Twitter poprawia swoje funkcje ułatwień dostępu, ale wciąż jest wiele do zrobienia

Twitter poprawia swoje funkcje ułatwień dostępu, ale wciąż jest wiele do zrobienia

Dostępność jest ważnym aspektem technologii i minęło zaledwie kilka lat, odkąd firmy potraktowały ją poważnie. Właśnie dlatego nowa funkcja przypomnień na Twitterze jest świetna, ale także dziwna w sposobie, w jaki jest prezentowana użytkownikom.

Dodawanie opisów do zdjęć jest dostępne na Twitterze już od jakiegoś czasu. Umożliwia osobie niedowidzącej przeczytanie małego bloku tekstu, który wyjaśnia, czym jest obraz, od jego kolorów po lokalizację i nie tylko.

Oglądanie obrazów na Twitterze podczas przewijania kanału jest niezwykle powszechne. Od memów po to, co ludzie robią teraz, jest wiele rzeczy, których niektórym użytkownikom może brakować.

Więc chociaż ta nowa funkcja przypomina o wpisaniu opisu (otwiera się w nowej karcie), gdy dodajesz obraz do tweeta, zastanawiające jest, że dzieje się to z niepełnosprawnymi użytkownikami.

Analiza: jeden krok do przodu, jeden krok do tyłu

Parametr opisu dostępności obrazu

(Zdjęcie: Twitter)

Obecnie funkcja pojawia się dla 10% wszystkich użytkowników Twittera na iOS i Androida, a jeśli masz szczęście być w tej grupie, możesz przejść do Ustawienia > Ułatwienia dostępu, wyświetlanie i języki > Ułatwienia dostępu i pojawi się przypomnienie, aby je aktywować.

Jednak ten aspekt wydaje się wsteczny. Podczas dodawania obrazu powinno być domyślne przypomnienie; nawet kilka słów, aby powiedzieć, czym jest obraz, może wystarczyć wielu użytkownikom niedowidzącym.

Jeśli zapomnisz dodać opisy obrazów, włączenie przypomnienia będzie wielką przysługą dla twojego przyszłego ja. I wszyscy na Twitterze. W rzeczywistości, jeśli wszyscy go aktywują, każdy pomoże każdemu. Oto jak włączyć przypomnienie: https://t.co/MR4KbZjrfy. (2 z 6) pic.twitter.com/J1jJBL2n8P13 lipca 2022

Zobacz więcej

Aby być uczciwym, zarówno Instagram (otwiera się w nowej karcie), jak i Facebook (otwiera się w nowej karcie) mają możliwość dodawania opisów obrazów, ale nie ma przypomnienia, aby dodać je w tych aplikacjach.

Meta i Twitter podjęły pewne zachęcające kroki dotyczące ogólnie dostępności, ale Przypomnienia powinny być domyślnie włączoną funkcją uniwersalną, a nie odwrotnie.