Spis treści

Jednominutowa recenzja

Najpierw poznajmy markę Tineco. Pozyskuje i wytwarza swoje produkty w Chinach – co wydaje się być niechętne do przyznania – i od 1998 roku zachwyca ludzi swoimi produktami na targach technicznych. Twierdząc, że wyprodukowała pierwszy „inteligentny odkurzacz”, Tineco wprowadziło na rynek kilka modeli bezprzewodowych odkurzacze. odkurzacze (czyszczące na mokro i na sucho) w kolejnych latach i losowo suszarka do włosów! A może nie tak przypadkowo, wydaje się, że Tineco przedstawia się jako poważny rywal Dysona.

Wydane latem 2022 roku, najbardziej godne uwagi aktualizacje Pure One S15 Pro w stosunku do poprzednich wersji – ostatnio Pure One S12 Pro – obejmują pierwszą nieplączącą się główkę szczoteczki Tineco (która faktycznie działa), ulepszoną grafikę na dużym panelu wyświetlacza LCD i moduł ładowania/przechowywania na podłodze. Tineco poprawiło również łatwość opróżniania pojemnika próżniowego, dzięki Pure One S15 wyposażonym w suwak za jednym dotknięciem, który usuwa brud do pojemnika, otwierając i opróżniając w jednym ruchu.

  • Tineco Pure ONE S15 PRO (niebieski) w Best Buy za 499.99 USD (otwiera się w nowej karcie)

Jedną z głównych cech, które uwielbiamy w Pure One S15 Pro, jest technologia iLoop Smart Sensor, która wizualnie potwierdza, że ​​podłogi są wolne od kurzu. Jest podobny do Dyson V15 Detect, ponieważ automatycznie dostosowuje moc na podstawie wielkości cząstek. W trybie automatycznym ta technologia czujników zwiększa i zmniejsza moc ssania w razie potrzeby, oszczędzając energię baterii i ułatwiając pracę na szczególnie zabrudzonych podłogach.

Pięciostopniowy system filtracji maszyny to duży plus dla alergików, a separacja powietrza i kurzu ma na celu utrzymanie filtra w czystości przez dłuższy czas, co oznacza, że ​​nie będziesz marnować kurzu. ) tak często.

Jest to trochę drogie za 599.99 USD / 599 EUR, a żywotność baterii może być lepsza. Mimo to Pure One S15 Pro oferuje dużo za swoje pieniądze i byliśmy pod wrażeniem wysokiej jakości wyglądu tego inteligentnego urządzenia bezprzewodowego.

Kontynuuj przewijanie, aby zobaczyć, jak Pure One S15 Pro wypadł w naszej recenzji, a następnie przejdź do naszego najlepszego przewodnika po zakupie bezprzewodowego odkurzacza, aby zobaczyć, jak wypada w porównaniu.

Tineco Pure One S15 Pro cena i dostępność

  • Cena katalogowa: 599.99 € / 599 €
  • Dostępne w Wielkiej Brytanii i USA.

Pure One S15 Pro jest dostępny bezpośrednio w Tineco (Otwiera się w nowej karcie) lub przez Amazon (Otwiera się w nowej karcie). Cena oznacza, że ​​jest zaprojektowany do konkurowania na tym samym polu gry, co V15 Dyson i Triflex HX2 firmy Miele, odważny ruch, biorąc pod uwagę mniej ugruntowaną reputację Tineco w branży próżniowej; ale jest to dobry wskaźnik tego, jakiego rodzaju technologii i jakości możesz oczekiwać za swoje pieniądze.

Wartość: 2/5

Zaprojektuj Tineco Pure One S15 Pro

  • Elegancki i futurystyczny wygląd.
  • Kolorowy ekran LCD z animowanymi obrazami
  • Pojemność pojemnika 470 ml

Pure One S15 Pro jest tak seksowny, jak powinien być bezprzewodowy odkurzacz, z wyraźną estetyką Apple AirPods. Linie są gładkie, a panel LCD skierowany w stronę księżyca jest elegancki. Ten wyświetlacz jest łatwo czytelny podczas odkurzania i dostarcza ważnych statystyk, takich jak poziom mocy i zużycie baterii.

