Showrunnerka Wiedźmina, Lauren Hissrich, mówi, że „całkowicie rozumie”, dlaczego fani są wściekli z powodu zbliżającego się odejścia Henry’ego Cavilla.

Rozmawiając wyłącznie z TechRadar podczas The Witcher: Blood Origin UK, Hissrich powiedział, że sympatyzuje z widzami Cavillem opuszczającymi hitowy program Netflix. Jednak Hissrich jednocześnie wezwał fanów do kontynuowania serialu telewizyjnego, chociaż Cavill nie będzie już częścią jego obsady.

Odpowiedź Hissricha pojawia się pięć tygodni po ujawnieniu, że główny aktor serialu nie powróci jako Geralt z Rivii po trzecim sezonie Wiedźmina. Seria fantasy, która powróci w drugim kwartale 3 roku, zakończy panowanie Cavilla, a Liam Hemsworth, brat gwiazdy filmowej Marvela, Chrisa Hemswortha, zastąpi Cavilla w sezonie 2023.

W los días que siguieron podstawa fanatyków Wiedźmina wyraziła zdziwienie i konsternację porque Cavill estaba alejando de uno de los papeles de sus sueños. Petycja Change.org (otwiera się w nowej karcie) – która ma obecnie ponad 275 000 podpisów – została nawet utworzona, wzywając Netflix do próby przekonania Cavilla do pozostania i zwolnienia zespołu scenarzystów serialu.

Ze swojej strony Hissrich mówi, że w pełni rozumie gniew fanów wobec niej i reszty twórców serialu. Wezwał jednak również fanów Wiedźmina do dalszego wspierania obsady i ekipy, dodając, że zaniechanie tego byłoby szkodliwe dla nadchodzącego spin-offu Blood Origin i przyszłych sezonów głównej serii Wiedźmin.

„Dla nas to też wielka sprawa” – przyznał Hissrich, kiedy TechRadar wspomniał o tym, jak negatywnie fani zareagowali na zbliżające się odejście Cavilla. „I na tym polega problem: dużo się o tym mówi i plotkuje, a my całkowicie rozumiemy, dlaczego fani tam chodzą.

„Powiem tylko, że wrócimy w trzecim sezonie Wiedźmina, żebyśmy mogli dalej to robić. Oczywiście to [odejście Cavilla] to świetna wiadomość. Ale nie chcę zmuszać go do pozostania w Blood Origin, Declan. [de Barra, showrunner Blood Origin], obsada i ekipa. To jego chwila w centrum uwagi”.

Cavill jest samozwańczym superfanem Wiedźmina, a jego portret Geralta był punktem kulminacyjnym jednego z najlepszych programów na Netflix w pierwszych dwóch sezonach. Bez niego fani obawiają się, że główna seria będzie bardziej odbiegać od materiału źródłowego autora Andrzeja Sapkowskiego, a większość fanów wcześniej krytykowała odchylenia fabularne podjęte przez zespół kreatywny serialu w drugim sezonie Wiedźmina.

Jako wielki fan Wiedźmina, Cavill tak samo jak jego fani mówili, że chce, aby serial był bardziej zbliżony do powieści fantasy Sapkowskiego. W grudniu 2021 roku powiedział Netflixowi, że Wiedźmin sezon 2 Unlocked Aftershow (otwiera się w nowej karcie): „Jestem wielkim fanem książek i trzymam się ich, a chodzi o to, aby ta historia się rozegrała”. wiele porwań lub podobnych wydarzeń ma na celu zatarcie naszych śladów”.

Od czasu, gdy pojawiła się wiadomość o odejściu Cavilla, w Internecie krążyło wiele plotek, a wielu fanów sugerowało, że pokłócił się ze scenarzystami i producentami serialu o kierunek historii serialu. Zawsze rycerski, Cavill nie wyraził żadnej niechęci do zespołu kreatywnego serialu we własnym poście na Instagramie (otwiera się w nowej karcie) na temat odejścia z serialu Wiedźmin. Zamiast tego zdecydował się na Liama ​​​​Hemswortha, aby kontynuował dziedzictwo Geralta w adaptacji na żywo.

Oczywiście tylko kilka osób zna prawdę o odejściu Cavilla z serialu i jest bardzo mało prawdopodobne, że kiedykolwiek się dowiemy. Komentarze Hissricha jednak niewiele zrobią, aby stłumić spekulacje fanów na temat tego, dlaczego spędzał czas grając w Geralta, ani przekonać ich do dalszego oglądania głównego odcinka serialu i / lub zostania jego kontynuacją.

TechRadar zapewni Ci więcej relacji z Blood Origin przed wydaniem 25 grudnia. Zajrzyj do nas w ciągu najbliższych dwóch tygodni, aby uzyskać więcej informacji na wyłączność i nasze pełne przemyślenia na temat drugiego projektu spin-off Wiedźmina.

Aby uzyskać więcej treści Netflix i Wiedźmin, sprawdź najlepsze filmy Netflix i najlepsze filmy dokumentalne Netflix. Jeśli nie, dowiedz się, jak czytać książki o Wiedźminie w kolejności lub obejrzyj jedną z tych pięciu krwawych fantazji, czekając na nadejście sezonu 3.

Dzisiejsze najlepsze oferty Netflix

Netflix

Udostępnij to