Opowieść podręcznej: kluczowe informacje

 • Oficjalnie odnowione na sezon 5 w grudniu 2020 r.
  – Niekoniecznie ostatni sezon.
  - Hulu ma prawo do sporządzania testamentów, więc wiemy, dokąd w jakiś sposób zmierza ta historia.
  – Jest mało prawdopodobne, aby Joseph Fiennes znalazł się w głównej obsadzie po zakończeniu 4. sezonu.

Opowieść podręcznej powraca w sezonie 5. Po szokujących wydarzeniach z finału 4 sezonu, historia wyraźnie się nie skończyła w czerwcu (Elisabeth Moss). Chociaż mogła dotrzeć do Kanady, skutki jej wyborów w Gilead bez wątpienia będą się nadal rozwijać w kolejnej serii odcinków, a podczas podróż kluczowej postaci w serialu dobiegła końca, wielu wciąż ma wolne zakończenie w finale czwartego sezonu.

Następnie Co wiemy o sezonie 5 Opowieści podręcznej? Czy to będzie ostatni sezon? Czy historia zacznie na razie adaptować kolejną książkę Margaret Atwood, The Testaments? Przyjrzyjmy się wszystkim, co obsada i twórcy powiedzieli do tej pory o tym, co ma nadejść i gdzie zostawiliśmy obsadę bohaterów serialu pod koniec sezonu 4.

Kolejne spoilery na sezony 1-4.

Data premiery: Sezon 5 Handmaid's Tale nie ma jeszcze ustalonej daty premiery; w rzeczywistości wygląda na to, że nie są jeszcze gotowi do filmowania. W czerwcu 2021 r. twórca Bruce Miller powiedział: „Zaczynamy zbierać naszą wełnę, dzwonić do naszych pisarzy i gromadzić ludzi, aby ich połączyć”. Sugerowałoby to, że strzelanina jest bardzo daleko, chociaż odnowienie serii zostało ogłoszone w grudniu.

Dystrybucja: Oczekuje się powrotu prawie wszystkich głównych członków obsady, z wyjątkiem Josepha Fiennesa.

Synopsis: Kiedy June uciekła do Kanady, jaką cenę zapłaci za działania, które ją tam doprowadziły? Mamy nadzieję, że na tym skupi się w przyszłym sezonie.

Sezon 5 Opowieści podręcznej potwierdzony

Hulu ogłosił, że The Handmaid's Tale powróci w sezonie 5 jeszcze przed wydaniem czwartego sezonu. W grudniu 2020 r. w filmie na Instagramie obsada ogłosiła, że ​​serial będzie wyemitowany w czwartym sezonie w 2021 r. (po prawie dwóch latach 'oczekiwania od poprzedniej premiery) i to byłaby też piąta rata.

Cztery lata po swoim debiucie The Handmaid's Tale pozostaje jednym z najlepszych oryginalnych seriali Hulu, więc nie jest niespodzianką, że usługa przesyłania strumieniowego chce działać tak długo, jak ludzie ją oglądają.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni Hulu i MGM za powrót serii w piątym sezonie, aw szczególności naszym wiernym fanom za ich wsparcie” – powiedział showrunner Bruce Miller. „Cieszymy się, że możemy nadal opowiadać te historie z naszą niesamowitą obsadą i ekipą”.

Ale pytanie, które wszyscy zadają, brzmi: Kiedy zobaczymy piąty sezon?

The Handmaid's Tale – data premiery sezonu 5

Sezon 4 właśnie się zakończył, więc jest jeszcze za wcześnie na potwierdzoną datę premiery na kolejny sezon.

Sezon 4 odszedł od rocznego harmonogramu wydań serialu z powodu znacznych opóźnień spowodowanych pandemią Covid-19. oraz wynikające z tego ograniczenia w produkcji filmów. Ponieważ wszystko powoli wraca do normy, możemy spodziewać się, że oczekiwanie będzie krótsze niż dwuletnia przerwa z poprzedniego sezonu.

Mamy nadzieję, że Opowieść podręcznej zobaczymy w 2022 roku., ale wydaje się, że nadal mają przed sobą długą drogę, począwszy od czerwca 2021 roku. Producent wykonawczy Bruce Miller wyraził optymizm, że nadchodzący sezon można zrobić bardziej normalnie niż czwarty sezon, co skutkuje scenami z mniejszą liczbą postaci niż zwykle.

