Teraz, gdy Apple wprowadził iPadOS 16, otrzymujemy podgląd tego, jak będą wyglądać iPady w nadchodzących miesiącach, kiedy aktualizacja oprogramowania trafi na nasze tablety.

Jednak nie wszystkie iPady otrzymają tę aktualizację, ponieważ z każdą odpowiednią wersją iPadOS firma Apple usuwa niektóre starsze urządzenia ze swojej listy kompatybilności.

Więc nawet jeśli Twój iPad otrzymał iPadOS 15, nie oznacza to, że otrzyma kolejną wersję. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy listę wszystkich iPadów zgodnych z nadchodzącą wersją.

A tak przy okazji, jeśli nie wiesz, którego masz iPada, przejdź do ustawienia aplikację, a następnie naciśnij Opotem w Nazwa modelu zobaczysz, którego iPada używasz, to proste.

iPad dla początkujących

(Zdjęcie: przyszłość)

Jeśli masz iPada klasy podstawowej, właśnie nazywanego „iPad” bez sufiksu, będziesz mógł uzyskać iPadOS 16, jeśli masz model piątej generacji lub nowszy (na zdjęciu).

Była to wersja wydana w 2017 roku i od tego czasu dostępna jest również wersja 2018 z tym samym ekranem 9,7 cala oraz dwie wersje z ekranami 10,2 cala. Obsługiwane są wszystkie pięć modeli.

Wszystkie te tablety mają również iPadOS 15, więc jeśli to masz, otrzymasz kolejną aktualizację.

IPad mini

iPad mini (2019)

(Zdjęcie: LaComparacion)

Niestety linia iPada Mini traci członka. Najstarszym małym łupkiem, który otrzymał aktualizację, jest iPad Mini 2019. generacji (2015) (na zdjęciu), chociaż jego poprzednik z 15 roku otrzymał iPadOS XNUMX.

Tak więc jedynymi dwoma członkami linii mini, którzy otrzymali aktualizację iPadOS 16, są wspomniane wcześniej urządzenie z 2019 roku i najnowszy iPad Mini z 2021 roku, który jako pierwszy usunął przycisk Home.

Z czteroletnią przerwą między iPadem Minis czwartej i piątej generacji, nic dziwnego, że ten pierwszy został wycofany z produkcji, ale nadal smutne jest to, że nie możemy powiedzieć „wszystkie iPady kompatybilne z iPadOS 15 otrzymują najnowsze”. aktualizacja'.

Powietrze na iPadzie

iPad Air 2019

(Zdjęcie: przyszłość)

Najstarszym modelem iPada Air, który otrzymał iPadOS 16 jest iPad Air (2019), czyli model trzeciej generacji, co oznacza, że ​​Seul lui i dwa najnowsze modele (z 2020 i 2022) rozpoznają ten sam dzień.

Podobnie jak w przypadku urządzenia Mini, oznacza to, że jeden model pozostaje w tyle: w tym przypadku iPad Air 2.

Ten tablet ma w tym momencie osiem lat, więc sprawdził się dobrze.

iPad Pro

iPad Pro 12.9 2021

(Zdjęcie: LaComparacion)

Dobra wiadomość dla posiadaczy iPada Pro: wszystkie wersje tabletu, nawet modele z 2015 roku pokazujące ich wiek, otrzymają aktualizację iPadOS 16.

Oczywiście wszystkie te urządzenia otrzymały również iPadOS 15, ale spodziewaliśmy się, że Apple wykluczy w tym roku swoje pierwsze modele Pro z aktualizacji iPada. Oczywiście myliliśmy się.

Dzięki pięciu generacjom tabletów oznacza to, że linia Pro dołącza do poziomu podstawowego, będąc jedyną rodziną z tyloma falami tabletów obsługujących iPadOS 16, mimo że kilka miesięcy po premierze ogłoszono pierwszy podstawowy iPad Pro piątej generacji. poziomie modelu, technicznie oznacza to, że płyta jest najstarszą, która jest nadal używana.

Udostępnij to