Ten protokół DeFi właśnie został zhakowany za 6.9 miliona euro – oto, co się stało

Ten protokół DeFi właśnie został zhakowany za 6.9 miliona euro – oto, co się stało Źródło obrazu: Pixabay

Lodestar Finance, protokół DeFi zbudowany na sieci Arbitrum firmy Ethereum, stracił 6,9 miliona dolarów w wyniku exploita w weekend, w którym osoba atakująca była w stanie manipulować wyrocznią cenową.

W niedzielnym oświadczeniu zespół stojący za Lodestar przyznał, że włamanie stworzyło „złą sytuację” i że „opcje są ograniczone”.

Zespół powiedział w oświadczeniu, że włamanie było możliwe dzięki manipulowaniu wyrocznią cenową w protokole, powodując „natychmiastową zmianę ceny”. Ostatecznie pozwoliło to atakującemu „pożyczyć więcej, niż powinno”, co przyniosło korzyść osobie lub grupie stojącej za atakiem.

Idąc dalej, zespół Lodestar powiedział, że najwyższym priorytetem jest praca nad odzyskaniem tego, co ich zdaniem można uratować, a następnie próba nawiązania komunikacji z atakującym.

„Zespół Lodestar oprze nasz plan odzyskiwania na około 2.720.000 XNUMX XNUMX LPG możliwych do odzyskania z umowy plvGLP” – czytamy w oświadczeniu, dodając, że więcej szczegółów na temat tego odzyskiwania zostanie dostarczonych, gdy staną się dostępne.

„W międzyczasie będziemy nadal próbować skontaktować się z hakerem i zobaczyć, czy uda nam się dojść do porozumienia w sprawie zwrotu większej ilości środków użytkownikowi” – ​​dodał zespół w oświadczeniu.

Konto Lodestar na Twitterze skontaktowało się następnie bezpośrednio z napastnikiem, oferując „znalezienie mu umowy z białym kapeluszem i przejście dalej”.

„Odzyskanie funduszy naszych użytkowników jest naszym najwyższym priorytetem i hojnie wynagrodzimy Twoją współpracę” – czytamy na Twitterze.

Oświadczenie zespołu Lodestar pojawiło się po tym, jak członek zespołu napisał wcześniej w weekend na forum użytkowników, że zespół „pracuje nad czymś, co wydaje się być potencjalnym exploitem”.

Dodał, że wypłaty „pozostają otwarte, ale prawdopodobnie nie mogą być obecnie przetwarzane”, ponieważ płynność protokołu jest pod presją.