„Idzie świetnie” – powiedział Miller Ostateczny termin, gdy zapytano go, jak przebiega sezon 5.. „Zaczynamy gromadzić naszą wełnę i gromadzić naszych pisarzy i ludzi, aby ich zjednoczyć”.

Obsada sezon 5 Opowieści podręcznej

Opowieść służebnic sezon 5

(Źródło zdjęcia: Hulu / MGM)

Większość głównej obsady serialu ma powrócić w piątym sezonie Opowieści podręcznej.- Oto kogo spodziewamy się zobaczyć w przyszłym sezonie:

 • Elisabeth Moss jako June Osborne
 • Ann Dowd jako ciocia Lydia
 • Yvonne Strahovski jako Serena Joy
 • OT Fagbenle jako Luke Bankole
 • Samira Wiley jako Moira Strand
 • Madeline Brewer jako Janine Lindo
 • Max Minghella jako Nick Blaine
 • Alexis Bledel jako Emily Malek
 • Amanda Brugel jako Rita Blue
 • Sam Jaeger jako Mark Tuello
 • Bradley Whitford jako major Joseph Lawrence

Jedną z postaci, której nie zobaczymy powrotu, jest Fred Waterford, grany przez Josepha Fiennesa., jak pod koniec sezonu 4 brała udział w czerwcu i wiele jej pokojówek w biegu jako kary za jej zbrodnie.

W sezonie 4 Postać McKenny Grace, Esther Keyes, była głównym dodatkiem do obsady, która w większości pozostała taka sama od początku serialu. W tym sezonie w szeregach Cioci pojawiła się również nowa regularna twarz: Jeananne Goossen jako ciocia Ruth. Okaże się, czy te nowe postacie powrócą w następnym sezonie.

Jeśli chodzi o nowe postacie, które możemy zobaczyć w przyszłości, oryginalna powieść nie zawiera wielu wskazówek, ponieważ serial wkroczył na własną ścieżkę od drugiego sezonu. Jednak, ponieważ seria tworzy wydarzenia z sequelu, The Wills, możemy zobaczyć inne twarze Mayday. Oczywiście, Oczekuje się nienazwanego dziecka Sereny i jesteśmy zaintrygowani, aby dowiedzieć się, kto będzie żoną Nicka w serialu.

Handmaid's Tale Sezon 5 Historia: Co dalej?

Opowieść służebnic sezon 5

(Źródło zdjęcia: Hulu / MGM)

W niedawnym wywiadzie dla Entertainment Weekly, Miller opisał nadchodzący sezon jako „Wybór Sophie: The Series”., w tym sensie, że mijasz kogoś, kto podjął te straszne decyzje.

„Myślę, że aby iść do przodu, jest naprawdę kilka rzeczy”. Oto historia Ameryki: czy możemy wrócić do normalności, czy musimy przejść do czegoś nowego? To tam jest właśnie czerwiec. Zrobiła coś strasznego, albo to, co uważa za nieodwracalne. Możesz wrócić? A może musisz zdecydować, że czasami nie musisz poświęcić części swojego życia? Ale musisz poświęcić całe swoje życie, aby świat był lepszym miejscem dla następnego pokolenia?

„I myślę, że nie chodzi tylko o zmianę prezydenta” — kontynuuje Miller. „Nie chodzi tylko o uchwalenie prawa, jak to, co robimy teraz; niektóre walki, które nadal toczysz, walkę, którą nadal będziesz toczył.

Miller mówi, że przyszłość historia opowiada o „długiej walce” i o tym, jak pokonać coś, czego nigdy nie zobaczysz końca, który będzie kluczem do rozwoju postaci w czerwcu.

Littlefield dodał również, że program obecnie „kładzie podwaliny pod Testamenty”., kontynuacja oryginalnej powieści z 2019 roku, na której oparty jest serial, do której MGM Television i Hulu zdobyli już prawa do telewizyjnej adaptacji.

Podobnie jak w przypadku adaptacji Opowieści podręcznej, no czy jest jasne, na ile pozostają wierne powieści i jak bardzo fabuła obecnego serialu wpłynie na spin-off?. Producent przyznał, że „Szczerze, nadal nie wiemy, co to za znaki drogowe. Nie możemy się doczekać, kiedy je znajdziemy, ale to nie jest predestynowane”.

