Kompilując naszą listę najlepszych ofert SSD w Czarny piątek, natknęliśmy się na brzoskwinię produktu.

„Przenośny zewnętrzny dysk twardy SSD o pojemności 16 TB” Sajiulasa (jego opis nie jest naszym), mało wiarygodny produkt pamięci masowej, który jest obecnie numerem jeden wśród nowych produktów Amazon w wysoce konkurencyjnej kategorii zewnętrznych dysków SSD.

W skrócie, twierdzi, że jest to zewnętrzny dysk SSD o pojemności 16 TB w kształcie dysku Samsung T5, z ceną katalogową 109.99 euro. Trzeba przyznać Amazonowi, że jest on objęty bezpłatną pomocą techniczną i można go zwrócić do 31 stycznia 2023 r., dając klientowi mnóstwo czasu na zorientowanie się, że tak naprawdę nie jest to dysk 16 TB, nie mówiąc już o dysku SSD 16 TB. TB.

Co to za sztuczka?

Prawdziwy zewnętrzny dysk SSD znanej marki (2 TB Samsung T7 Shield) kosztuje 149.99 EUR, czyli TB za TB, 10 razy taniej.

Kiedy coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest i nie mamy wątpliwości, że w przypadku dysku SSD Sajiulas 16 TB coś poszło nie tak z systemem filtrowania Amazona.

Aby nie dać się prześcignąć, istnieje „zewnętrzny przenośny dysk twardy” o pojemności 5 TB od nieznanej firmy o nazwie WIOTA, który wygląda podejrzanie jak produkt Sajiulas i jest numerem jeden w kategorii zewnętrznych dysków twardych.

Oba produkty zebrały setki pozytywnych recenzji i zapewniają prędkość odczytu i zapisu odpowiednio 500 Mb/s i 450 Mb/s.

Bliższe spojrzenie na recenzje ujawnia niepokojący trend; wiele z tych 5 gwiazdek dotyczy różnych produktów. Jeden mówi: „Zamówiłem niebieski i różowy, mój brat go uwielbiał, pomaga mu lepiej trzymać pilota, ponieważ jest wyłączony, uwielbiam go, dziękuję”, a inny: „Byłem naprawdę zaskoczony, ile płynu trzyma.” bez rozlewania.”

Nie łączymy się z nimi, aby uniknąć nadawania im większego rozgłosu.

Co robi Amazon?

Amazon rozprawił się z podrabianiem i podrabianymi produktami przed Czarnym Piątkiem i Cybernetycznym Poniedziałkiem 2022.

Firma niedawno ujawniła, że ​​w ramach jednej operacji przejęła w Chinach ponad 240.000 2021 przedmiotów, co daje łączną liczbę skonfiskowanych i usuniętych przedmiotów do ponad trzech milionów. Niepokojące jest to, że w 2,5 roku na całym świecie podjęto ponad XNUMX miliona prób utworzenia nowych kont sprzedażowych przez tzw. złych aktorów.

Tak czy inaczej, wciąż istnieją luki w systemie przeciwdziałania podrabianiu Amazona, które pozwalają operatorom takim jak Sajiulas i Wiota sprzedawać fałszywe produkty niczego niepodejrzewającym klientom.

TechRadar Pro skontaktował się z Amazonem i poinformuje Cię, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Udostępnij to