Dyrektor firmy Ubisoft powiedział, że program wydawcy dotyczący integracji niewymiennych tokenów (NFT) z jego grami spotkał się z oporami, ponieważ gracze „po prostu tego nie rozumieją”.

W rozmowie z Finderem, Nicolas Pouard, wiceprezes Ubisoft Strategic Innovations Lab, powiedział, że Ubisoft będzie nadal wdrażać platformę Ubisoft Quartz w celu implementacji NFT w swojej grze, przypisując jej słaby odbiór nieporozumieniom graczy.

„To reakcja, której się spodziewaliśmy. Wiemy, że nie jest to łatwe do zrozumienia pojęcie” – powiedział Pouard. „Ale Quartz to tak naprawdę tylko pierwszy krok, który powinien prowadzić do czegoś większego. Coś, co łatwiej zrozumieją nasi gracze.

„Myślę, że gracze nie rozumieją, co cyfrowy rynek wtórny może dla nich zrobić” – dodał. „W tej chwili, ze względu na obecną sytuację i kontekst NFT, gracze naprawdę wierzą, że najpierw chodzi o zniszczenie planety, a po drugie, to tylko narzędzie do spekulacji”.

Jednak Ubisoft, według Pouarda, bardziej interesuje się „grą końcową” i umożliwieniem graczom odsprzedaży przedmiotów.

„Więc to naprawdę dla nich. To jest naprawdę korzystne. Ale teraz nie rozumieją.

Pouard sugeruje, że następnym krokiem Ubisoftu jest „upewnienie się, że [robią] to, co będzie miało jeszcze większy sens dla graczy”, podwajając ideę, że to niezrozumienie przez graczy technologii wywołało luz, a nie obawy graczy dotyczące wpływ platformy.

W innym miejscu wywiadu porównuje potencjał graczy do zarabiania pieniędzy za pomocą NFT ze zdolnością gier do uczenia ich historii i umiejętności miękkich.

„Jesteśmy zainteresowani grą, aby wygrać. Dla nas to ta sama logika, co robimy dzisiaj – mówi. „Dlatego staramy się myśleć o grach Ubisoft jako miejscu, w którym Twoje doświadczenie może zapewnić największą możliwą wartość. Oznacza to, że podczas gry istnieją różne rodzaje wartości.

„Oczywiście jest przyjemność. Przyjemność, jaką daje granie. Jest fakt, że możesz się czegoś nauczyć. Na przykład w Assassin's Creed poznajesz historię, a my pracowaliśmy nad doświadczeniami w starszych grach, w których możesz nauczyć się nowych umiejętności społecznych.

„Więc gra może być wieloma rzeczami i może przynieść wiele rzeczy graczom. Dodanie nagrody o prawdziwej wartości może być kolejnym dodatkiem do całej wartości, jaką już oferuje gra” – powiedział Pouard.

Analiza: przegap sedno

Logotipo de Ubisoft Quartz junto al casco y la pistola

(Zdjęcie: Ubisoft)

Pomysł, że program NFT firmy Ubisoft został źle przyjęty, ponieważ gracze nie rozumieją właściwie technologii blockchain lub jej korzyści, nie jest dobry. Po ogłoszeniu Ubisoft Quartz konsumenci i programiści Ubisoft wyrazili obawy dotyczące NFT, kwestionując nie tylko ich wpływ na środowisko i wykorzystanie jako aktywów spekulacyjnych, ale także potrzebę dostarczania tego rodzaju wrażeń z gier, które Pouard naganiał tutaj.

Zamiast zająć się tymi problemami bezpośrednio, Pouard odrzucił je i odrzucił je jako drobne wątpliwości ze strony niewtajemniczonych w świecie technologii blockchain. Nacisk na „końcową grę” Quartza zmierza nawet w kierunku potwierdzenia podejrzeń jego sceptyków, co sugeruje, że Ubisoft bardziej interesuje się ostateczną rentownością platformy niż efektami zewnętrznymi, które stworzy.

Komentarze Pouarda z pewnością nie przekonają sceptyków. To zły obraz dla każdej raczkującej społeczności, gdy kwestionuje się prawowitość jej przeciwników. Dopóki Ubisoft nie będzie w stanie w pełni rozwiązać problemów tych, którzy nie są pod wrażeniem NFT, sprzedawanie ich jako kolejnego kroku w grach nie będzie łatwe.

Udostępnij to