Twitter ujawnił, że obecnie codziennie usuwa milion botów, aby chronić swoją platformę.

W tym kontekście boty to złośliwe lub spamerskie konta, fałszywe tożsamości (otwierane w nowej karcie), które pozostawiają bezsensowne komentarze w tweetach ludzi lub są wykorzystywane do promowania konta lub witryny.

W niektórych przypadkach boty są wykorzystywane do rozpowszechniania oprogramowania ransomware (otwiera się w nowej karcie) lub innych form złośliwego oprogramowania.

Wyeliminuj boty lub zgiń próbując

Wiadomość została potwierdzona przez kierownictwo Twittera zgłoszone przez Reuters i pojawia się, gdy Elon Musk, ekscentryczny miliarder i dyrektor generalny Tesla / SpaceX / StarLink / Boring Company, wzywa do większej przejrzystości, gdy chce zakończyć potencjalną akwizycję.

Musk poprosił kierownictwo Twittera o udostępnienie więcej szczegółów na temat twierdzenia firmy, że utrzymuje liczbę zautomatyzowanych botów poniżej 5%. O ile nie może wykazać, że boty stanowią mniej niż 5% kont otrzymujących reklamy na platformie, umowa o wartości 44.000 miliardów dolarów może się nie powieść, ostrzega Reuters.

Jednak podczas konferencji prasowej szefowie Twittera powiedzieli, że konta spamowe stanowią mniej niż 5% liczby użytkowników firmy, a liczba ta była mniej więcej taka sama od 2013 roku.

Twitter ręcznie analizuje konta, aby określić, czy mają one prawdziwych użytkowników, czy są zarządzane przez programy. Następnie wykorzystuje kombinację danych publicznych i prywatnych do generowania raportów dla swoich udziałowców, informując ich o liczbie botów spamowych na platformie, wyjaśnił Twitter.

Firma stwierdziła również, że ze względu na charakter danych potrzebnych do przeprowadzenia takiej analizy, nie ma możliwości, aby zewnętrzny audytor przeanalizował platformę. Nie powiedział, jakie dane dostarczy potencjalnemu nabywcy.

Jednocześnie Musk powiedział, że gdy zdobędzie platformę, będzie starał się pokonać boty spamujące „lub zginąć próbując”.

Via: Reuters (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to