Tidal został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2015 roku, a teraz jest wreszcie dostępny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niesie ze sobą ogromny katalog muzyczny zawierający ponad 80 milionów utworów hi-fi, które spodobają się zarówno fanom muzyki, jak i audiofilom. Dla artystów Tidal oferuje nowe sposoby zarabiania, które pozwalają im tworzyć na własnych warunkach przy wsparciu fanów.

Oprócz obszernego katalogu, członkowie Tidal będą mieli dostęp do regularnie aktualizowanych list odtwarzania. Zaprezentują się na nich lokalni artyści, w tym nowa muzyka w takich gatunkach jak pop, dance czy elektronika.

Tidal będzie miał dwa poziomy subskrypcji, a także opcję rodzinną, która pozwoli połączyć do sześciu kont.

przypływ hi-fi: Przy 5.50 €/miesiąc ten poziom zapewnia nieprzerwany dostęp do jakości dźwięku HiFi. Dzięki Tidal HiFi członkowie mogą podłączyć Tidal do głośników, w tym samochodów, pobierać muzykę do słuchania offline i przeglądać spersonalizowane codzienne statystyki słuchania dzięki nowej funkcji Moja aktywność.

Tide HiFi Plus: Za 11 EUR miesięcznie HiFi Plus ma wszystko, co ma do zaoferowania poziom HiFi. Dodawaj tantiemy dla fanów i płatności bezpośrednie dla artystów. HiFi Plus zapewnia również dostęp do najlepszych w swojej klasie immersyjnych formatów dźwięku (Dolby Atmos Music i Sony 360 Audio Recordings) oraz Master Quality Authenticated (MQA), a także wczesny dostęp do ekskluzywnych ofert i przyszłych funkcji.

Rodzina pływów: Pozwala cieszyć się muzyką na maksymalnie sześciu kontach za 8.50 EUR miesięcznie w przypadku Family HiFi lub 17 EUR miesięcznie w przypadku Family HiFi Plus.

Tidal przedstawia się jako platforma dla artystów i oferuje narzędzia poprawiające wrażenia artystów. Zostanie wprowadzony program płatności bezpośrednich dla artystów, który zapewni artystom dodatkowy sposób na zarabianie dzięki transmisji strumieniowej. Co miesiąc część opłaty za subskrypcję HiFi Plus trafi do najczęściej granego artysty.

Jeszcze w tym roku artyści będą mogli zarabiać tantiemy dla fanów. Oznacza to, że tantiemy są wypłacane na podstawie rzeczywistej aktywności strumieniowej pojedynczego abonenta HiFi Plus, a nie standardu branżowego dla agregacji strumieniowej.

„ZEA są wielokulturowe, mają silną kulturę muzyczną i są liderem w dostarczaniu światowej klasy rozrywki dla fanów muzyki”, powiedział Lior Tibon, COO Tidal. „Fani mogą teraz słuchać muzyki i wspierać swoich ulubionych artystów, ponieważ Tidal nadal rozszerza wsparcie dla artystów dzięki nowym formom płatności. Cieszymy się, że możemy wspierać kulturę muzyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i traktować priorytetowo doświadczenia fanów i artystów”.

Tidal jest dostępny do pobrania na urządzenia z systemem Android za pośrednictwem Sklepu Play i iOS za pośrednictwem App Store.

Udostępnij to