Panel LCD ma również bardzo atrakcyjny pierścień świetlny w stylu halo lub czujnik iLoop, który zmienia kolor z czerwonego na niebieski w zależności od wykrytego brudu. To nie tylko ładny pokaz świetlny, czujnik został zaprojektowany tak, aby upewnić się, że nie ma ukrytego brudu. Jeśli aureola zmieni kolor na czerwony, kontynuuj czyszczenie, aż stanie się jasnoniebieski. Świadomość, że Twoje podłogi są całkowicie czyste, zwłaszcza dywany, to super sprytne i bardzo uspokajające.

Elegancki wygląd Pure One S15 Pro rozciąga się na jego schludną stację ładującą, w której znajdują się również akcesoria. Jest wolnostojący, więc nie trzeba wyciągać wiertarki, aby przykręcić ją do ściany. Zamiast tego wystarczy włożyć głowicę uziemiającą do podstawy i rozpocząć ładowanie.

Konfiguracja była łatwa, zwłaszcza że instrukcje szybkiego startu są wydrukowane na górze opakowania. Podłączenie Pure One S15 Pro do aplikacji Tineco Life było wolne od typowych problemów z parowaniem. Inną kwestią jest to, czy naprawdę potrzebujesz aplikacji na odkurzacz inny niż zrobotyzowany. Aplikacja oferuje informacje, takie jak obszar, który wyczyściłeś, w metrach kwadratowych, ile czasu spędziłeś na sprzątaniu iw jakie dni, z których żaden nie jest koniecznie interesujący ani przydatny. Możesz sprawdzić swój aktualny stan baterii za pośrednictwem aplikacji, na wypadek, gdybyś biegał do domu, aby odkurzyć i potrzebujesz zaawansowanego wglądu w to, ile energii potrzebujesz do grania. Po raz kolejny nie pomocny. Aplikacja wysyła również wiadomości, jeśli od jakiegoś czasu nie sprzątałeś, bez czego większość ludzi prawdopodobnie może się obejść.

Konfiguracja jest prosta (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich aplikacji, możesz wyłączyć te autorytatywne powiadomienia, a w przypadku tej pustki prawdopodobnie możesz uniknąć logowania się do aplikacji. Być może jedyną informacją, która okazała się przydatna, jest stan żywotności filtra, który informuje, kiedy należy wyczyścić filtr wstępny; to rodzaj rzeczy, które można łatwo przeoczyć.

Przejdźmy do faktycznego użytkowania. Po pierwszym włączeniu Pure One S15 Pro na ekranie pojawia się przydatny samouczek dotyczący łączenia części i przełączania między funkcjami. Pierwszą rzeczą, którą możesz zauważyć, są komunikaty głosowe, które są zaskakująco głośne i często trochę bezużyteczne. Nikt nie musi krzyczeć na nich „Wyłącz” podczas wyłączania odkurzacza; fakt, że milczał, jest wystarczającym dowodem. Możesz jednak wyłączyć komunikaty głosowe za pomocą aplikacji, więc to jest w porządku.

Zakres akcesoriów dostarczanych w standardzie jest prawidłowy. Pure One S15 Pro jest wyposażony w szczoteczkę do odkurzania 2 w 1, mini szczoteczkę elektryczną i ssawkę szczelinową, które idealnie pasują do stacji ładującej, a także dodatkowy filtr i narzędzie do czyszczenia włosów. Włączenie Pure One S15 Pro to proste naciśnięcie spustu na uchwycie i ponowne wyłączenie. Pamiętaj, aby przesunąć rękę w dół uchwytu, aby uniknąć przypadkowego wyłączenia go w trakcie czyszczenia.

Jeśli pozostaniesz w trybie automatycznym (więcej o tym później), nie będziesz musiał naciskać żadnych innych przycisków. Wybierz jednak czyszczenie w trybie ręcznym, a pod ekranem LCD znajduje się przycisk, a następnie suwak, który umożliwia łatwą regulację poziomów mocy. Ten sam przycisk pozwoli również uzyskać dostęp do trybu maksymalnej mocy. Ten przycisk i suwak wymagają użycia dwóch rąk, ponieważ nie można ich dosięgnąć ręką trzymającą odkurzacz. To trochę niezręczny manewr, który nie wydaje się być łatwiejszy z praktyką.

