Twoje rozmowy w Google Meet mogą wreszcie być mniej bolesne dla uszu

Twoje rozmowy w Google Meet mogą wreszcie być mniej bolesne dla uszu

Po nowej aktualizacji usługi połączenia Google Meet z Twojego miejsca pracy powinny wkrótce być znacznie słabsze.

Firma ujawniła, że ​​wprowadza teraz dewerberację do swojej platformy do wideokonferencji, mając nadzieję na usunięcie bolesnego echa z połączeń grupowych i poprawę ogólnej jakości dźwięku.

Aktualizacja jest wdrażana dla wszystkich użytkowników i jest domyślnie włączona, co oznacza, że ​​rozmowy w Google Meet powinny być teraz znacznie przyjemniejsze, zwłaszcza jeśli masz na sobie zestaw słuchawkowy – otwiera się w nowej karcie lub dla tych, którzy pracują z domu, gdzie niektóre powierzchnie nie sprzyjają doskonałej jakości dźwięku.

Echa z Google Meet

W poście na blogu (otwiera się w nowej karcie) zapowiadającym aktualizację, Google Meet zauważył, jak zmiana usunie pogłos z dźwięku nagranego przez Twój mikrofon.

Dodał, że De-Reverb automatycznie odfiltruje echa powstające w pomieszczeniach o twardych powierzchniach, takich jak piwnica czy kuchnia. Wszystko to powinno pomóc „zapewnić optymalną jakość dźwięku” – powiedziała firma.

Użytkownicy nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian w istniejącej konfiguracji Google Meet, chociaż administratorzy w miejscu pracy mogą być zmuszeni do sprawdzenia, czy ich subskrypcja jest zgodna.

Aktualizacja jest teraz dostępna dla klientów Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus, Education and Learning Upgrade oraz Frontline. Jednak Google Workspace Essentials, Business Starter, Education Fundamentals, Education Standard, Nonprofits oraz byli klienci G Suite Basic i Business nie są jeszcze uwzględnieni.

Google Meet udostępnił wcześniej szereg narzędzi do poprawy jakości dźwięku, w tym filtrowanie szumów tła, w czerwcu 2020 r. (otwiera w nowej karcie), starając się wykorzystać zapotrzebowanie użytkowników na usługi wideokonferencji podczas pandemii.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak rywal Meet, Microsoft Teams, ogłosił również kilka znaczących ulepszeń w jakości dźwięku swoich połączeń. Zmiany, opracowane przy użyciu modelu uczenia maszynowego przeszkolonego na 30 000 godzin próbek mowy, obejmują eliminację echa, lepsze dostrojenie dźwięku w środowiskach o złej akustyce oraz możliwość mówienia i słuchania przez użytkowników w tym samym czasie bez przerw.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak firma ogłosiła, że ​​połączy Google Meet z bardziej ukierunkowaną na konsumentów platformą Duo w jedną platformę.

Ten ruch zapewni użytkownikom „zintegrowane rozwiązanie do rozmów wideo i spotkań”, ponieważ Duo zmieni nazwę na Google Meet później w 2022 roku.