Firma Ubisoft ogłosiła plany wykorzystania wydarzeń w grze w grach takich jak Riders Republic i Skull and Bones, aby zwiększyć świadomość wpływu zmian klimatycznych na naszą planetę.

Plany powstały w ramach udziału Ubisoftu w corocznym Green Game Jam organizowanym przez Playing for the Planet Alliance, który zachęca studia do znalezienia sposobów na włączenie motywów środowiskowych do swoich gier.

Na przykład w Rider's Republic firma Ubisoft zamierza (otwiera się w nowej zakładce) wykorzystać „krótkie, intensywne wydarzenie na żywo”, aby promować strategie, które zmniejszą rozmiar i częstotliwość pożarów, a także będą miały wpływ emocjonalny. . Nie zostaniesz powiadomiony o wydarzeniu, powiedział Ubisoft. Zamiast tego pewnego dnia uruchomisz Riders Republic i „natychmiast zanurzysz się w skutkach pożarów na obrzeżach mapy”.

Konsekwencje będą obejmować pomarańczowe niebo i „mgiełkę „ognistego dymu” przez całą grę, domyślną maskę przeciwgazową oraz całkowicie niedostępną część mapy, ponieważ powietrze jest „nie do oddychania”.

To od Ciebie i innych graczy będzie zależeć współpraca, aby zapobiec spaleniu sekwoi. Będzie to obejmować identyfikację „najbardziej delikatnych i łatwopalnych obszarów w Parku Narodowym Sekwoi” za pomocą trybu fotograficznego, a następnie podjęcie wspólnych działań, które zmniejszą ryzyko rozprzestrzeniania się ognia, na przykład oczyszczanie dróg leśnych lub ochrona drzew poprzez umieszczanie folii aluminiowej na ich pniach . .

Z kolei Skull and Bones, który nie ma jeszcze daty premiery, ale spodziewany jest jeszcze w tym roku, skupi się (otwiera się w nowej zakładce) na konsekwencjach eksploatacji zasobów „pokazując, co dzieje się w świecie gry”. i realny świat, w którym popyt na płetwy rekinów prowadzi do przełowienia rekinów.

Jak wyjaśnia Ubisoft, będzie to „jedno z sezonowych wydarzeń na żywo w grze”, które mają zachęcać do współpracy i „będziesz mieć możliwość pomocy w ochronie morskiej fauny i zrozumienia destrukcyjnego charakteru handlu płetwami rekina”. ”. Według Ubisofts, udział w wyzwaniach społeczności zaowocuje odblokowaniem nagród dla wszystkich „na podstawie ogólnego poziomu uczestnictwa”.

jest więcej do zobaczenia

Green Game Jam działa od 2020 roku i wydaje się, że z każdym rokiem rośnie. Zaczęło się od gier mobilnych w pierwszym roku, otwarte na wszystkie platformy w 2021 roku, a ten rok jest określany jako „największa edycja”, w której bierze udział ponad 50 studiów.

Przewijanie tegorocznej listy uczestników pokazuje, że biorą udział inne studia i gry Ubisoft, choć niekoniecznie z takimi pełnymi wydarzeniami w grze.

Dla Assassin's Creed Valhalla, na przykład, Ubisoft Montreal najwyraźniej doda (otwiera się w nowej zakładce) „ekskluzywny pakiet charytatywny, który zawiera dwie unikalne skórki dla wierzchowców”, ze wszystkimi wygenerowanymi zyskami „przekazywanymi organizacjom charytatywnym skupionym na ochronie przyrody”.

Tymczasem Ubisoft San Francisco powiedział, że zamierza (otwiera się w nowej karcie) „nauczyć uczących się gry na gitarze i gitarzystów więcej o ich instrumencie i wszystkim, czego potrzeba, aby to zrobić” w Rocksmith, używając kombinacji „nagród w aplikacji z kwestiami środowiskowymi”. . oraz „interaktywny program, który koncentruje się na planecie dzięki tematycznym playlistom piosenek i filmów oraz artykułom edukacyjnym Rocksmith Discover”.

Nawet poza Ubisoftem, Guerilla Games i Sony angażują się za pośrednictwem Horizon Forbidden West w ogłoszony wcześniej projekt „Aloy's Forests” (otwiera się w nowej karcie). W międzyczasie Media Molecule's Dreams stworzyło (otwiera się w nowej zakładce) „gra społecznościowa skupiająca się na tematach zrównoważonego rolnictwa, w tym zrównoważonej żywności i praktykach rolniczych” w kwietniu tego roku.

Ubisoft ma poważną pozycję na liście uczestników (otwiera się w nowej zakładce) Green Game Jam w tym roku, a także w 2021 r. Wydawca omówił również swoją inicjatywę Play Green (otwiera się w nowej karcie) ogłoszoną w 2021 r.

Jednak, pomimo ostrego sprzeciwu ze strony graczy i powszechnego zaniepokojenia jego wysoce negatywnym wpływem na środowisko, firma spotkała się również z krytyką za nacisk na NFT.

Ubisoft twierdził (otwiera się w nowej karcie), że jego platforma Quartz jest „platformą nr XNUMX dla niskonapięciowych, grywalnych NFT w grach AAA”, ale w wywiadzie dla IGN (otwiera się w nowej karcie) w momencie uruchomienia platformy, Nicolas Pouard, wiceprezes Laboratorium Innowacji Strategicznych Ubisoft, powiedział: „Jeśli zobaczymy [technologię blockchain], nie mogę przejść [bardziej energooszczędnej], jeśli nie jest to zrównoważone, oczywiście ponownie rozważymy, co robimy.

Udostępnij to