Chociaż okazała się popularna w Azji, własna platforma e-commerce TikTok (otwiera się w nowej karcie) prawdopodobnie nie trafi do Stanów Zjednoczonych po kilku początkowych czkawkach w Wielkiej Brytanii.

Według Financial Times (otwiera się w nowej karcie), firma zajmująca się mediami społecznościowymi „porzuciła plany” rozszerzenia swoich zakupów w stylu QVC na kilka krajów europejskich i Stany Zjednoczone z powodu braku zainteresowania. biznes. obawy. Personel.

Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania to tylko kilka krajów, w których TikTok miał nadzieję zdobyć przyczółek, jeśli chodzi o zakupy online na żywo, zjawisko, które szturmem podbiło kraje takie jak Chiny.

Ten sam artykuł informuje, że kilku influencerów, którzy wcześniej brali udział w programie pilotażowym, zdecydowało się odejść, a platforma zakupowa nie osiągała swoich celów. Dzieje się tak pomimo tego, że TikTok oferuje zachęty finansowe dla ludzi do sprzedaży w aplikacji.

Sprzedawaj w sklepie TikTok

Artykuł 9to5Mac (otwiera się w nowej karcie) zauważa, że ​​prawie połowa personelu zaangażowanego w proces europejski zrezygnowała, podczas gdy dyrektor firmy odpowiedzialny za sklep TikTok w Europie musiał zostać zastąpiony z powodu komentarzy, jakie wygłosił na temat urlopu macierzyńskiego. , prawo robotnicze, w które „nie wierzył”.

Długie godziny pracy, spóźnienia i duże obciążenie pracą to tylko niektóre z powodów, dla których pracownicy rezygnują z pracy. TikTok twierdził, że zmiany pracowników powinny „dopasować się do wzorców użytkowania klientów” i że firma starała się unikać takich przerw w rutynie w jak największym stopniu.

Wiadomość pojawia się prawie rok po tym, jak chińska firma początkowo nawiązała współpracę z Shopify, programem zakupowym, w którym Kylie Jenner sprzedawała własną linię kosmetyków w aplikacji mediów społecznościowych.

Instagram ma własny sklep, w którym użytkownicy mogą znaleźć polecane im produkty na podstawie różnych punktów danych, takich jak kogo śledzą, i chociaż próba TikTok tym razem nie powiodła się, jest mało prawdopodobne, aby porzucili ten rosnący rynek.

Udostępnij to