W zależności od tego, gdzie mieszkasz, następny zakup Amazon może zostać dostarczony na nowym czterokołowym rowerze elektrycznym zamiast zwykłego samochodu dostawczego.

Jeśli wybierzesz okazję podczas tegorocznej wyprzedaży Prime Day, Twoja przesyłka może dotrzeć z tyłu nowego elektrycznego roweru towarowego, który zawiera niestandardowe podwozie czterokołowe i zamkniętą przyczepę. Alternatywnie może być nawet dostarczony przez kogoś pieszo (przez The Guardian (otwiera się w nowej karcie)).

Te nowe opcje są testowane przez centrum dostaw Amazon w Hackney we wschodnim Londynie. Dołączają do rosnącej floty elektrycznych ciężarówek Amazona, ponieważ Amazon dąży do osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 roku.

Nowe opcje dostawy Amazon powinny również pomóc w obniżeniu kosztów dostarczania paczek do mieszkańców Londynu. Nowe samochody dostawcze i rowery elektryczne będą zwolnione z londyńskiej opłaty za wjazd do centrum miasta, którą płacą kierowcy, chyba że ich pojazd spełnia określone normy niskoemisyjne.

Chociaż proces dopiero się rozpoczął, Amazon go nie przedłuża. Już teraz planuje otworzyć więcej centrów dostaw rowerów elektrycznych w najbliższej przyszłości i oczekuje się, że przed końcem 2022 r. wprowadzi nowe elektryczne vany Rivian w USA.

Rowery elektryczne to nie tylko zrównoważona opcja dostaw; Są również świetne dla podróżnych dbających o środowisko, pomagając zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, jednocześnie dodając trochę energii do podróży, dzięki czemu szybciej dotrzesz do celu. Jeśli chcesz zobaczyć, co tam jest, sprawdź nasze typy najlepszych rowerów elektrycznych, na których możesz dziś jeździć.

Udostępnij to