Przełączanie między nasadkami a szczotkami jest łatwe: prosty przycisk zwalnia nasadkę, a słyszalne kliknięcie gwarantuje, że zostało wykonane ponowne połączenie. Mała pojemność kosza jest nieco rozczarowująca i stwierdziliśmy, że trzeba go często opróżniać. Z dużą częstotliwością. Plusem jest to, że ma wbudowany suwak, który wpycha brud do wewnętrznej wnęki pojemnika, zmniejszając potrzebę sięgania rękami w celu usunięcia zatkanych kurzu. Suwak również automatycznie otwiera pojemnik, umożliwiając opróżnienie go jednym dotknięciem. Dopóki zawartość pojemnika nie przekroczyła limitu Max, działa jak czar.

przy użyciu Tineco S15 pro z akcesorium 2w1

Przełączanie między dyszami i szczotkami jest płynne (Źródło zdjęcia: Future)

Pod względem komfortu użytkowania ergonomia uchwytu okazała się bardzo dobra i nawet po odkurzaniu czteropokojowego domu nie bolały nas ramiona, co sugeruje, że rozkład ciężaru również jest doskonały.

Projekt: 5/5

Wydajność Tineco Pure One S15 Pro

  • niesamowite ssanie
  • Elektryczna szczotka przeciwwłosowa
  • Bez wysiłku w trybie automatycznym

Pure One S15 Pro zawiera silnik o mocy 500 W, którego ssanie było naprawdę imponujące podczas naszego czterotygodniowego okresu testowego. Szkoda była nasza mata, która ma cienką warstwę wierzchnią, która marszczy się i wypacza pod potężnym Pure One.Odkurzanie uruchamia się w trybie automatycznym, ale można go przełączyć na tryb ręczny i zmniejszyć moc. Jednak nawet przy najniższym ustawieniu jest zbyt do bani, aby łatwo odkurzać dywany.

Jeśli chodzi o zwrotność, elastyczny wąż w górnej części głowicy podłogowej obraca się dobrze we wszystkich kierunkach, co pozwala na naprawdę gładkie zgięcia i zgięcia, aby dostać się pod meble. Na główce podłogowej znajdują się dwa wytrzymałe kółka, które zapewniają płynne ssanie tam i z powrotem, co było szczególnie pożądane przy zmianie rodzaju podłogi. Krótko mówiąc, podłoga nie wydaje się zbyt lekka, niezgrabna ani tania po naciśnięciu.

Odkurz podłogę za pomocą Tineco S15 Pro

Głowica podłogowa obraca się dobrze we wszystkich kierunkach (Źródło zdjęcia: Future)

Nie mogliśmy znaleźć oficjalnej oceny dźwięku dla Pure One S15 Pro, ale nasza aplikacja miernika dźwięku określa go na około 55 dB w trybie automatycznym i 66 dB przy pełnej mocy, co jest dość cichym wynikiem w porównaniu z innymi odkurzaczami. Przydałoby się jednak obniżyć głośność komunikatów głosowych; Pure One S15 Pro jest zbyt głośny, zwłaszcza zanim poranna kawa spełni swoje zadanie!

Następnie przechodzimy do miniszczotki, której można używać tylko z jednostką główną, aby stworzyć bardziej przenośny odkurzacz ręczny (świetnie sprawdza się na schodach). Odkryliśmy, że to narzędzie nie jest najlepsze do usuwania sierści zwierząt z tapicerki; Przekonasz się, że musisz kilkakrotnie przeczesać włosy, zanim ustąpią. Pędzle mogą być trochę zbyt miękkie w środku, a mini szczoteczka nie ma technologii zapobiegającej zawijaniu, więc ludzkie włosy zbyt łatwo owijają się wokół niej.

Tineco S15 pro na schodach

Mini pędzel świeci na schodach (Źródło zdjęcia: Future)

Czyszczenie filtrów to dość prosty proces, który obejmuje otwarcie drzwiczek pojemnika, obrócenie głównego filtra siatkowego, a następnie wyjęcie mniejszego filtra wstępnego znajdującego się w środku. Z boku pojemnika znajduje się pomocna etykieta, która pokazuje te kroki, jeśli nie masz pod ręką instrukcji obsługi. Wspomniana instrukcja obsługi zaleca czyszczenie pojemnika na kurz i filtra siatkowego wilgotną szmatką po każdym użyciu, co jest zbyt częste i mało prawdopodobne. Ale zalecane comiesięczne mycie i suszenie filtra wstępnego jest nieco bardziej wykonalne. Trzeba wymienić filtr wstępny...

Udostępnij to