Ubisoft uważa, że ​​gracze nie lubią NFT, ponieważ „nie rozumieją”

Ubisoft uważa, że ​​gracze nie lubią NFT, ponieważ „nie rozumieją”

Dyrektor Ubisoft powiedział, że program wydawcy mający na celu integrację niewymiennych tokenów (NFT) z jego grami spotkał się z reakcją, ponieważ gracze „po prostu tego nie rozumieją”.

Rozmawiając z Finderem, Nicolas Pouard, wiceprezes Ubisoft's Strategic Innovations Lab, powiedział, że Ubisoft będzie nadal wdrażał platformę Ubisoft Quartz w celu wdrożenia NFT w swojej grze, przypisując jej słaby odbiór nieporozumieniom ze strony graczy.

"To reakcja, której się spodziewaliśmy. Wiemy, że nie jest to łatwa koncepcja do zrozumienia", powiedział Pouard. "Ale Quartz to tak naprawdę tylko pierwszy krok, który powinien prowadzić do czegoś większego. Coś, co nasi gracze łatwiej zrozumieją.

„Myślę, że gracze nie rozumieją, co może dla nich zrobić cyfrowy rynek wtórny” – dodał. „W tej chwili, ze względu na obecną sytuację i kontekst NFT, gracze naprawdę wierzą, że po pierwsze chodzi o zniszczenie planety, a po drugie, jest to tylko narzędzie do spekulacji”.

Jednak według Pouarda Ubisoft jest bardziej zainteresowany „końcową grą” i umożliwieniem graczom odsprzedaży przedmiotów.

„Więc to jest naprawdę dla nich. Jest to naprawdę korzystne. Ale teraz nie rozumieją.

Pouard sugeruje, że kolejnym krokiem Ubisoftu jest „zapewnienie, co sprawi, że będzie to miało jeszcze większy sens dla graczy”, podwajając pomysł, że to niezrozumienie technologii przez graczy wywołało reakcję, a nie obawy graczy. wpływ platformy.

W innej części wywiadu porównuje możliwości zarabiania przez graczy za pomocą NFT z możliwością uczenia ich historii i umiejętności miękkich przez gry.

„Jesteśmy zainteresowani grą, aby wygrać. Dla nas jest to ta sama logika, co dzisiaj” – mówi. „Dlatego staramy się myśleć o grach Ubisoft jako o miejscu, w którym twoje doświadczenia mogą zapewnić największą możliwą wartość. Oznacza to, że istnieją różne rodzaje wartości podczas gry.

„Oczywiście jest przyjemność. Przyjemność, którą czerpiesz z samego grania. Faktem jest, że można się czegoś nauczyć. Na przykład w Assassin's Creed uczysz się historii, a my pracowaliśmy nad doświadczeniami ze starszych gier, w których możesz nauczyć się nowych umiejętności społecznych.

„Więc gra może składać się z wielu rzeczy i może wiele przynieść graczom. Dodanie nagrody o prawdziwej wartości może być kolejnym dodatkiem do całej wartości, którą już oferuje gra” – powiedział Pouard.

Analiza: brak sedna

Logo Ubisoft Quartz obok hełmu i pistoletu

(Zdjęcie: Ubisoft)

Pomysł, że program NFT firmy Ubisoft został źle przyjęty, ponieważ gracze nie rozumieją właściwie technologii blockchain ani korzyści, jakie może ona przynieść, nie jest dobry. Po ogłoszeniu Ubisoft Quartz konsumenci i programiści Ubisoftu wyrazili obawy dotyczące NFT, kwestionując nie tylko ich wpływ na środowisko i wykorzystanie jako aktywa spekulacyjne, ale także potrzebę dostarczania wrażeń z gry, o których mówi tutaj Pouard.

Zamiast bezpośrednio zająć się tymi obawami, Pouard odrzucił je jako drobne wątpliwości ze strony niewtajemniczonych w świat technologii blockchain. Jego nacisk na „grę końcową” Quartza idzie nawet w kierunku potwierdzenia podejrzeń jego sceptyków, sugerując, że Ubisoft jest bardziej zainteresowany ostateczną rentownością platformy niż efektami zewnętrznymi, które stworzy.

Komentarze Pouarda z pewnością nie przekonają sceptyków. Kwestionowanie legalności swoich przeciwników jest złym obrazem dla każdej raczkującej społeczności. Dopóki Ubisoft nie będzie w stanie w pełni odpowiedzieć na obawy osób, które nie są pod wrażeniem NFT, sprzedaż ich jako kolejnego kroku w grach nie będzie łatwa.