Miller wydawał się również potwierdzać ruch w tym nowym kierunku, kiedy powiedział: „Czuję, że osiągamy punkt krytyczny”, a sezon 4 (zwłaszcza finał) już wskazywał na The Wills.

W ostatnich momentach finału czwartego sezonu June trzyma w ramionach małą Nicole, która wciąż jest pokryta krwią po tym, jak dowodziła frekwencją komandora Waterforda. Kiedy Luke wchodzi, prosi o kilka chwil z córką, zanim będzie musiał wyjść. Po tym straszliwym akcie zemsty June będzie musiała ukryć się pod ziemią, tak więc odnajdujemy ją ponad dekadę później w Testamentach.

Kontynuacja powieści skupia się przede wszystkim na jej dwóch córkach: Hannah, teraz młoda kobieta, nadal przebywa w Gilead i dołącza do ciotek, aby uniknąć małżeństwa z majorem.podczas gdy nastolatek Nicole została wychowana w Kanadzie przez dwóch operatorów. Mayday, która ukryła swoją prawdziwą tożsamość.

Przez cały sezon 4, June zdała sobie sprawę, że Moira i Luke byli znacznie bardziej rodzicami Nicole niż oni, więc sensowne byłoby, aby pojawili się również jako jej rodzice w spinoffie.

Innym ważnym graczem w The Testaments jest ciocia Lidia, która okazuje się być podwójną tajną agentką od pierwszych dni Gilead, a na starość udaje jej się ponownie zjednoczyć dwie siostry w misji, która przyniesie Gilead w pełni. , upadły wyraz. Aby Hulu mogła zagrać Lydię, o której wiemy, że odgrywa tę samą rolę w spin-offie, będzie musiała stać się centralną częścią serii, zmieniając ją w przebiegłego orkiestratora, którym ma się stać. Jednak w czwartym sezonie serialu jego autorytet wydawał się już słabnąć.

postać dla której nie mamy punktu końcowego w Testamentach to Serena Joy. Teraz jest sama w zamknięciu w Kanadzie, w ciąży i ze swoim zmarłym mężem. Ponieważ MTK nie uniewinnił Freda z jej zbrodni, jest mało prawdopodobne, że zostanie ona w najbliższym czasie zwolniona. Widzieliśmy już demonstrantów zbierających się w jego obronie i wzywających do jego uwolnienia, ale kiedy znowu zaczyna pisać, może zmobilizować media do wezwania do jego uwolnienia. Czy w kartach może być również romans z Tuello?

Ostatecznie jednak będziemy musieli poczekać do rozpoczęcia zdjęć do nowego sezonu, aby dowiedz się więcej o szczegółach fabuły 5 sezonu The Handmaid's Tale.

Ile zrobią sezonów Opowieści podręcznej?

Miller wcześniej przyznał przed sezonem 4, że „nie wiedział”, czy sezon 5 będzie oznaczał koniec serii. „To znaczy, [Elisabeth Moss] i ja o tym rozmawiałem, a zespół redakcyjny i ja dużo rozmawialiśmy o tym, dokąd dokładnie zmierzamy, ale czuję, że po tym roku jest dobry czas na ponowną ocenę”, wyjaśniono.

Producent serialu Warren Littlefield również potwierdził Bustle, że Miller nie jest żartownisiem, kiedy mówi, że nie wie.: „Mogę ci powiedzieć, że gdybyś miał Bruce'a Millera na Sodium Pentothal, miałbyś 'Nie wiem', ponieważ my nie wiemy. Chociaż potwierdził to: „Zbliżamy się do końca, ale jeszcze nie wiemy”.

Jednak Miller dodał też, że będzie kontynuował serię, dopóki Moss będzie z nim na pokładzie. „Dopóki Lizzie robi to ze mną, będę kontynuować” – powiedział Miller Deadline. „W tej historii jest dużo życia. Jestem z pewnością zafascynowany tym, co dzieje się w Testamentach i to, czy jest to część naszej przyszłości, jest ważniejszym pytaniem”.

Dlatego wydaje się, że ta historia ma przed sobą długą drogę.

Udostępnij to