki, Ubisoft przyczynia się do tego, aby gry online były bezpiecznym miejscem dla wszystkich.

La biblioteca de juegos de Ubisoft

(Zdjęcie: Ubisoft)

Sprawdź się

Ponieważ wiele firm zajmujących się grami i studiów zajmuje się w tym roku toksyczną kulturą graczy, „ważne jest, aby zająć się aspektem emocjonalnym w grach”, mówi Marchadier, który jest w sercu wielu paskudnych słów trolli w Internecie.

„Modyfikacje mają pomóc graczom zrozumieć sytuacje, które powodują negatywne zachowania” – pisze Spurlin. „[Jak również] same zachowania i wpływ, jaki wywierają na innych graczy”.

Nauczany za pomocą serii filmów i quizów tekstowych na ekranie, program Fair Play jest „zaprojektowany, aby uczyć poprzez przykład, a nie podawać dokładną definicję toksycznego zachowania bez żadnych niuansów”.

Znajdą się w nim również wywiady z profesjonalnymi graczami i trenerami e-sportowymi, z których każdy podzieli się własnymi doświadczeniami związanymi z zastraszaniem w sieci, aby pokazać, w jaki sposób tworzenie pozytywnej atmosfery przynosi korzyści wszystkim, a nie tylko osobom, z którymi obecnie grasz.

Trzy postacie z Projektu Q walczą w parku

(Zdjęcie: Ubisoft)

daj przykład

Trolle i stalkerzy to uporczywy i poważny problem, jeśli chodzi o gry online. Presja, by nie wyglądać jak „nowicjusz”, wciąż uniemożliwia wielu osobom korzystanie z możliwości gier online, nawet w przypadku serii blokad kont w usłudze Xbox Live lub opcji zgłaszania czatu głosowego na PS5.

Ubisoft robi znaczne postępy w promowaniu zdrowych interakcji, ale inicjatywy takie jak program Fair Play poszłyby znacznie dalej, gdyby były wdrażane na szerszą skalę. platforma pojawiła się w samą porę na tegoroczne turnieje PlayStation; może gracze potrzebują trochę czasu do namysłu, zanim podejmą wyzwanie.

Udostępnij to