Obecnie istnieje wiele marek oferujących technologię. Wielu było znanych ze swojej długiej kariery, jak np Samsung i LG. Istnieje nieskończona liczba urządzeń gospodarstwa domowego tych marek; jednak dzisiaj porozmawiamy konkretnie o telewizory.

Urządzenia te bardzo się zmieniły w ostatnich latach, ulepszając swoją technologię i umożliwiając wyświetlanie obrazu lepszej jakości. Ale który lepiej kupić? To jest dylemat. Następnie dokonamy małego porównania między dwiema wyżej wymienionymi markami z zamiarem wybrania najlepszego.

Jaka jest obecnie najlepsza technologia?

El "Czarny Piątek" przyjechała i stąd chęć skorzystania z okazji do zmiany telewizora. Jednak wybór wśród tak wielu marek dostępnych na rynku nie jest taki łatwy. Niektóre są rozpoznawane, ale inne nie tak bardzo. Czasami nie jest ważne, aby kierować się tymi, którzy stworzyli produkt, ponieważ są one zwykle droższe. Chodzi o to, aby kupić dobrej jakości, zgodnie z wytycznymi najnowszej generacji technologii, ale za rozsądną cenę.

Obecnie istnieją dwie ważne technologie, które należy przeanalizować przed zakupem telewizora. Samsung i LG to naprawdę dobrze znane marki w wielu częściach świata. Odpowiadają za dystrybucję swojej technologii daleko i szeroko, mając na celu rozwój i utrzymanie się na rynku jako wiodące firmy. Telewizory mają dwie kombinacje oświetlenia i paneli, które nigdy nie przestają zadziwiać: QLED i OLED. Ale który jest najlepszy?

QLED i OLED: Która technologia wyróżnia się najbardziej?

Technologia OLED znalazła szerokie zastosowanie m.in Telewizory LG. A z drugiej strony technologia QLED jest sprzedawana i broniona przez telewizory samsunga. W rzeczywistości oba są bardzo dobre i składają się z jasnych diod LED. Różnica polega jednak na tym, że telewizory OLED składają się głównie z dużej liczby diod organicznych i mogą emitować światło pojedynczo.

Zamiast tego współpracuje z technologią QLED kropki kwantowe, które są oświetlone dość jasną diodą LED. Według różnych badań zapewniono, że telewizor QLED jest w stanie wytwarzają prawie taką samą moc jak zwykła dioda LED. Jest to możliwe dzięki dużej liczbie diod LED, które znajdują się za ekranem LCD. Ale nie pozostając tylko w wyjaśnieniu, możemy zapewnić, że technologia QLED wyróżnia się na tle OLED.

Jaki telewizor kupić w Czarny piątek?

Dzięki temu krótkiemu podsumowaniu możemy zrozumieć, że telewizor Samsunga jest znacznie lepszy niż technologia zastosowana w telewizorach LG. Jednak decyzję podejmuje klient lub użytkownik. Tutaj dokonujemy porównania wg wyświetlacze i oświetlenie że każdy z nich może dać, ale wszystko będzie zależało od tego, czego szukasz. Może Ty Centrum rozrywki) wygląda dużo lepiej z ekranem OLED niż QLED.

Każda technologia jest na swój sposób bardzo dobra, więc pozostanie to po stronie klienta. Jeśli jednak w tym tekście mielibyśmy wybrać zwycięzcę, wybralibyśmy technologię QLED. Wydajność jest znacznie wyższa, co zapewnia imponującą jakość podczas oglądania filmu, ulubionej gry, powieści itp.

Udostępnij to