Meta dodała nowe funkcje katalogu biznesowego do WhatsApp dla użytkowników w Brazylii, Indonezji, Meksyku, Kolumbii i Wielkiej Brytanii.

Użytkownicy usługi szyfrowanych wiadomości będą teraz mogli wyszukiwać firmy według kategorii, na przykład podróże lub bankowość, lub wyszukiwać według nazwy, aby je znaleźć. I potencjalnie uratuje ludzi przed koniecznością wyszukiwania numerów telefonów na stronach internetowych lub przeszukiwania ich listy kontaktów.

W Brazylii funkcja przeszukiwania katalogu firm obejmuje również małe firmy, a także testuje bezpieczne płatności za pomocą czatu w regionie.

Co dalej z Whatsappem?

Wiadomość pojawia się, gdy Meta może próbować uzyskać większe przychody od 175 milionów osób, które według niej codziennie korzystają z konta biznesowego WhatsApp, ponieważ przychody z reklam z głównych firm na Facebooku i Instagramie maleją.

Facebook ogłosił swój pierwszy spadek liczby użytkowników w lutym 2022 r., aw październiku 2022 r. odnotował 4% spadek przychodów rok do roku w ciągu trzech miesięcy od lipca do września.

Gigant technologiczny zaczął testować usługę płatniczą w Brazylii w 2020 roku, ale miał problem z uzyskaniem zgody brazylijskiego banku centralnego wraz z partnerami potrzebnymi do jej działania.

W kwietniu WhatsApp otrzymał zgodę WhatsApp na rozszerzenie usługi płatniczej na dodatkowe 100 milionów użytkowników na rynku indyjskim spośród ponad 400 milionów osób korzystających z tej usługi w Indiach.

Być może obserwujemy bliższą zbieżność między WhatsApp a światem biznesu. Na Dreamforce 2022 Salesforce powiedział, że zaoferuje firmom nowy sposób komunikowania się z klientami poprzez integrację WhatsApp z wieloma aplikacjami Salesforce CRM.

Salesforce twierdził, że integracja stworzy „wygodniejsze, zintegrowane i spersonalizowane doświadczenia między ludźmi i firmami”.

Udostępnij to