Telegram przechodzi na premię, aby zarejestrować usługę dla użytkowników

Telegram dodaje nowy plan subskrypcji o nazwie Telegram Premium.

Przebłyski Telegrama Premium krążyły od tygodni, podczas gdy firma testowała wersję beta na iOS. Dyrektor generalny i założyciel Telegramu, Pavel Durov, potwierdził w tym tygodniu plotki, przenosząc się na swój oficjalny kanał (tu zdjęcie, jeśli nie chcesz dołączyć), aby ujawnić nowy poziom.

Większe pliki i szybsze prędkości

Oficjalnie plan abonamentowy, który będzie współistniał z bezpłatną usługą, doda nowe funkcje (takie jak wysyłanie „bardzo dużych dokumentów”) i zasoby oraz poprawi szybkość działania aplikacji. Członkowie premium otrzymają również pierwsze informacje o tych nowych funkcjach.

Durov wyjaśnia, że ​​żadna z bezpłatnych funkcji nie zostanie nagle uruchomiona za zaporą i nie będzie oczekiwać nowych później. Poprawiona zostanie również interaktywność między użytkownikami Premium i Free. Na przykład wolni użytkownicy będą mogli czytać duże pliki wysłane do nich przez płatnych członków lub dotknąć reakcji Premium na przypiętych wiadomościach.

Niewiele można wywnioskować z oświadczenia Durowa, ale istnieją potencjalne przecieki. Według wyciekającego kanału Telegram, nowy poziom Premium może obejmować zwiększony rozmiar pobierania do 4 GB, animowane awatary, nowe narzędzia do zarządzania czatami i konwersję mowy na tekst.

Skontaktowaliśmy się z Telegramem i zapytaliśmy, czy mogą potwierdzić którekolwiek z tych szczegółów, wraz z ceną. Niestety, oficjalna linia Telegrama nam nie odpowiedziała.

Analiza: Potrzeba finansowania

Zarabianie było punktem spornym dla firmy. Przez ostatnie dziewięć lat Telegram był usługą bezpłatną, ale to musiało się zmienić, ponieważ, jak wyjaśnił Durov na swoim kanale, Telegram potrzebuje pieniędzy.

Ujawnia, że ​​kiedy ludzie prosili Telegram o dodanie większej liczby funkcji, firma napotkała problemy ze zrównoważonym rozwojem. Według Durowa, gdyby Telegram dodał wszystko, czego chcieli ludzie, koszty serwera stałyby się całkowicie „nie do opanowania” i mogłyby zmusić go do zamknięcia aplikacji. Warstwa Premium umożliwia użytkownikom bezpośrednią obsługę aplikacji.

Telegram w przeszłości eksperymentował z różnymi metodami finansowania społecznościowego. Niektóre, takie jak posty sponsorowane, zostały zachowane i zintegrowane z platformą reklamową aplikacji. Inne były bardziej katastrofalne, jak jego miliardowa platforma blockchain, TON. SEC w końcu dowiedziała się o TON, a Durov szybko wyskoczył ze statku i porzucił projekt.

Interesujące będzie sprawdzenie, czy Telegram Premium jest źródłem dochodu, którego firma chce, aby był. W porównaniu do czegoś takiego jak nieudany projekt blockchain, warstwa Premium jest bardziej praktyczna. Jeśli interesują Cię aplikacje do szyfrowanych wiadomości, TechRadar ma listę najlepszych na 2022 rok.

Udostępnij to