Ceny tokenów stworzonych przez Daniele Sestagalli, jednego z twórców rynku pieniężnego Wonderland opartego na Avalanche, spadły o 22% w ciągu ostatnich 24 godzin w związku z dramatem towarzyszącym współzałożycielom Wonderland.

W ciągu ostatnich 24 godzin ICE Popsicle Finance spadł o 22%, TIME Wonderland spadł o 15%, a SPELL spadł o 15%, aby napędzać straty wśród altcoinów na bocznym rynku kryptowalut, zgodnie z danymi.

Wszystkie te tokeny były częścią projektów stworzonych przez Sestagalli, która w ostatnich miesiącach zyskała kultową popularność dzięki skoncentrowanemu na społeczności podejściu do projektów kryptograficznych. Jego protokoły były w szczytowym momencie warte miliardy dolarów, ale od tego czasu fortuny zblakły.

Ceny TIME, jednego z najpopularniejszych projektów Sestagalli, osiągnęły najniższy poziom 261 USD w godzinach amerykańskich w czwartek, po czym wzrosły do ​​330 USD w europejskich godzinach porannych w piątek. Ceny spadły o 96% z rekordowo niskiego poziomu nieco ponad 10 000 euro w listopadzie 2021 r., kiedy TIME osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 2 miliardów euro.

Ceny TIME spadły w czwartek do 290 USD. (CoinGecko)

SPELL, rządowy token Abracabadra, protokołu, który umożliwia inwestorom deponowanie zabezpieczenia w postaci oprocentowanych kryptowalut, spadł o 86% od szczytowego poziomu 0,03 USD w listopadzie 2021 r., wynika z danych narzędzia śledzącego CoinGecko.

ICE, symbol opartej na sieci Ethereum giełdy Popsicle Finance, spadł z ponad 8 euro w środę do 4 euro rano w Europie w piątek. Jego kapitalizacja rynkowa spadła do nieco ponad 50 milionów euro, poziomu ostatnio widzianego we wrześniu 2021 roku.

Kapitalizacja rynkowa tokenów Popsicle ICE spadła w piątek do nieco ponad 50 milionów dolarów. (Gekko monety)

Inwestorzy obawiali się również, że Magic Internet Money (MIM), stabilna moneta stabilna z dolarem, wyemitowana na platformie Abracabadra Money, może stracić swoje powiązanie z dolarem amerykańskim. MIM to jeden z największych algorytmicznych stablecoinów z podażą w obiegu przekraczającą 4.6 miliarda euro w momencie pisania tego tekstu.

EURSPELL spadł dziś rano o 30% i podczas gdy sztywny kurs EURMIM nadal wynosi 1:1, pula funduszy Curve staje się coraz bardziej niezrównoważona z około 0,500 mld EUR odpływów rolników.

Przed wiadomościami o 0xSifu
1.4 mld EUR 3Crv, 1.1 mld EUR MIM

Po wiadomościach 0xSifu
0.8 mld EUR 3Crv, 1.25 mld EUR MIM pic.twitter.com/03eTn5Ayhi

— FreddieRaynolds (@FreddieRaynolds) 27 stycznia 2022 r.

Spadek cen oparty na łączach QuadrigaCX

Spadek nastąpił po tym, jak pseudonimowy współzałożyciel Wonderland „Sifu” okazał się być Michaelem Patrynem, jednym ze współzałożycieli nieudanej giełdy kryptograficznej QuadrigaCX, jak doniesiono.

Patryn uruchomił wpływową kanadyjską giełdę kryptograficzną z Gerardem Cottenem w 2013 roku, a giełda przetworzyła ponad 2 miliardy euro wolumenu obrotu w szczytowym momencie w 2018 roku. Ale historia sukcesu poszła nie tak po śmierci Cottena podczas podróży do Indii, zabierając ze sobą kody dostępu do portfeli, które kontrolowały ponad 190 milionów euro w kryptowalutach należących do klientów.

Teorie spiskowe dotyczące śmierci Cotten pojawiły się wkrótce potem wokół okoliczności jej śmierci. Co więcej, niektóre śledztwo w tamtym czasie ujawniło, że Patryn, który opuścił Kwadrygę w 2016 roku, był w rzeczywistości Omarem Dhanani, skazanym przestępcą, który był zamieszany w oszustwa związane z kartami kredytowymi i kradzież tożsamości.

W czwartek społeczność kryptograficzna była rozwścieczona, gdy Patryn i Sestagalli postanowili zatrzymać skazanego oszusta jako jednego z posiadaczy kluczy do skarbu wartego setki milionów dolarów. Doprowadziło to do sprzedaży TIME, a następnie sprzedaży kryptowalut związanych z TIME i jego twórcami.

Tymczasem post na rządowym forum Wonderland stworzony przez członków społeczności 27 stycznia miał na celu usunięcie Sifu jako zarządcy skarbu z protokołu.

Ponad 83% społeczności głosowało za „zastąpieniem Sifu” w momencie pisania tego tekstu, stawiając ponad 41 000 tokenów TIME jako głosy na eliminację.

Udostępnij to