Przemówienie Apple WWDC 2022 dobiegło końca i widzieliśmy zapowiedzi systemów iOS 16, watchOS 9 i innych, a publiczne wersje beta mają pojawić się w lipcu.

Mimo to, wraz z iPadOS 16 w końcu zapewniającym obsługę zewnętrznych wyświetlaczy i iOS 16 z w pełni konfigurowalnymi ekranami blokady, (*13*) Ventura wniosła to, co najlepsze z obu światów pod względem funkcjonalności.

Mając to na uwadze, sprawdziliśmy, które komputery Mac będą współpracować z Ventura po jej premierze pod koniec 2022 roku.

Jakie komputery Mac są kompatybilne z Ventura?

Apple potwierdził podczas przemówienia, że ​​(*13*) 13 Ventura pojawi się „tej jesieni”, z publiczną wersją beta w lipcu, gdzie można przetestować aktualizację, zanim zostanie udostępniona wszystkim.

Cóż, ta wersja ait nécessité l'amortissement de plus de Mac lors de la mise niveau vers la dernière mise à jour de (*13*), Ventura semble se forcecer beaucoup plus la main cette année, les Mac aussi récents que 2018 étant autoris à se mettre dziennie. Jest to znacząca zmiana w stosunku do (*13*) Monterey, które mogło działać na Macu od 2015 roku.

Ventura będzie dostępna tylko dla komputerów Mac wydanych od 2017 r., w tym:

A co z osobami korzystającymi z komputerów Mac od 2016 roku?

Ci z was, którzy nadal szczęśliwie korzystają z komputera Mac z 2016 roku lub wcześniej, przegapią aktualizację, która pojawi się później w 2022 roku, ale nadal będzie można normalnie korzystać z komputera Mac.

Możesz jednak zauważyć, że niektóre z Twoich ulubionych aplikacji nie są już zgodne z Twoim starym systemem operacyjnym (*13*). Możesz nie zauważyć zmiany od razu, ale aplikacje innych firm mogą poprosić Cię o przejście na Ventura, jeśli chcesz z nich korzystać.

Możesz również być bardziej narażony na ryzyko naruszenia bezpieczeństwa. Hakerzy mieli więcej czasu, aby dowiedzieć się, jak złamać starszy sprzęt i oprogramowanie, korzystając z obejść, które prawdopodobnie zostaną naprawione w najnowszych aktualizacjach.

Udostępnij to